15 Nisan 2013 Pazartesi

Molly Haskell: My Brother My Sister


 Bu sonbaharda, Viking, Molly Haskell'in anı kitabı tarzında yazdığı , My Brother, My Sister'i yayınlayacak. Kitabın  açıklaması aşağıdaki gibi:

MY BROTHER, MY SISTER  Haskell'in  50'li yaşlarının sonlarındaki, bir baba ve başından iki evlilik geçmiş biri olan erkek kardeşinin, hayatının geri kalanını  bir kadın olarak yaşamaya karar vermesi konu ediliyor. Yazarın erkek kardeşiyle olan kişisel bir hikayeden oluşuyor. Molly Haskell,uzun zamandır beklenen bu kitap için 2010 yılında Guggenheim Ödülü aldı.

Molly'nin makaleleri Town and Country, Ladies Home Journal, Family Circle,  New York Magazine, The New York Times, Vogue, Ms., ve Woman' World gibi yayınlarda yaygın olarak yayınlandı. Molly Haskell daha çok bir film eleştirmeni olarak tanınıyor. Onun kitapları arasında artık klasikler arasına giren FROM REVERANCE TO RAPE: THE TREATMENT OF WOMEN IN THE MOVIES (Chicago, 1987) başta olmak üzere, en son yazdığı FRANKLY, MY DEAR: “GONE WITH THE WIND” REVISITED (Yale, 2009)) aynı zamanda kocasının hastalığını açıklayan anı tarzında yazılmış  (A MEMOIR, LOVE AND OTHER INFECTIOUS DISEASES (Morrow, 1990))'ı sayabiliriz.

İlgilenen yayıncılarımıza duyurulur.