10 Kasım 2014 Pazartesi

L'Archipel yayınevi Kasım bülteni


 AT THE RISK OF IDEAS (AU PÉRIL DES IDÉES) by Edgar Morin and Tariq Ramadan Italy​an​
(Edizioni Centro Studi Erickson)​ yayınevine satıldı​

Kasım ayında yayınlanan üç önemli kitabımız şunlardır: The Seven Kingdoms Book - A Game of Thrones Guide(Le livre des 7 couronnes - Un guide du monde de Game of Thrones) by Nicolas Lamour
 10 milyondan fazla takipçisiyle TV dizisi "Game of Thrones-Taht Oyunları" hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatan bir kılavuz kitap. 
Ekli dosyada İngilizce bir sunumu ve Fransızca basın açıklamasını  bulacaksınız. Kitabın pdf siyle ilgilenirseniz benden isteyiniz.
Kılavuz- 320 sayfa
The Strange Death of Yasser Arafat (L’étrange trépas de Yasser Arafat) by Emmanuel Faux
11 Kasım 2004'de Yaser Arafat, Paris yakınlarındaki bir askeri hastanede ölür. Dul eşi, Souha Arafat, on yıldır kocasının bir suikaste kurban gittiğini söylemektedir. Arafat'ın cesedi 2012 yılında bir otopsi için mezardan çıkarıldığında , gerçekten de onun vücudunda normalden büyük  miktarda  Polonyum 210  tespit edildi. Ama şu an için, onun ölüm nedeni hala gizemini koruyor. Emmanuel Faux, kendini bu gerçeği ortaya çıkarmaya adamış  bir Fransız gazetecidir.
Deneme - 240 sayfa 
Hannah Szenes, the Striked Star (Hannah Szenes, l’étoile foudroyée) by Martine Gozlan
Martine Gozlan, Orta Doğu ve Kuzey Afrika uzmanı Fransız gazeteci. Bu kitabıyla, genç  Macar şairi ve oyun yazarı  Hannah Szene'in hayatını anlatıyor(1921-1944).   2. Dünya Savaşı sırasında sınırdışı edilmek üzere olan Macar Yahudilerinin kurtarılmasına yardım edebilmek için, Filistin'deki İngiliz Manda Yönetimi tarafından paraşütle Yugoslavya'ya indirilen 37 Yahudi'den  biriydi.Naziler tarafından yakalandı, tutuklandı, hapsedildi ve işkence gördü. 7 Kasım 1944 tarihinde idam edildi. 
İsrail'de bir ulusal kahraman olarak nitelendiren Hannah Szene'nin  şiirleri tüm okullar tarafından öğretilir. 
Biyografi - 224 sayfa 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com