2 Aralık 2015 Çarşamba

Val Emmich: The Highs and Lows of Never Forgetting

Val Emmich'in The Highs and Lows of Never Forgetting'i  güzel dostluklarını hatırlamakta zorlanan bir çcoukluk arkadaşını bir türlü unutamayan  bir kız hakkında

 Şöhret olmaya aday bir müzisyen olan yaşındaki Joan'ın,  nadir bir yeteneği var - o hayatının her gününü tüm detaylarıyla hatırlayabilmekte. Bu arada kederli TV yıldızı olan Gavin, hayatının aşkını hatırlamakta zorlandığı için umutsuzdur. Joan, Gavin'in kız arkadaşıyla geçmişte birlikte olduğu için, Gavin sık sı k anılarını dinlemek için Joan'ı arar. Ama Joan, her zaman unutulmuş olma konusunda  endişeli olduğundan, ona bu durumu kolayca açıklayamaz: bu hatıraları karşılığında, Gavin'den  Joan'ı hiç unutturmayacak dünyaca ünlü bir şarkı yazmasına yardım etmeyi kabul eder. Onların arasındaki bu anlaşmanın onları ne kadar eğitip, dönüştüreceğini hayal edebiliyorum.

Romanımız, onu okuyup hakkında eleştiri yapmak isteyen ünlü yazarların ,Carol Rifka Brunt (Tell The Wolves I'm Home – which this novel may remind you of), Evie Wyld (All The Birds, Singing), Alan Lightman (Einstein's Dreams), and Matthew Dicks (Memoirs of An Imaginary Friend); yanısıra aktör James Jagger(Mick Jagger’ın oğlu) ve Akademi Ödülü adayı aktris ve şarkıcı-söz yazarı Juliette Lewis'in tam desteğini aldı.


Yazar proaktif, değil mi? O oldukça şaşırtıcı. Roman, rekabetçi ilk yazar dalında Glimmer Train ödülü alan bir kısa hikayesine dayanıyor; ama yazıların yanında, o bir aktör (şu anda HBO'nun  Vinyl; filmde; ABC'nin Ugly Betty,NBC'nin 30 Rock, vb rollerde oynadı), şarkıcı-söz yazarı (birkaç albümü yayınlandı, birden fazla ABD turuna çıktı), ve ressam (evet, bu kitaptaki çizimleri bizzat kendisi çizdi). Gerçekten çok yönlü muhteşem biri.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com