13 Haziran 2015 Cumartesi

Heidi Schulz: Hook's Revenge

eidi Schulz’s HOOK’S REVENGE: THE PIRATE CODE!

After defeating Neverland’s crocodile (Hook’s Revenge, 2014), Jocelyn, Capt. Hook’s daughter and heir, sets her sights on finding Hook’s hidden treasure.

Confounded by the encoded treasure map, Jocelyn and her friend Roger, attempt to distract themselves with other dangerous adventures, but the pull of untold riches proves too much to ignore. Unfortunately, the evil Capt. Krueger also hears the siren call of ill-gotten booty. Desperate to win the race for the gold, Jocelyn seeks help from the annoying Peter Pan. When he refuses, Jocelyn and her ragtag crew decide to abduct Pan’s mother, Evie. But Jocelyn soon discovers that their prisoner is not what she originally thought. Neverland touches multiple timelines, meaning one never knows whom one might meet.Sneaky humor, surprising twists, and an outrageously irreverent take on the familiar Neverland tale combine to great effect. Jocelyn’s bravery, loyalty to her crew and her family, and love for adventure make her a terrific heroine. And while Jocelyn’s wild adventure is filled with raucous pirates, snippy fairies, and a terrifying villain, there are also quiet moments. After all, Jocelyn is not only a pirate captain, but an orphan, a friend, and a girl looking toward her future.

An imaginative adventure filled with humor and heart.

Kirkus Reviews


Description: Macintosh HD:Users:victoria:Desktop:Pirate Code_Final Cover_PUBS.jpgHook’s Revenge: The Pirate Code
Agent: Brooks Sherman
Genre: Middle-grade
Disney Hyperion, Eylül 2015. World English.
Manuscript available.


Düşler Ülkesi'nde timsaha karşı zafer kazanan Jocelyn Hook, korsan olmaya karar verir. Acaba işler düşündüğü gibi kolay gidecek midir?

Babası Kaptan Hook'dan kalan hazine haritasından, babasının sakladığı definenin yerini ararken, mürettebattan biri nifak tohumlarını atarak ve isyan tehditi başlatır.
Peter Pan'ın yeni annesi Jocelyn'in hayatını daha da zorlaştırır. Jocelyn, çocukların  Düşler Ülkesine  farklı zaman dilimlerinde geldiğini bilse de,  o adada Evalina Hopewell adlı kızla karşılaşmayı hiç beklememektedir-bir gün Jocelyn'in kendi annesi olacak kadar büyüyecek şu genç kız. Jocelyn onu eve dönmeye ve daha fazla yaşlanmasına hemen bir son vermeye  onu ikna etmek zorundadır.
Jocelyn'in başı Hook'un define haritasını almak için hiç bir şeyi yapmaktan çekinmeyen, altına karşı doyumsuz kötü kalbli acımasız Kaptanla başı dertdedir. Jocelyn bu macerada hayatta kalmak için akıl ve sezgisine daha fazla güvenmek zorundadır. Bu kez arkadaşlarına güvenmeyi öğrenmek zorunda kalabilir.

Also by Heidi Schulz: 

Hook’s Revenge

Agent: Brooks Sherman
Genre: Middle-grade
Disney Hyperion, September 2014. World English.
United Kingdom: Chicken House.
Books available.


Sevgili Bayan Offspring,

Şimdi bu mektubunu okuyor olduğunda, en korktuğum şeyin gerçekleştiğine hiç şüphem yok.Yani öldüm.

Soğukkanlı bir kabus beni uyanık olduğum her an takip ediyor. Ben jilet gibi keskin dişleri olan bir şeytani kronometrenin tıkırtısına kapılmışım..

Sen benim tek mirasçımsın. Bu nedenle, benim intikamımı senin alman gerekir. Düşler Ülkesine gel:. Canavarı yakala  ve benim adıma onu yok et.

Pratikte bir bebek ve yanında bir kız için ben, sen başarısız olucağına hiç şüphem yok. Ancak, benim tek neslimden kalan tek kişi olarak, bunu denemen gerekir. Damarlarındaki benim kanımla,  bu zayıflıkları aşıp,bana zafer getirebilirsin.

Floreat etona!

Bu satırları okumakla, kaptan Hook'un vasiyetini okuma ayrıcalığına etriştiniz. Hook-evet, bu Kaptan Hook'un onun on üç yaşındaki kızı Jocelyn'e yazdığı vasiyetidir. Kız elbette onun vasiyetinde yazanları yapmayı kabul eder, ancak korsan olmayı daha önce hiç düşünmediği gibi,hayal edemeyeceği kadar zor bir şeydir. Düşler Ülkesindeki o korkunç timsahla başa çıkıp, onu yenmek yeterli değilmiş gibi, bir de eğitimsiz korsanlardan oluşan bir mürettabata kaptanlık yapması gerekecek, İngiliz Mutfağına hevesli yamyamları mat edip, en yakın arkadaşını kurtarması gerekir.

Captain Hook üzerinde dünyanın önde gelen uzmanı olarak, Jocelyn'in hikayesine aşinadan öteyim. Genel olarak çocuklar  umurumda değil, ama eğer biraz arkana yaslanıp, nefesini üzerime üflememeye çalışırsan, size bütün hikayeyi anlatmak için ikna olabilirim.

Hook Revenge, Lemony Snicket tarzında, bir anlatıcı tarafından anlatılan macera ve merak bir masalıLemony Snicket çocuklardan nefret eden aksi bir emekli korsan olsaydı.

10 Haziran 2015 Çarşamba

Robin Stevens’ FIRST CLASS MURDER


Robin Stevens’
​ın ​
 FIRST CLASS MURDER 
The Bookseller
​, 
Editör'ün Seçimi
​!​

Robin Stevens FIRST CLASS MURDER is an Editors Pick in The Bookseller!


"Stevens' Murder Most Unladylike has had quite the year: one of 2014's breakout debuts, it has gone on to win the Waterstones Children's Book Prize (Young Fiction) and the series is racking up some impressive sales. This is book three and it's a delight. Hazel and Daisy are aboard the Orient Express: cue spies, priceless jewels, a murder and seriously upgraded bun breaks. The tone may be light, but Stevens isn't afraid to go deeper: there's once again racism towards Hong Kong-born Hazel and her father, and we very much sense the dark shadow of Hitler looming over Europe."

Fiona Noble, The Bookseller 

8 Haziran 2015 Pazartesi

L'Archipel yayınevi bülten

Sizlere Fransız L'archipel ay yayınevinin bu ayki bültenlerini paylaşmaktan memnunum. 

ON ISLAM AND MUSLIMS (DE L’ISLAM ET DES MUSULMANS) by Tariq Ramadan Fas'a satıldıTHE HAPPINESS OF BEING NEUROTIC (LE BONHEUR D’ETRE NEVROSE) by Dominique Drillon Yunanistan'a satıldıSAXO PROMENADE FROM MY LIFE (BALADE EN SAXO) by Manu Dibango Amerika birleşik devletlerine satıldı.
Mayıs ayında yayınlanan kitapları: :Islamic Ethics (Introduction à l’éthique islamique) by Tariq Ramadan
Ünlü Islamologist Tarık Ramazan İslam'da etik konularını sunar. 
Deneme - 240 sayfa 

White Lily (Le Lys blanc) by François CeresaA historical saga which recounts the exploits of an aristocrat ready to do anything to save his family during the French Revolution.
Historical novel –  304 pages
 Fransız Devrimi sırasında ailesini kurtarmak için her şeyi yapmaya hazır Bir aristokratın konu edildiği tarihi bir roman
Tarihsel roman - 304 sayfa 
Templars’ Secrets and Mysteries (Secrets et mystères des Templiers) by Gilles van Grasdorff
Gilles van Grasdorff Tapınakçıların hakkında gerçeği keşfetmek için çalışırken efsane ve Tarihi karşılaştırarak keşfetmeye çalışıyor
Tarih - 304 sayfa 

His name was Pierre Brossolette (Il s’appelait Pierre Brossolette) by Gilberte Brossoletteünlü Fransız direniş savaşçısının eşi tarafından yazılmış  bir biyografisi. Tarihi bir tanıklık.
Tarih - 368 sayfa 

İlgilendiğiniz eserleri benden isteyiniz.