20 Şubat 2015 Cuma

Becky Albertalli:SIMON VS. THE HOMO SAPIENS AGENDABecky Albertalli’s SIMON VS. THE HOMO SAPIENS AGENDA is one of 2015’s most anticipated YA debuts!

Huffington Post has included it on their list of The Most Anticipated YA Debuts Due Out In The First Half of 2015.

BuzzFeed has also named SIMON VS. THE HOMO SAPIENS AGENDA as one of their 5 Novels That Need To Be On Your 2015 To-Read List.

SIMON VS. THE HOMO SAPIENS AGENDA was also featured on Barnes & Noble’s 2015 LGBTQI YA Preview.

Onaltı yaşındaki  gay öğrenci Simon Spier, okul müzikali için hazırladığı tiyatro eserini kurtarmak için gay olduğunu  herkesten  gizlemeyi tercih eder. Ancak onun gizli Gmail hesabına gelen bir e-postanın yanlış ellere düşmesiyle onun bu sırrı herkesin diline düşecer.   Simon aslında kelimenin tam anlamıyla tehdit edilir:  ya sınıfın şaklabanı Martin'in istediği rolü oynayacak ya da  herkes onun cinsel tercihini öğrenecek. Daha da kötüsü gizli postanın sahibinin kimliği anlaşılacaktır.

Bir zamanlar sıkı fıkı olduğu arkadaş grupları ve her geçen gün daha flörtöz bir hal alan Blue ile e-posta yazışmalarının  ortaya çıkmasıyla Simon'ın okuldaki  junior yılı(11.sınıf) aniden karmaşık bir hal almaya başlar. Artık Simon'un değişim yapma zamanı gelmiştir. Değişiklik yapmaktan çekinen Simon rahatlık bölgesinden çıkmanın bir yolunu bulmak zorundadır.-yoksa dışlanacaktır. Arkadaşlarına yabancılaşmadan, kendini tehlikeye atmadan, hayatındaki en harika adamla mutluğu yakalama fırsatını kaçırmadan önce biran evvel bir adım atmalıdır. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com