9 Ekim 2015 Cuma

21 DAYS TO A BIG IDEA: Creating Breakthrough Business Concepts

Bryan Mattimore'nin en yeni kitabı 21 DAYS TO A BIG IDEA: Creating Breakthrough Business Concepts
​'ini tanıtmak isterim.​ Biliyorsunuz Bryan Mattimore Fortune 500 şirketlerinde inovasyon gurusu. Son yirmibeş yıl içinde,  Fortune 500 şirketlerinin yenilikçilik kavramlarını  kendi eşsiz, yaratıcı düşünme egzersizlerini kullanarak, 3 trilyon dolardan fazla kazanç elde etmelerine yardımcı oldu.
 
Yaklaşık 30.000 kelimelik yani / 150 sayfalık kısa bir kitap. Ede, kitabın tam bir açıklaması, kapak çalışması, yazar biyografisi ile kitabın basında çıkan açıklamalarını bulacaksınız. Kitabın okuyucu kitlesi, yeni bir ürün yaratmak isteyen için gerek küçük ve büyük şirketlere gerekse girişimcilere, üniversite mezunlarına kadar çok geniş çaplı.

THE GIRL IN THE ROAD by Monica Byrne

THE GIRL IN THE ROAD, Monica Byrne adlı genç yazarımızın ilk romandır. Bu kitap, feminist bilim kurgu unsurları ile, edebi spekülatif kurgu kategorisinde heyecan verici bir ilk. Monica, Margaret Atwood, Toni Morrison, Yann Martel, Haruki Murakami, Norman Rush, Cormac McCarthy Ursula Le Guin ve Kim Stanley Robinson gibi önemli yazarlarla geniş bir yelpazede etkileşim sağladı. Ama bu kitap gerçek bir orijinal.

THE GIRL IN THE ROAD, konuları dönüşümlü yakın gelecekte iki farklı zamanda kurgulanmıştır.2068 yılında, Hindistan dünyanın egemen siyasi gücü haline gelmiştir. Yeni enerji teknolojileri geliştirilir ama gezegenin kıyı coğrafyasını denizlerin yükseliş ve değişmelerini  önlemek için çok geç kalınmıştır.
Meena, yaralı olarak bir türlü hatırlayamadığı travmatik bir olaydan kaçan  genç Hintli bir kadın, Trail'den yani  Afrika'nın doğu kıyısından Mumbai'den  Cibuti'ye kadar tüm Arap Denizi ne yayılan bir yüzer enerji platformundan kaçmaya karar verir.Trail'de yürümek yasak, ama karanlık bir yeraltı altkültürü, Walkers ortaya çıkmıştır. Meena'nın amaçlarından biri, yıllar önce Hindistan karşıtı husmetin olduğu Etiyopya'da öldürülen annesine, ne olduğunu öğrenmektir.

Eserin paperback edisyonu Amerikada yeni çıktı ve bu edisyon için yeni bir kapak tasarımı yapıldı.Eser, 2014 Golden Tentacle 
​Ödülü için finale kaldı​
:

​Eserin yayın hakları Alman Heyne ve İngiliz Little Brown yayınevlerine satıldı.​

6 Ekim 2015 Salı

Jennifer Wright: IT ENDED BADLY

Jennifer Wright'ın  IT ENDED BADLY-adlı eseri, Antik Roma'dan başlayıp , Ortaçağ İngilteresi'ne ve 1950'lerin Hollywood'una kadar olan dönem ve kültürleri kapsayan, tarihteki en kötü ayrılıkları konu eden bir kitap. Kafa kesmeler, ayaklanmalar, seks bebekleri ve ünlüler hakkında çıkan dedikodular-ve zaman içinde onun feci kötü sonuçlarıyla dolu hazin bir tarih. Kitapda verilen bazı örnekleri belirtmem gerekirse, bunlardan biri İmparator Nero'dur. İmparator Nero sevdiği hemen herkesi,  en yakın arkadaşlarını, öğretmen ve akıl hocasını öldürmek zorunda kaldı. Oscar Wilde'ın uğruna hapse girdiği sevgilisi(eşcinsel), bu ilişkiye devam ettiğinde varlıklı ailesinden gelen maddi yardımların kesileceği bahanesiyle onu terk etti. Ve aralarındaki ilişkiyi tamamen inkar eden bir kaç kitap yayınladı.  Caroline Lamb, Lord Byron'a ilişkileri bittiğinde ona zehir zemberek bir mektup yazıp, içine kasığından kopardığı bir tutam kanlı tüy koydu.  

Alaycı bir zekâ ve önemli empati ile, Wright  kitabında tarihteki bu onüç korkunç ayrılığı bir araya getirebilmek için tarihin arşivlerinde derin bir kazı yaptı. Eğitici, eğlendirici ve gerçekten sizin en kötü ayrılığınızı bile gerçek perspektif içinde değerlendirmenize yardımcı olan IT ENDED BADLY tüm seven ve sevdiğinden ayrılan herkese , ve belki de hiç düşünmeden eski sevdiğine gece boyunca  kötü emailler atanlara yazdı. Bu kitap bizlere ne kadar kötü olursak olalım, kimsenin 8. HENRY kadar kötü olamayacağını anlatıyor. 


Jennifer Wright cinsellik ve flört konularında New York Observer ve New York Post'da bir köşe yazarı. TheGloss.com'un kurucu editörlerinden biri ve yazıları her gün düzenli olarak Cosmopolitan,Glamour ve Maxim gibi yayınlarda görünür. Onun ayrılıklarda en büyük tedavisi cin, 30 Rock rerunsı tekrar tekrar izlemek, ve tarihi biyografi okumak geliyor.  New York'ta yaşıyor ve bu şehri çok seviyor.