16 Mayıs 2013 Perşembe

A Promise of Roses by Jan Moran

Değerli Yayincilarimiz; Sizlere bir ilk yazardan muhteşem bir tarihi romanının duyurusunu yapmak istiyorum. Bu kitap yakın tarihi sevenlerin özellikle de ikinci dünya savaşı dönemini sevenlerin dikkatini çekecektir. 


A Promise of Roses 
Jan Moran
Yazarın bu eserinin ve bundan sonraki eserinin 
Amerikada'ki 
yayın hakları St. Martin’s yayınevine  satıldı. Bu yazara dikkatinizi çekmek isterim. Hem de ilk yazar olmasına rağmen St Martin's gibi prestijli bir yayınevi onunla daha şimdiden iki kitaplık bir anlaşma yapıyor.

 Fransız parfümcü Danielle Bretancourt, okyanusu geçecek lüks bir gemiye adımını attığı andan itibaren, hayatının sonsuza kadar değişeceğini nasıl bilebilirdi ki! Yıl 1939 ve kısa bir süre  Avrupa kıtasında yapılacak  savaş ilanıyla, sevgili ailesi ve küçük çocuklarının hayatı  tehdit altına girecektir.  Amerika'ya kaçmak zorunda kalacağı en son dakkaya  kadar,  ailesinin izini takip edebilmek için Londra'dan, Paris'e ve oradan işgal altındaki Polonya'ya seyahat eder.

Yoksul ailesine ait bulabildiği kadar ipucunu bir araya getirip, Amerika'da 1940'larda yepyeni bir hayata başlar.Yeteneği ve kararlılığı sayesinde, o yaptığı ufak tefek önemsiz işlerden kısa sürede yükselip,  yıllardır aradığı başarı fırsatını, Hollywood'lu elit bir kesime parfümeri ve moda tasarımı konusunda hizmet vererek yakalar.
Sevdiği erkek, verdiği kayıpların yasını tutmaktadır.

Savaş tüm şiddeti ile devam ederken, Danielle özgürlük arayışı içinde Fransız Direnişçilere katılır, diğer yandan kaybettiği oğlu Nick'i aramaya devam eder.
Acaba Danielle ve ailesi yaşamlarını berbat eden savaşın yıkıcı sonuçlarının üstesinden kolayca gelebilecekler midir?

Barbara Taylor Bradford'ın A WOMAN OF SUBSTANCE geleneğinde yazılmış olan A PROMISE OF ROSES bir kadının cesaret ve direncinin —ruhu iyileştiren ve ruhu canlandırıcı bir hikayeye sahip.. 

Bu eser daha önce yazar tarafından SCENT OF TRIUMPH adıyla basıldı , ve   20,000 kopyalık satışıyla birden fazla Amazon bestseller listesine girdi.. 


 Jan Moran Hakkında:


Yeni nesil Barbara Taylor Bradford sayılan Jan Moran, Rizzoli yayınevini pek çok bestseller listesine sokan Fabulous Fragrances I ve II'nin yazarı. Parfümeri ve güzellik uzmanı olan yazarımıza CNN, Extra, Women's Wear Daily, Allure, InStyle, Vogue and O Magazine dahil olmak üzere pek çok televizyon ve radyo programında ve yayında yer verildi. Editör ve yazar olarak,  parfüm, güzellik ve spa seyahati ile ilgili birçok makale yazdı (AComplete Women, Costco, Cosmopolitan, ve  PPI cruise and travel magazines.)  O ayrıca parekendeci ve markacılara yönelik, Fifi ödüllü dokunmatik ekranlı Sentsa yazılımın kurucusu ve yaratıcısı. Parfüm ve cilt bakımı programları dünya çapındaki Sephora mağazalarında satılmaktadır.  Harvard Business School'dan MBA derecesi var ve  University of California'nın Los Angeles Extension Writer's Program'ında. 

Bu muhteşem yazar ve harika eseriyle ilgilenen yayıncılarımızın bana haber vermelerini rica ederim.