26 Haziran 2015 Cuma

LAST SUMMER IN TOKYO

Last Summer in Tokyo
Little, Brown Books for Young Readers, Fall 2016. World English. 
Italy: Piemme. 
Germany: DTV.
Manuscript hazır

 17 yaşındaki Sophia Wachowski'nin Tokyo'dan ayrılışına bir hafta vardı. Hayatını dünya çapındaki Pin-pon turnuvalarına katılmakla geçirmiş biri olarak,  veda etmeye alışıktı .Ama vedalaşmayı sevmiyordu.

Aslında, düşününce bu korkunç bir şeydi. Özellikle, Tokyo uluslararası okulundaki son dört yılının mükemmele yakın geçtiği düşünülürse. En iyi çılgın arkadaşı, çok sevdiği muhteşem  erkek  arkadaşı ve tam kapısının önünde capcanlı, ışıklı bir şehir dururken oradan ayrılacak olması çok korkunçtu.  Japonya'daki son  haftasının her saniyesinden  zevk almayı düşünürken karşısına eski erkek arkadaşı Jamie Foster-Collins çıkacaktı. aslında Jamie üç yıl önce Kuzey Carolina'da yatılı okula başlamıştı ve  Sophia'nın bildiği kadarıyla, halen o okula devam ediyordu. Sophia'nın  istediği en son şey, geçmişte onunla yaşadığı sıkıntılı günlerle tekrar başa çıkacak olmasıydı.


Haftanın bitmesine günler kala, Sophia en sevdiği yer ve insanların ondan uzaklaştıkları hissine kapılmaya başladı. - Jamie'nin çok iyi bildiği bir histi. Sophia daha ziyade Jamie'nin  eski yaşantısıyla  uyum içinde kalma mücadelesini gördü, bu da onu çekiyordu. Birlikte şehri keşfe çıkmakla ikisi de daha önce hiç öngöremeyecekleri bir son dakika bağlantısı kurmaya başlamıştı. Ama bir haftalık kısacık Tokyo maceralarını veda etmekten başka bir şekilde sonlanabilir miydi? 

Before Sunrise, ve Lost in Translation, tarzında LAST SUMMER INTOKYO romantik özlem dolu ve esprili genç yetişkinlere yönelik bir çağdaş roman. Stephanie Perkins ve Jennifer E. Smith hayranları için mükemmel bir seçim.


25 Haziran 2015 Perşembe

Feiwel & Friends, Swoon Reads, ve Imprint 2016 Kış listeleri!

Sizlerle  Feiwel& Friends, Swoon Reads, and Imprint  2016 Kış listelerini paylaşmaktan memnunum! Listemizi okuabilmek için google hesabınız olması gerekir. Listemizdeki başlıklarımızın sayısında önemli artış olması nedeniyle bundan böyle MCPG başlıkları için sizlerle  her sezon kapsamlı kataloglarını paylaşacam. Bundan böyle kataloglarımız yayınevinin alt kuruluşlarına göre değil, kategorilere göre sınıflandırılarak yapılacak. Dileyen yayıncılarımız benden yayınevinin 2016 Kış kataloğunu isteyebilirler. Sizlere özetler halinde kısa kısa notlarla önemli başlıklarımızı paylaşacam;
Resimli kitaplar:
  

Toni Yuyi CAT NAP
Feiwel & Friends
 EARLY BIRD'ün yazarından zıtlıklar temalı bu kitapta bir türlü uyumayan kurnaz küçük kedi yavrusunun hikayesini severek okuyacaksınız

Peter McCartyBUNNY DREAMS
Henry Holt Books for Young Readers
Caldecott Onur Ödüllü Peter McCarty'den fantastik bir tavşan macerası, 

PEEP AND EGG: I’M NOT HATCHING by Laura Gehl, illustrated by Joyce Wan
Farrar, Straus and Giroux Books for Young Readers
Bebeklere yönelik komik yeni karakter odaklı serisinin bu ilk kitabında,  (Egg)Yumurta adlı isteksiz civciv  korkularını üstesinden gelir.

IDEAS ARE ALL AROUND by Philip C. Stead
Roaring Brook Press
BEKÇİ AMOS'UN HASTALANDIĞI GÜN'ün yazarından,  fikirler nereden gelir ve  ne kadar güçlü olabilir temalı tamamen özgün bir hikaye geliyor.

BEFORE I LEAVE by Jessixa Bagley
Farrar, Straus and Giroux Books for Young Readers
Taşınmanın zorluğu,  iyi bir arkadaş ve  içten bir veda  ile biraz daha kolaylaşabilir.

CHAPTER BOOKS

BAD KITTY GOES TO THE VET by Nick Bruel
Roaring Brook Press
The eighth Bad Kitty chapter book. Even the best bad kitties can get sick, and when it happens, it means just one thing: a visit to...the vet!

Orta sınıf:
THE INN BETWEEN by Marina Cohen
Roaring Brook Press
Aileleriyle beraber Nevada'nın dışındaki bir handa bir gece konaklayan iki kızın, handaki garip ve ürkütücü gidişatı keşfetmeleriyle gelişen olaylar

PETE MILANO’S GUIDE TO BEING A MOVIE STAR by Tommy Greenwald
Roaring BrookPress

The class clown is suddenly a big-time movie star in this hilarious spin-off of the Charlie Joe Jackson series.

Genç Yetişkin:

SAVING MONTGOMERY SOLE by Mariko Tamaki
Roaring Brook Press

Kendi gizemleri de dahil olmak üzere - dostluk, aile, inanç, ve tüm fenomenlerin ardındaki gizemleri araştıran dışlanmış  bir genç kız hakkında  gen. yetişkinlere yönelik ödüllü bir düz yazı roman, çok satan çizgi roman yazarı Mariko Tamaki'den  ...


WHERE YOU’LL FIND ME by Natasha Friend
Farrar, Straus and Giroux Books for Young Readers

Bu güçlü ve hareketli genç yetişkinlere yönelik romanında, on üç yaşındaki bir kız, orta okulda üzerinde gezinmeyi öğrendikleriyle evdeki sorunların üstesinden gelmeye çalışır.

Swoon Reads:

NO LOVE ALLOWED by Kate Evangelista
Swoon Reads

Yazın sosyal aktivitlere katılmak için kendine sahte bir kız arkadaş edinen zengin bir çocuğun hayatta kalma planlarını konu ediyor. 

THESE VICIOUS MASKS
Swoon Reads
Viktorya dönemi Londrasında konusu geçen bu sürükleyici ve macera dolu paranormal romantizmde Jane Austen  X-Men ile buluşuyor!
Non-fiction:

HILLARY by Karen Blumenthal
Feiwel & Friends
 Steve Jobs: The Man Who Thought Different 'ın yazarı  bu kez  eski First Lady, Senatör ve ABD 
eski Dışişleri Bakanı hakkında iyi araştırılmış ve erişilebilir genç yetişkinlere yönelik bir biyorafi ile karşımıza geliyor

Graphic Novels:

THE NAMELESS CITY by Faith Erin Hicks
First Second

Ülkeleri savaşta olan iki çocuğun Nameless City'i kurtarma mücadelesi. Çizgi roman tadında Faith Erin Hicks'den çığır açan yeni bir üçleme.