5 Haziran 2013 Çarşamba

Jaci Moriarty: A CORNER OF WHITEBu yılki -New South Wales Premier’s Literary Award - ödülleri 19 Mayıs 2013'de Sidneyde, Sidney yazarlar festivalinin arifesinde  açıklandı. Temsilcisi bulunduğum Jill Grinberg'in listesinden çok satan yazar Jaclyn Moriarty'nin Colors of Madelenie üçlemesinin birinci kitabı A CORNER OF WHITE ise 

Ethel Turner Prize for Young People’s Literature ($30,000)
  • A Corner of White (Jaclyn Moriarty, Pan Macmillan)
ödülünü aldı. Buraya tıklayarak listenin devamını okuyabilirsiniz.

Jaclyn Moriarty THE GHOSTS OF
ASHBURY HIGH, FEELING SORRY FOR CELIA, THE YEAR OF SECRET
ASSIGNMENTS,'ın bestseller yazarı .  THE MURDER OF BINDY MACKENZIE. FEELING
SORRY FOR CELIA ve  THE YEAR OF SECRET ASSIGMENTS ALA tarafından genç yetişkinlere yönelik en iyi kitaplar olarak seçildi.

İki dünyanın büyüleyici bir hikayesi:
Aralarındaki çatlaklar,
onları birbirine bağlayan bilim,
ve birbirlerini dolduran renkler

Çok satan yazar Jaclyn Moriarty'den muhteşem bir üçleme.  Colors of Madelenie üçlemesinin birinci kitabı A CORNER OF WHITE.

Madeleine ve annesi eski yaşamlarından kaçıp, esrarengiz koşullarda Cambridge'deki( dünyamızdaki) yağmurlu bir köşeye yerleşirler. Diğer bir yandan Elliott, amcasının ölüm haberi üzerine ortadan kaybolan babasını aramaktadır. Çello Krallığındaki, Bonfire Kasabasındakilerin çıkardıkları söylentilere göre, babası kardeşini öldürdükten sonra, Fizik öğretmeniyle  kaçmış olabilir. Ancak Elliott buna inanmak istemez. Ve babasını ve gerçekleri bulup, ortaya çıkarmakta kararlıdır.

Madeline ve Elliott gizemleri çözmeye başladıkça dünyalar arası mesajlar yollarlar-asırlardır ortaya çıkmayan kazara buldukları bir boşluk sayesinde. Ancak boşluğun iki yanından daha büyük gizemler ortaya çıkmaktadır:  Renk fırtınaları denen tehlikeli hava olayları, Isaac Newton'a tuhaf bir hayranlık; Çello'daki kuraklığa son verebilecek  "Kelebek Çocuk " miti; ve bazı beklenmedik öpüşler.......