28 Kasım 2014 Cuma

WARREN BUFFETT’S GROUND RULES by Jeremy Miller

WARREN BUFFETT’S GROUND RULES by Jeremy Miller'ın ilk uluslarası satışı beş basamaklı bir rakamla, Kore'ye gerçekleşti. Eserin yayıncısı Bookhouse,  bu satışla eser daha Amerika'ya satılmadan,  ilk uluslarası yayıncısı oldu.  Bildiğiniz üzere, bu eserin temsilcisi Folio Literary Management, eserle ilgili Frankfurt Kitap fuarında epey istek aldı. Ve önümüzdeki haftalarda eserin daha çok uluslarası satışının gerçekleşeceğine inanıyoruz.

Eser kaleme alınma aşamasında olduğu için şu aşamada elimizde ancak eserin genel bir tanıtıcı metni var. İlgilenirseniz size onu yollarım. 

WARREN BUFFETT’S GROUND RULES  Warren Buffett'ın daha önce hiç yayınlanmamış ve onun izniyle yayınlanacak ilk şirketindeki mektuplaşmalardan bir kolleksiyon olacak.

1956'dan 1970'e kadar ,  Buffett Partnership Limited şirketinde, Buffett küçük ama giderek büyüyen ortak grubuna tam 33 mektup yollayarak, düşüncelerini, yaklaşım ve yansımalarını yazmış. Bu dönem,  yatırımcılıktaki başarısının daha önce hiç görülmemiş kaydını göstermektedir ve bu mektuplar şaşırtıcı derecede günümüzde de geçerli olan "yatırımcılığının temel kurallarını" öne sürmektedir.

Yazar, Jeremy Miller, kitabı konusuna ve  mektuplaşmalardan alıntılara göre düzenliyor, Buffett'ın teorisinin belirli bir yatıım stratejisi veya taktik bağlamında anlaşılmasını kolaylaştıracak analiz, tavsiye ve gözlemlerini sunarken, bu stratejilerin neden hala günümüzdeki yatırımcıların da dikkatini çekeceğini anlatoyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com