29 Mart 2013 Cuma

Persuade Me by Juliet Archer.
Juliet Archer'ın Websitesi'ne gidiniz.


Goodreads'in kitapla ilgili Yorumu


Kitaba yapılan Yorumları Görmek İçin;


Persuade Me'nin İlk On Sayfasını Okumak İçin,

Juliet Archer’ın Persuade Me adlı eseri, Jane Austen’in İkna adlı eserinin modernleştirilmiş halidir. Anna Elliott ve Rick Wentworth’ün arasındaki aşk hikayesini konu eder. Ancak bu kez Rick, bir yüzbaşı değil,  deniz hayvanların üreyişini konu eden eğlenceli ama bilgilendirici Sex in The Sea adlı çok satan eserin yazarı olarak karşımıza çıkıyor. Anna Elliott ise Rus edebiyatına düşkün bir romantik.

Duygularınızla mı hareket ediyorsunuz?

Aşk söz konusu olduğunda, Anna Elliot geçmişte kalmış.  Kimse, ailesinin ısrarla onaylamaması üzerine on yıl önce vazgeçtiği Rick Wentworth,'la kıyaslanamaz.

Eğer hayatta mutluluğu yakalayabileceği tek şansı olan bu adamı hala özlüyorsa?

Anna onun kalbini kırdığından beri-Rick çok değişmiştir. Ya da değiştini sanmaktadır. Sağlam bir kariyer edinebilmek için Avusturalya'ya gider-elbet duygularını etrafına ördüğü sağlam bir duvarla gizlemektedir.
"Affedicilik ve unutmak" artık Rick'in sözlüğünden çoktan çıkardığı iki kelimedir. "Pişmanlık" ise Anna'nın bir türlü hafızasından söküp çıkaramadığı bir kelimedir. İki kahramanımız Rick'in bir kitap turu için İngiltere'ye gelişinde tekrar karşılaştıklarında, artık aralarındaki bu mesafeyi kaldırmaları için iyi bir fırsat olacaktır.

Ancak anılar davetsiz bir şekilde hafızalarını zorlar-bir kez paylaştıkları o saf, tertemiz ayrılık acısı...Anna geçmişte kalan başka bir adamla mücadele etmek zorundayken, Rick ise ansızın gelen şöhretle, istemediği ilgiyle baş etmek zorundadır.

Anna'nın ona hala müdahale etmeye hazır gösteriş meraklısı ailesi, ve Avusturalya'ya dönmeye hazırlanan Rick.  Acaba Anna bu kez yine Rick'in aklını çelebilecek midir?

Jane Austen'in son romanı , Juliette Archer'ın DArcy And Friends dizisinin ikinci kitabıdır. İlgilenen yayıncılarımıza duyurulur.