9 Mart 2013 Cumartesi

OIL AND HONEY by Bill McKibbenDegerli Yayincilarimiz;

Times KitaplarıdanKasım 2013 yılında yayınlayanacak OIL AND HONEY by Bill McKibben  adlı eserinin ms'sini sizlerle paylaşmaktan memnunum.

Bill McKibben'i elleri kelepçelenip, Washington, DC şehir hapishanesinde bulmak için beklediğiniz bir kişi değildir.  Ama o Keystone XL boru hattını protesto gösterisiyle otuz yıl içindeki en büyük sivil itaatsizlik lideri olduktan sonra, 2011 yazının  üç gününü cezaevinde geçirdi.  . Birkaç ay sonra protestocular Başkan Obama'nın projeyi askıya almasıyla çabalarının boşa gitmediğini görecekti.

 McKibben bu küçük ve geçici zaferinin iyi bir atlama taşı olacağını henüz fark etti. Arktik erime, Ortadoğudaki kuraklık , ve Sandy'nin Atlantiği silip süpürmesiyle, çok daha derin çözümlere ihtiyaç olacağı en başından beri belliydi. Bunlardan bazıları yerel düzeyde yapıldı. McKibben yerel gıdalara doğru artan eğilimin bir parçası olarak bir arıcılık şirketinde geçirdiği bir yılı anlatıyor. Diğer çözümler arasındaysa  fosil yakıt endüstrisine karşı çok daha büyük bir mücadele gerekiyordu.  Oil and Honey (Petrol ve Bal) küresel ısınmaya karşı mücadele Bill McKibben'in bu  gerekli ve birbirini güçlendiren ikiliye karşı mücadelesini anlatıyor. Karakteristik empati ve tutku ile bir yıllık bal üreticiliğinin ve hala zirvedeki önemini koruyan  toplumsal bir hareketin inşasının hikayesini anlatıyor.  McKibben  geçimini sağlamak ve sürdürmek isteyen Vermont'lu bir arıcının, bu gezegende yaşayan herkese dersler veriyor.

Eserle ilgilenen yayıncılarımıza duyurulur.