16 Ocak 2015 Cuma

Dr. Critchlore’s School for Minions

İlk yazar Sheila Grau'dan orta yaş grubu çocuklara yönelik gizem DR. CRITCHLORE’S SCHOOL FOR MINIONS, !Dr. Critchlore’s School for Minions

Agent: Molly Ker Hawn
Genre: Middle-grade
Amulet/Abrams, 2015. World English.
Manuscript available.

Dr. Critchlore'nin Kölelik Okulu, Evil Lordslara köle yetiştiren öncü bir tedarikçidir .  Doktor, bu okulda saldırgan devleri, açıkgöz kurtadamları, afacan hırsızları ve hatta nadiren de olsa insanları eğitir. Derebeyinin ihtiyacı olursa, Dr. Critchlore'nin Okulundan  hemen boşluğu dolduracak bir köle bulunur. Ama birleri—ya da bir şeyler—artık bu okulu sabote etmektedir,  Dr. Critchlore bile onun kim olduğunu bulamaz.


On iki yaşındaki Runt Higgins Dr. Critchlore'nin koğuşunda, diğer yavrulara ayak uyduramayan bir kurt adam olarak büyüdü. Şimdi onu geri almaktan gurur duyacak onu terk eden paketi elit Gençler Henchman Eğitim Programına geçmekte kararlı. Ama okul kapanınca bu arzusu gerçekleşmeyecek, her başarılı felaketle yeşeren olası bir kader olmayacak.

Runt suçluyu bulmaya karar verir, zira okulu onun kadar iyi  bilen bir başkası yoktur-üstelik kurtadamların malum şu bilinen özellikleri  keskin duyuları, gücü ve hızı onda yok mudur ? Sadece bir sorun var: Runt bir kurt adam değil. Ve okulda kimse ona acı gerçeği söylemek cesaretine sahip değildir. Gerçekten kim olduğunu keşfetmesi Runt'ın  güvenini sarsacak ve ondan bir tercih yapmasını istenecektir: Okulu terkedip gerçek ailesini bulacak ya da bildiği tek yuvasında kalmaya devam edecek.

Dr. Critchlore’s School for Minions, orta yaş grubu çocuklara yönelik, esprili, macera ve  dostluk yüklü yaratıcı bir gizem, Stephanie Sanders’ın Villain School dizisinin ve  Eva Ibbotson’ un gen. yetişkin romanlarının hayranları için  ideal.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com