11 Ekim 2014 Cumartesi

FIGHTING BLIND Ivan Castro ve Jim deFelice


​Harold Ober Literary Agency bizlere yeni  bir projesiyle ilgili önemli bir gelişmeden söz etti. Eser adı: FIGHTING BLIND- eseri St Martin's Press yayınlayacak. Amerika Birleşik Devletleri ordusunda görev yapan yeşil bereli keskin nişancı ve ordudaki tek kör subay  Ivan Castro'nun ilham verici hikayesi.

​Ivan Castro subaylığa terfi ettikten kısa bir süre sonra, Irak'ta görev yaparken çatıdan açılan havan ateşine yakalanır. Yanındaki iki erinin bu ateş sonucu öldüğü düşünülürse, onun hayatta kalmasının ne kadar büyük bir mucize olduğuna siz karar verin. Ivan bu ateş sonucunda ağır yaralanır. İyileştiğinde  görme yetisini kaybetmiştir. Bu eser Ivan'ın iyileşmek için müthiş azmini ve çabasını anlatıyor. Aslında Ivan Castro'yu Prens Harry'le güney kutbuna yaptığı yolculuktan hatırlayacaksınız. Basında ve medyada epey söz edilmişti. Kendisi artık orduda basın sözcüsü, orduya asker alan kişi  ve askerlere moral verici olarak görev yapmaya devam etmektedir. Fighting Combat(Kör Dövüşü) yalnızca bir hayat mücadelesi ve askeri bir hikaye değil, inanılmaz bir umut hikayesi ve insan ruhunun tahayyül bile edilemeyecek gücünü anlatan bir hikaye.

Eser,  Ivan Castro ve  AMERICAN SNIPER'ın  rahmetli Chris Kyle ile ortak yazarlarından Jim DeFelice'in işbirliğiyle yazıldı. AMERICAN SNIPER bir bestseller olarak Almanca, Japonca, Fransızca, Hollandaca, Lehçe, Çekçe, İsveççe, Çince, Korece, Estonya, Macaristan, Danimarka, ve Slovakça dillerine çevriildi ve bu yıl 25 Aralıkta filmi gösterime girecek. DeFelice ayrıca DALE BROWN’S DREAMLAND'in de ortak yazarı, kendi başına da pek çok romanı kaleme almış başarılı bir yazar.  FIGHTING BLIND  savaş sırasında ve sonrasında cesaret ve kararlılığın bir profili– şimdiki nesle unutulmaması gereken muhteşem bir hikayedir.

Eser, daha sunum aşamasındayken satıldığı için sizlerle ekli dosyada sunumunu paylaşmaktan memnunum. Eserin ms'si 9-12 ayda hazır olacak. Bu bizler için gerçekten önemli bir proje. Bu nedenle eserle ilgilenen yayıncılarımızın bana haber vermelerini rica ederim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com