11 Ekim 2014 Cumartesi

Sandra Waugh: LARK RISINGSandra Waugh’
​un
 LARK RISING!
 yapılan bir yorumu sizlerle paylaşmaktan memnunum. 
​(aşağıdaki orjinal metinde!)​
    Praise for Sandra Waugh’s LARK RISING!

“Sixteen-year-old Lark is blessed—or cursed—with the Sight. To avoid being overwhelmed with the emotions (love, fear, anger) of others, she lives with her cousin Evie and grandmother, both of whom are Healers, and tends to the garden and the animals. But when the evil Troths threaten to once again attack their village, Lark is chosen by lot to seek help from the Riders in the north. Learning that the Riders actually need her assistance as a Guardian to retrieve a stolen amulet, her own destiny rapidly unfurls.

This romantic fantasy will quickly draw even reluctant readers into its beautifully rendered world, rich in setting and backstory, with inhabitants both fearsome and innocent. The character development is deep and the intricately plotted story line flows without a hitch and with surprises both pleasant and troublesome along the way. Happily, there should be other novels to follow as the remaining three Guardians fulfill their own destinies” —Booklist


Description: Macintosh HD:Users:victoria:Desktop:17196290.jpgLark Rising

Eser Susan Cooper’ın
​ ​
The Dark Is Rising
​ 'inin geleneğinde
 yazılmış bir genç yetişkin romanı. 
On altı yaşındaki Evie Carew
kimsenin göremediği şeyleri görebilmektedir. Bu nedenle kasabasını saldırıdan kurtarmakla görevlendirilir. Aslında onun daha büyük bir misyonu vardır; Dünyayı mutlak bir yokoluştan kurtarmak. Bir cücenin , beyaz bir atın ve çok sevdiği fakat sonunda öldürmek zorunda kalacağı bir adamın yardımıyla bu görevi cesurca kabul edecektir.

FIGHTING BLIND Ivan Castro ve Jim deFelice


​Harold Ober Literary Agency bizlere yeni  bir projesiyle ilgili önemli bir gelişmeden söz etti. Eser adı: FIGHTING BLIND- eseri St Martin's Press yayınlayacak. Amerika Birleşik Devletleri ordusunda görev yapan yeşil bereli keskin nişancı ve ordudaki tek kör subay  Ivan Castro'nun ilham verici hikayesi.

​Ivan Castro subaylığa terfi ettikten kısa bir süre sonra, Irak'ta görev yaparken çatıdan açılan havan ateşine yakalanır. Yanındaki iki erinin bu ateş sonucu öldüğü düşünülürse, onun hayatta kalmasının ne kadar büyük bir mucize olduğuna siz karar verin. Ivan bu ateş sonucunda ağır yaralanır. İyileştiğinde  görme yetisini kaybetmiştir. Bu eser Ivan'ın iyileşmek için müthiş azmini ve çabasını anlatıyor. Aslında Ivan Castro'yu Prens Harry'le güney kutbuna yaptığı yolculuktan hatırlayacaksınız. Basında ve medyada epey söz edilmişti. Kendisi artık orduda basın sözcüsü, orduya asker alan kişi  ve askerlere moral verici olarak görev yapmaya devam etmektedir. Fighting Combat(Kör Dövüşü) yalnızca bir hayat mücadelesi ve askeri bir hikaye değil, inanılmaz bir umut hikayesi ve insan ruhunun tahayyül bile edilemeyecek gücünü anlatan bir hikaye.

Eser,  Ivan Castro ve  AMERICAN SNIPER'ın  rahmetli Chris Kyle ile ortak yazarlarından Jim DeFelice'in işbirliğiyle yazıldı. AMERICAN SNIPER bir bestseller olarak Almanca, Japonca, Fransızca, Hollandaca, Lehçe, Çekçe, İsveççe, Çince, Korece, Estonya, Macaristan, Danimarka, ve Slovakça dillerine çevriildi ve bu yıl 25 Aralıkta filmi gösterime girecek. DeFelice ayrıca DALE BROWN’S DREAMLAND'in de ortak yazarı, kendi başına da pek çok romanı kaleme almış başarılı bir yazar.  FIGHTING BLIND  savaş sırasında ve sonrasında cesaret ve kararlılığın bir profili– şimdiki nesle unutulmaması gereken muhteşem bir hikayedir.

Eser, daha sunum aşamasındayken satıldığı için sizlerle ekli dosyada sunumunu paylaşmaktan memnunum. Eserin ms'si 9-12 ayda hazır olacak. Bu bizler için gerçekten önemli bir proje. Bu nedenle eserle ilgilenen yayıncılarımızın bana haber vermelerini rica ederim.

Alvaro Enrigue-SUDDEN DEATH

Alvaro Enrigue’
​nin
Muerte Subita (Sudden Death)  Poniatowska
​ Ödülünü aldığını duyurmaktan memnunum. Bu ödül 
 City of Mexico 
​tarafından
 
1 Temmuz
, 2013 
​ve 
  30
​ Haziran ​
 2014
​ dönemlerinde yayınlanmış İspanyolca dilinde yazılmış en iyi romana verilen bir ödül. ​
 
Alvaro’
​nun uluslarası yayıncıları;
 
US (Riverhead); UK (Harvill); France (Buchet Chastel); Spain (Anagrama); Germany (Blessing); Italy (Feltrinelli); Sweden (Natur och Kultur); Brazil (Companhia das Letras)

Eserle ilgilenen yayıncılarımızın bana haber vermelerini rica ederim.