20 Mart 2013 Çarşamba

Ethan Ellenberg Literaray Agency Kataloğu ve bülten


Degerli Yayıncılarımız; 

Sizlerle The Ethan Ellenberg Agency'nin listelerini ve bazı güncelleştirmelerini paylaşmaktan memnunum.JOHN Scalzi'nin  2012 yılında tam 23 yeni dile çeviri hakları verildi ve biz bu mirası üzerine inşa etmek istiyoruz. OLD MAN'S WAR serisinin 5. kitabı, THE HUMAN DIVISION Tor tarafından tefrika ediliyor ve çok, çok iyi gidiyor. John , bu yıl yeni bir bağımsız roman yazarken ve yıl sonuna kadar  Wolfgang Petersen'in filmi için Paramount'un planları hakkında daha fazla bilgi alacağız. Senaryo tamamlandı ve düzeltmeleri yapıldı. Göreceğiz.

             
SHARON SHINN'in Berkley'den Kasım ayında yeni ve büyük bir epik fantezisi çıkacak ROYAL AIRS: : AN ELEMENTAL  BLESSINGS NOVEL,  TROUBLED WATERS'ın devamı.


GAIL MARTIN onu ASCENDANT KINGDOMS serisi ile başarısına devam ediyor, biz Orbit'e iki kitap daha sattık. Bu büyük epik fantezi,  ilk kitabı henüz yayımlandıve ikinci kitabı,REIGN OF ASHES'ın  Şubat 2014 'de yayınlanması planlanıyor.


Karen Miller onu yeni epik serinin ilk kitabı  THE TARNISHED CROWN'u  Orbit'e  teslim etti ve İlkbahar 2014 de yayınlanmasını bekliyoruz. Epik fantezi yayınları seven herkes bunu görmek için sabırsızlanacaktır.

MaryJanice Davidson'ın hayranlarına- Berkley'den iki yeni kitap anlaşması yapıldı. İlk kitabı   Deja Vu, olacak. Bu kitabın metnini MAry Janice Davidson bu yaz sonunda Berkley'e teslim edecek.Bazı heyecan verici yeni istemci haberlerim var. Bu yılki Edgar adaylarından biri olan, Al Lamanda bizimle bir anlaşma imzaladı ve biz şimdi onun John Bekker serisini alıyoruz. Serinin ikinci kitabı, SUNRISE, Five Star'dan çıkıyor ve John Bekker serisinin iki yeni romanı da bu ilk kitabının ardından hazır olacak. bu kitap ve aynı zamanda önceden basılmış yazarın büyük gerilim başlıklarının çeviri hakları The Ethan Ellenberg agency tarafından kontrol edilecek. Sizlere kısa süre içinde bu konuda daha fazla haber vereceğim.

Judd Trichter Thomas Dunne Books'e  LOVE IN THE AGE OF MECHANICAL REPRODUCTION'ın son
taslağını teslim etti. John Scalzi ile başarılı olan her okur bu her kesime hitap eden  bilim kurgu gerilim romanıyla da ilgilenecektir ilginecektir.

Diğer yeni istemci  JAMES CAMBIAS bilgi kurgu romanı A DARKLING SEA'yi 2014 İlkbaharında yayınlanmak üzere teslim etti.

GA Aiken 'Dragon Serisi'  geçen yıl 3 yeni dile daha satılarak, şimdiye dek çeviri hakları toplam   7 ülkeye satılmış oldu. Dizide yazarın üç yeni kitabı daha yayınlandı.

Ellora CAVE yayınevinin 2012'de 25 yeni  lisansıyla bir posteri var- erotik romantizm dalında kitap yayınlamaya devam edecekler. Bu katalogda  bazı güncelleştirilmiş başlık bilgilerini gönderiyorum.

Elizabeth Jennings / Lisa Marie Rice 2012 yılında 5 yeni dile satıldı, yazarın şık, erotik, romantik gerilimleri dünya çapında satmaktadır.

Kurgusal olmayan kategoride tartışmalı bir başlığımız var; Dr Alexander Unzicker ve Sheila Jones tarafından yazılan BANKRUPTING PHYSICS-Bu kitap  için geniş bir pazar olacağına inanıyoruz. Sicim kuramını anlamakta güçlük mü çekiyorsunuz? Herkes gibi  nedeni sizi de  şaşırtacak.