11 Ekim 2015 Pazar

God’s Emissary (L’envoyé de Dieu) Gilbert Sinoué

Fransız L'Archipel yayınevincen çıkan Gilbert Sinoué tarafından yazılmış Tanrının Elçisi (L'ENVOYÉ DE DIEU): sizlere takdim etmekten memnunum.Eserden Fransada  kitap yayınlandığı günden bu yana  13.000 adet satıldı ve ayrıca eserin Yunanca yayın hakları da satıldı.


 Gilbert Sinoué Muhammed'in hayatını anlatıyor:Her şey Medine'de 672 yılında  başlar. Muhammet Peygamber kırk yıl önce ölmüştür. Onu tanıyanlar gözden kayboldu. Doğu'nun sonsuzluğunda bazıları öldü, bazıları ise şafak ve alacakaranlık arasında sürüklendi, ama bir kişi hariç. Bir yaşlı adam. O son tanıktır. Nihai bellek. Genç katip,  Hussein Abdel Jawad Tanrı'nın Elçisine inadığına inanmaktadır: Dünyaya duyurmak amacıyla Peygamberin anılarını toplamak. Acaba oraya zamanında varabilecek mi? Yaşlı adam Muhammet'in yaşam süresi tüm ayrıntıları hatırlamayacak mı - Roman - 330 sayfa


Gilbert Sinoué önceki kitapları,Alman (Droemer Knaur), İtalyan (Neri Pozza), İspanyol (Planeta, Zeta Bolsillo, Punto de lectura, Styria, Ediciones B), Arjantin'de (Sudamericana), Türkiye'de (Arion Basım Yayi  Can ve Doğan Kitap tarafından çevrilmiş). 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com