7 Haziran 2013 Cuma

Yangsze Choo:Ghost BrideYangsze Choo’s THE GHOST BRIDE is a Fall ’13Discover Great New Writersselection and an Indie Nextpick for August!
 ( THE GHOST BRIDE -2013 Güz-  Yeni Büyük Yazarları Keşfedin Seçimi ve Indie'nin Ağustos seçimi)


Yangsze Choo’nun THE GHOST BRIDE  
Barnes and Noble'ın  Güz 2013'
Yeni Büyük Yazarları Keşfedin Seçimi  ( Fall 2013 Discover Great New Writers selection!)
The Ghost Bride
Edebi bir hayalet hikayesi. Eserin, Amerika'da William Morrow, İspanya'da Editorial Hidra ve İngiltere'de Bonnier yayınevinin alt kuruluşu Hot Key Books tarafından yayınlanacağını memnuniyetle duyururum.Eser Amerika'da Ağustos 2013'de çıkıyor.
Li Lan, 1890'larda sömürge Malaya yarımadasında yaşayan genç bir Çinli kadın. Tatminkar bir evlilik yapacağını sanır. Ancak varlıklı Lim ailesinden ona ölmüş oğullarıyla evlenmesi teklif edilir. Maktül damat kısa süre sonra Li'nin tüm hayallerine gölge düşürmeye başlayar....Li, Madam Lim'in himayesinde zengin Lim konağını ziyarete gittiği gün, umutsuzca bu evlilik teklifini kabul eder. Bununla birlikte geceleri Limler'in diğer konağının devasa  boş salonlarını ziyaret eder, cenazede yakılan kağıtlardan oluşan bir hayalet yansımasıyla, kısaca ölü bir adamın kurlarına katlanmak zorundadır!!

Ancak bu saçma sapan döngüden kurtulmaya çalıştığında, o da Malacca sokaklarında dolaşan bir hayalete dönüşecektir.Bu durumdan kurtulması için Li Lan'ın ona talip olan ölü eşinin sırlarını ortaya dökmesi gerekir. Çin'in ölümden sonra yaşamla ilgili inanışı ve buna paralel olarak  hayalet şehirler, ailelerin ölülerine hizmet için gömdüğü kağıt uşaklar, ve Li 'nin ruhunun kalıcı vücudundan tamamen ayrılmadan önce, son çırpınışlarında bile karşılaştığı o korkunç gelenekler konu ediliyor.

 Hayalet hikayesini sevenlere....

6 Haziran 2013 Perşembe

EVERGREEN by Rebecca Rasmussen
Eveline LeMay 1938'in soğuk bir sonbahar sabahı , Kuzey Minesota'nın vahşi ormanlarına, üzerinde yeni kocasının çocukluğunun geçtiği Almanya'daki çayırları hatırlatan papatya desenli yazlık giysisi ve kürekleri olmayan bir salla gelir.  Eveline ve Emil, yaşamlarını ormanda sürdürmek için plan yaparlar, ancak bu planları kısa süre sonra çıkan savaş haberleriyle bozulacaktır, zira Emil Okyanus'un diğer yanındaki babası için endişelenip, ona yardım etmeye gider. Eveline eşyalarını toplayıp, Emil dönünceye kadar onu bekleyeceği Yellow Falls'daki ailesinin yanında kalacaktır. Ancak son dakikada bu fikrinden vazgeçip, Evergreende tek başına bir öncülüğü başlatıp, orada kalmaya ve orada yaşayan herkesin haklarını sonuna dek korumaya karar verir. Bu kararı Eveline'in, çocuklarının ve torunları dahil herkesin  hayatını değiştirecektir

Rebecca Rasmussen  The Bird Sisters (Crown, 2011) 'in yazarı. Eser,  Norveç'te (Pantagruel) yayınevinden çıktı ve a Ladies Home Journal Book Club Pick ( Ladies Home Journal seçimi). Yazarımız UCLA'da yazma dersleri veriyor,   Los Angeles, CA, 'da yaşıyor. Publishers WeeklyThe Bird Sisters için , “hikayesi birbirine çok sıkı bağlı kız kardeşlerin, ızdıraplı ve otantik hikayesi,” diye yorum yaptı.
5 Haziran 2013 Çarşamba

Jaci Moriarty: A CORNER OF WHITEBu yılki -New South Wales Premier’s Literary Award - ödülleri 19 Mayıs 2013'de Sidneyde, Sidney yazarlar festivalinin arifesinde  açıklandı. Temsilcisi bulunduğum Jill Grinberg'in listesinden çok satan yazar Jaclyn Moriarty'nin Colors of Madelenie üçlemesinin birinci kitabı A CORNER OF WHITE ise 

Ethel Turner Prize for Young People’s Literature ($30,000)
  • A Corner of White (Jaclyn Moriarty, Pan Macmillan)
ödülünü aldı. Buraya tıklayarak listenin devamını okuyabilirsiniz.

Jaclyn Moriarty THE GHOSTS OF
ASHBURY HIGH, FEELING SORRY FOR CELIA, THE YEAR OF SECRET
ASSIGNMENTS,'ın bestseller yazarı .  THE MURDER OF BINDY MACKENZIE. FEELING
SORRY FOR CELIA ve  THE YEAR OF SECRET ASSIGMENTS ALA tarafından genç yetişkinlere yönelik en iyi kitaplar olarak seçildi.

İki dünyanın büyüleyici bir hikayesi:
Aralarındaki çatlaklar,
onları birbirine bağlayan bilim,
ve birbirlerini dolduran renkler

Çok satan yazar Jaclyn Moriarty'den muhteşem bir üçleme.  Colors of Madelenie üçlemesinin birinci kitabı A CORNER OF WHITE.

Madeleine ve annesi eski yaşamlarından kaçıp, esrarengiz koşullarda Cambridge'deki( dünyamızdaki) yağmurlu bir köşeye yerleşirler. Diğer bir yandan Elliott, amcasının ölüm haberi üzerine ortadan kaybolan babasını aramaktadır. Çello Krallığındaki, Bonfire Kasabasındakilerin çıkardıkları söylentilere göre, babası kardeşini öldürdükten sonra, Fizik öğretmeniyle  kaçmış olabilir. Ancak Elliott buna inanmak istemez. Ve babasını ve gerçekleri bulup, ortaya çıkarmakta kararlıdır.

Madeline ve Elliott gizemleri çözmeye başladıkça dünyalar arası mesajlar yollarlar-asırlardır ortaya çıkmayan kazara buldukları bir boşluk sayesinde. Ancak boşluğun iki yanından daha büyük gizemler ortaya çıkmaktadır:  Renk fırtınaları denen tehlikeli hava olayları, Isaac Newton'a tuhaf bir hayranlık; Çello'daki kuraklığa son verebilecek  "Kelebek Çocuk " miti; ve bazı beklenmedik öpüşler.......

Karen Joy Fowler: WE ARE ALL COMPLETELLY BESIDE OURSELVES

BEA'nın yoğun toplantıları ve partileri arasında Karen Joy Fowler yeni romanı WE ARE ALL COMPLETELLY BESIDE OURSELVES(Konusunu Hatırlamak İsteyenler Buraya Tıklayabilirler;, koşuşturmaların tam arasında bir duraklama talep etti. Kitabın Amerika'da piyasaya çıktığı 30 Mayıs 2013 Perşembe günü,  New York Times'ın hem de en ön sayfasında Barbara Kingsolver tarafından yazılmış - güzel bir yorum aldık! Canlı, özel tasarlanmış grafik eşliğinde bağlı tam inceleme, bakın.

WE ARE ALL COMPLETELY BESIDE OURSELVES Haziran ayında Indie'nin bir sonraki seçimi ve  ELLE Magazine’s Reader’s Prize for July!(Elle dergisinin Temmuz sayısında Okuyucu Ödülü özellikli seçimindeki sadece üç kitaptan biri!)

Ron Charles, Washington Post'daki yaptığı göz kamaştırıcı yorumunda romanı " Heyecan verici, karmaşık bir hikaye," olarak değerlendirdi.

Yorumun devamı için Tıklayınız;

The Seattle Times 'dan muhteşem bir övgü geldi."Ketum, hassas, komik ve felsefi," Karen Joy Fowler'ın altıncı romanı kurnazca kendi özünü oluşturuyor-anlatıcısının zarar görmüş aile içi dinamiklerini- asıl noktaya gelmeden önce onunla ilgili bazı önemli detayları satırlar arasına koyduğu cümlelerle çok güzel anlatıyor.

Seattle Times'ın yorumunu okumak için tıklayınız,

Booklist'den Karen'a YILDIZLI BİR DERECELNDİRME yapıldı.


"[Fowler] güçlü  ve zekice kurgusuyla, sürekli geçmişe dönüşler yaparak,  bu sıradışı aile yapısının derin sonuçlarını araştırıyor .... Mayhoş mizahı, ışıltılı dili, gerçek yaşam deneyimleriyle kökleşmiş kurnazca kurgulanan konusu , karşı konulamaz bir anlatımıyla, harmanlanan içcgörüler ve yumuşak duygular-Fowler bu derin merak uyandırıcı, bu  romanıyla kendini aşmış. 

But that’s not all—I’m also delighted to attach a fantastic, boxed review from

Bu kadarla da kalmıyor-sizlere ayrıca Publishers weeklyden fantastik, kutu içine alınmış yorumu eklemektende mutluyum.


"Fowler'ın büyük başarısı standart bir aileyi konu alıp, büyütmesinden  kaynaklanmıyor, oluşturduğu keşiflerle ilgili yeni boş alandan kaynaklanıyor."

Bu inanılmaz medya yorumları gelmeden önce, eser İsrailde Kineret, Almanyada Goldman Verlag'a ve İngilterede Serpent's Taile satıldı.  Listemizde fırtına koparacak bu eseri temsil etmekten gurur duyuyoruz.BOOKLIST (May 1) – starred review
As a girl in Indiana, Rosemary, Fowler’s breathtakingly droll 22-year-old narrator, felt that she and Fern were not only sisters but also twins. So she was devastated when Fern disappeared. Then her older brother, Lowell, also vanished. Rosemary is now prolonging her college studies in California, unsure of what to make of her life. Enter tempestuous and sexy Harlow, a very dangerous friend who forces Rosemary to confront her past. We then learn that Rosemary’s father is a psychology professor, her mother a nonpracticing scientist, and Fern a chimpanzee. Fowler, author of the best-selling The Jane Austen Book
Club (2004), vigorously and astutely explores the profound consequences of this unusual family configuration in sustained flashbacks. Smart and frolicsome Fern believes she is human, while Rosemary, unconsciously mirroring Fern, is instantly tagged “monkey girl” at school. Fern, Rosemary, and Lowell all end up traumatized after they are abruptly separated. As Rosemary—lonely, unmoored, and caustically funny—ponders the mutability of memories, the similarities and differences between the minds of humans and chimps, and the treatment of research animals, Fowler slowly and dramatically reveals Fern and Lowell’s heartbreaking yet instructive fates. Piquant humor, refulgent language, a canny plot rooted in real-life experiences, an irresistible narrator, threshing insights, and tender emotions—Fowler has outdone herself in this deeply inquisitive, cage-rattling novel.
     Donna Seaman

PUBLISHERS WEEKLY (April 22) – boxed review
It’s worth the trouble to avoid spoilers, including the ones on the back cover, for Fowler’s marvelous new novel; let her introduce the troubled Cooke family before she springs the jaw-dropping surprise at the heart of the story. Youngest daughter Rosemary is a college student acting on dangerous impulses; her first connection with wild-child Harlow lands the two in jail. Rosemary and the FBI are both on the lookout for her brother Lowell, who ran away after their sister Fern vanished. Rosemary won’t say right away what it was that left their mother in a crippling depression and their psychology professor father a bitter drunk, but she has good reasons for keeping quiet; what happens to Fern is completely shattering, reshaping the life of every member of the family. In the end, when Rosemary’s mother tells her, “I wanted you to have an extraordinary life,” it feels like a fairy-tale curse. But Rosemary’s experience isn’t only heartbreak; it’s a fascinating basis for insight into memory, the mind, and human development. Even in her most broken moments, Rosemary knows she knows things that no one else can know about what it means to be a sister, and a human being. Fowler’s (The Jane Austen Book Club) great accomplishment is not just that she takes the standard story of a family and makes it larger, but that the new space she’s created demands exploration.


KIRKUS REVIEWS (March 13) – starred review
What is the boundary between human and animal beings and what happens when that boundary is blurred are two of many questions raised in Fowler’s provocative sixth novel (The Jane Austen Book Club, 2004, etc.), the narration of a young woman grieving over her lost sister, who happens to be a chimpanzee.
Rosemary recounts her family history at first haltingly and then with increasingly articulate passion. In 1996, she is a troubled student at U.C. Davis who rarely speaks out loud. She thinks as little as possible about her childhood and the two siblings no longer part of her family. But during a Thanksgiving visit home to BloomingtonInd., where her father is a psychology professor, that past resurfaces. Rosemary recalls her distress as a 5-year-old when she returned from visiting her grandparents to find her family living in a new house and her sister Fern gone. Denying any memory of why Fern disappeared, she claims to remember only the aftermath: her mother’s breakdown; her father’s withdrawal; her older brother Lowell’s accelerating anger until he left the family at 18 to find Fern and become an animal rights activist/terrorist; her own continuing inability to fit in with human peers. Gradually, Rosemary acknowledges an idyllic earlier childhood when she and Fern were inseparable playmates on a farm their intact family shared with psych grad students. By waiting to clarify that Fern was a chimpanzee, Rosemary challenges readers to rethink concepts of kinship and selfhood; for Rosemary and Lowell, Fern was and will always be a sister, not an experiment in raising a chimpanzee with human children. And when, after 10 years of silence, Lowell shows up in Davisto describe Fern’s current living conditions, he shakes free more memories for Rosemary of her sibling relationship with Fern, the superior twin she loved, envied and sometimes resented. Readers will forgive Fowler’s occasional didacticism about animal experimentation since Rosemary’s voice—vulnerable, angry, shockingly honest—is so compelling and the cast of characters, including Fern, irresistible.
A fantastic novel: technically and intellectually complex, while emotionally gripping.


2 Haziran 2013 Pazar

BULLY by Laura Vaccaro Seeger


Zorba öğrencimiz yeni yeni arkadaşlar edinmeye devam ediyor! Sizlere Caldecott Onur Ödüllü  Laura Vaccaro Seeger  tarafından yazılan BULLY iki yıldızlı derecelendirme aldığını mutlulukla duyururum!!

BULLY by Laura Vaccaro Seeger
Roaring Brook Press
Temmuz 2013, 10 x 8, 40 s, Yaş Grubu 3 - 7

«Booklist, May 1st, 2013 sayısından : İKİNCİ YILDIZLI DERECELENDİRME!
«" Akıllıca tasarlanmış ve güzelce icra edilmiş, bu resimli kitap  görsel ve sözlü temeli ile geniş bir yaş aralığına hitap ediyor. Ancak tüm sadeliği ne rağmen, bu hikaye tartışma için bir takım karmaşık konulara açılır. "
." —Booklist, starred review

« “Seeger'in aksiyon dolu sayfalarında verdiği dersler bundan daha eğitici olamazdı.”—Publishers Weekly, starred review


 BULLY'nin satıldığı ülkeler:
·         French/Kaleidoscope
·         Japanese/Asunaro Shobo Publishing Co.


Yazarın önceki kitabı  GREEN'in satıldığı ülkeler:
·         Chinese Complex/Taiwan Mac Educational Co
·         French/Kaleidoscope
·         Korean/Dasan Publishers
·         Spanish (Latin America only)/Ediciones CastilloCELTIC RUN: A JAKE McGREEVY NOVEL

Orta yaş grubu çocuklara yönelik--CELTIC RUN: A JAKE McGREEVY NOVEL-- IBPA Nedir?   Benjamin Franklin Ödüllerinden Genç Okuyucular dalında roman kategorisinde (8-12 yaş grubu gençlere yönelik) Gümüş Madalya aldığı"! Kitap ayrıca  Mom's Choice Ödüllerinden Altın Madalyaya layık görüldü. İlgilenen yayıncılarımıza duyurulur. 

BATTLE MAGIC by Tamora Pierce


Değerli Yayıncılarımız: Sizlerle Tamora Pierce'ın yeni çıkacak fantastik genç yetişkin romanı  BATTLE MAGIC için gelen çok seçkin bir alıntıyı paylaşmaktan memnunum. Bu yüksek profilli makalenin üzerine, kitap aynı zamanda bu yılki 2013 BEA sında Buzz Kitaplardan biri olarak yer aldı.

Haberi Okumak için Tıklayınız

İlgilenen yayıncılarımıza duyurulur.