20 Eylül 2013 Cuma

Harold Ober Agency 2013 Frankfurt Rights guide

Degerli Yayıncılarımız;

Harold Ober Agency’nin 2013 Frankfurt listesini sizlerle paylaşmaktan memnunum. Bu yılkı listemiz, genç yetişkinlere yönelik bir ilk fantastik kurgu romandan (listede sayfa  23’te yer alıyor), farklı dinlere inanan kadınların dinle ilgili deneyimlerini paylaştıkları bir derlemeye (sayfa  19) kadar olağan üstü geniş yayın yelpazesiyle karşımıza çıkıyor. Ajansın zengin ve ödüllü backlist kitapları ise yayın dünyasındaki kalıcı yerlerini korumaya devam ediyor. (ve hatta bunlarla ilgili birkaç hoş sürprizimiz de var):    Harry S Truman döneminde Amerikan Dışişleri bakanlığını yapan Dean Acheson’un yazdığı anı kitabının, Koreli bir askeri kitaplar yayıncısı ROKA (sayfa 21) tarafından yayın hakları alındı. Bu eser Amerika'da yayınlandığı 1969 yılından beri sürekli yeni baskılar yapmaktadır.   S.J. Perelman Fransız okuyucuları tarafından çok beğenildi, ve  Fransız yayıncısı  Editions Wombat eserin ikinci cildinin de yayın haklarını aldı. Son olarak,  NBC’nin Ira Levin’in ROSEMARY’S BABY’sini mini televizyon dizisi yapma isteğininin duyurusundan sonra, eser Hollanda başta olmak üzere tam 4 ülkeye lisanslandı. (sayfa. 11).


Ajansın Bu yılki bazı önemli başlıklarını size kısaca özetliyim:

BATTLE MAGIC (katalogda sayfa. 25) by Tamora Pierce – Yazarın merakla beklenen Winding Circles dizisinin devamı niteliğindeki Battle Magic, Amerika'da Scholastic yayınevinden  ve Avustralya'da Omnibus yayınevinden çıktı. Bildiğiniz gibi , Tamora Pierce 2013  Genç Yetişkin kurgu dalında Margaret A. Edwards mükemmellik ödülünü aldı ve # 1 New York Times çok satan yazarı.THE COLLECTED SHORT STORIES OF JAMES PURDY New York Times Editörün Seçtiklerinden biri, New Yorker'dan, Publishers Weekly 'e ve her yerde ) önemle vurgulanan eserlerden biri.  

SAY THIS, NOT THAT Carl Alasko "toxic trio",  "toksik üçlemesinin " üçlemesinin son cildinin  , sürekli başarmaya özlem duyan-ama bir türlü arzuladığı başarıyı yakalayamayanlar için mükemmel bir kaynak olacağını söylüyoruz - Bunun için sadece doğru zamanda doğru şeyi söylemek,  basit ve anlaşılır kelimeleri seçerek konuşmak iki basit yöntemi öğrenmek gerekiyor. Serinin önceki kitapları tam beş ülkeye satıldı.


NATE THE GREAT WHERE ARE YOU-2009 yılından bu yana NATE THE GREAT  dizisinin yayınlanacak  ilk yeni başlığı.  Marjorie Weinman Sharmat 'ın  pancake seven dedektifi ve köpeği hakkındaki sevilen çocuk kitapları yalnızca Kuzey Amerika'da tam  17 milyondan fazla kopya sattı. Dizinin sürekli yeni uluslarası satışı gerçekleşiyor. Kitaplar, Almanya Japonya Ve Latin Amerika'da yıllarca yayınlanmakta. 

Listemizi benden istemeyi unutmayınız. Teşekkürlerimle,

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com