16 Aralık 2013 Pazartesi

ROSEMARY'S BABY Ira LevinROSEMARY’S BABY tekrar haberlerde!!!!

THE SOUND OF MUSIC'in NBC'deki canlı yayın başarısının ardından, NBC Ira Levin'in klasik 1967 de kaleme aldığı  korku / gerilim romanı Rosemary's Baby'nin mini dizi uyarlamasını  için  yeşil ışık  yaktı. James Wong ve Scott Abbott senaryo üzerinde çalışıyor, proje Agnieszka Holland tarafından yönlendirilecek. Lionsgate Televizyon, Joshua Maurer ile bu mini diziyi üretirken, , Alix Witlin ve David Stern  yönetici yapımcı olarak görev alacaklar. Filmin castingleri hemen başlıyor, bu yüzden  heyecan verici gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz.

Ira Levin'in eserleri  yılın son çeyreğinde epeyce farklı ülkelere satıldı.Çince(Hem geleneksel Çince harfleriyle hem de sadeleştirilmiş karakteriyle basım haklarının her ikisi de) satıldı. Bundan başka Almanya, Hollanda ve Brezilya'ya satıldı.

Bildiğiniz gibi Romanda oyuncu eşiyle birlikte New York'ta yeni bir daireye taşınan Rosemary Woodhouse'un yaşamının yan dairede oturan yaşli çiftle tanıştıktan sonra nasıl değiştiği ve korkuyla dolduğu gayet ustalıklı ve akıcı bir şekilde anlatılır. Bu eser daha önce  romana sadık kalınarak Roman Polanski tarafından 1968'de  aynı adla sinemaya da aktarılmıştı.

İlgilenen yayıncılarımıza duyurulur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com