5 Aralık 2012 Çarşamba

THE BURN PALACE by Stephen Dobyns


THE BURN PALACE
by Stephen Dobyns
Şubat 2013
Penguin/Blue Rider (Dünya İngilizce Hakları)
Editor: David Rosenthal

* Stephen Dobyns’in BLACK DOG

RED DOG adlı eserinin film uyarlaması
James Franco'nun yönetiminde hazırlanmakta

Eserin Yayın Haklarının Satıldığı Ülkeler;• Hollanda (Ambo-Anthos)

• Almanya (C. Bertelsmann

 (THE CHURCH OF DEAD GIRLS, BOY IN THE WATER) adlı eserin bestseller yazarı 

Stephen Dobyns'den konusu Rhode Island'da geçen yepyeni bir polisiye...Hastanede yeni doğan bir bebeğin beşiğinde bebek değil bir yılan vardır. Gizemli bir yabancı kafasından vurularak öldürülür. Çakallar sokaklara iner. 
Eyalet Polisi Woody Potter ve yerel bir grup araştırmacı ve gazeteci giderek bir karanlık ve kanlı bir hal alan olayların önündeki sıraları birer birer açığa çıkarmaya başlarlar....

Bu muhteşem romanımıza Stephen King'den gelen övgüler de dahil tüm övgüleri ekliyorum;


THE BURN PALACE by Stephen Dobyns (Blue Rider, February 2013 has received fantastic praise from Stephen King: 
        "I just finished The Burn Palace. I've read some very good novels this year, but this one is the best of the best. In a real sense, I didn't read it at all, after the first five pages; I entered the small-town world Stephen Dobyns creates with such affection, horror, and fidelity. I can imagine Nathaniel Hawthorne, Sherwood Anderson, and--yes--Grace Metalious rising to their feet in that special Writing Room of the Dead and giving Dobyns a standing ovation.        Dobyns has always been good, but this book is authentically great. The characters are vivid originals, not a stereotype among them, and the story pulled this reader in so completely that I didn't want the book to end, and actually did go back to re-read the first chapter. One of the characters, Bingo Schwartz, loves opera, and there's something operatic about this book. All the disparate plot-threads draw together in a smashing, full-volume climax. This one is the full meal, by turns terrifying, sweet, and crazily funny. By God, there's even a sex scene so hot it makes those 50 Shades books look like Little Women. I've written some "secrets of a small New England town" books, and in The Burn Palace, it's as if Stephen Dobyns is saying--very gently--"Hey Steve…this is how you really do it."
        One more thing.
 If ever there was a novel that demonstrates why this mode of entertainment remains healthy and vital more than 150 years after Charles Dickens did his thing, The Burn Palace is that book. It is, simply put, the embodiment of why we read stories, and why the novel will always be a better bang for the entertainment buck than movies or TV. Great story, great prose. Musical prose. You can't ask for more than this book gives. I loved it." --Stephen King


THE BURN PALACE
Author: Dobyns, Stephen

Review Issue Date: December 1, 2012
Online Publish Date: November 19, 2012
Publisher:Blue Rider Press
Pages: 480
Price ( Hardcover ): $26.95
Publication Date: February 7, 2013
ISBN ( Hardcover ): 978-0-399-16087-5
Category: Fiction
Atmospheric New England supernaturalism from not-Stephen King, but a latter-day disciple who deservedly earns the master’s praise.
Nurse Spandex is a size-10 woman in size-two garb, but that doesn’t keep her from making a career of seducing the docs on the floor of the Rhode Island hospital at which she works. Bad idea, since one fervent night a newborn goes missing from the incubator, with a big scary snake wriggling around in the baby’s place. Cue screaming and jiggling, for as Dobyns (Eating Naked, 2000, etc.) rightly and elegantly notes, “Surely fear is the oldest emotion. Not love, not pride, not greed. The emotion urging you to run is older than the one telling you to embrace.” True that. Woody Potter, world-weary local cop and damaged Iraq veteran, has not just the case of the substitute snake to worry about, but also that of a dead insurance agent. MacGuffins abound, but then so do red herrings: Does the key to the mystery lie in a local funeral-home denizen who has suddenly taken to communing with the coyotes and is a rather surly chap (“What the fuck would I hang a cat for?”), with the neighborhood Wiccan coven, with Ouroboros worshippers or with James Earl Jones in his Conan the Barbarian role? Well, the last doesn’t figure, but with Dobyns’ catholic approach to possibilities, he might just as well. Finally, Woody pulls together enough evidence to lead him in a different and altogether more sinister direction that, suffice it to say, may make a reader think twice about spending a night in the hospital. An utterly believable tale, and Dobyns isn’t above scaring the reader silly with surprise twists and turns.   
Nicely done—and you may never look at doctors the same way again.
THE LITTLE BOOKSTORE OF BIG STONE GAP/Wendy Welch


THE LITTLE BOOKSTORE OF BIG STONE GAP:
A Memoir of Friendship, Community, and
the Uncommon Pleasure of a Good Book
by Wendy Welch
Ekim  2012
St. Martin’s Press (Dünya İngilizce Haklarını kontrol ediyor)
Editor: Nichole Argyres

Kendini bulma arayışıyla içindeki boşluğu doldurmanın peşine düşmenin bir öyküsü; WILD ve EAT, PRAY, LOVE'ın okuyucularının beğenisini kazanacak bir kitap.


• Wendy Welch bir etnograf ve profesyonel
hikâyeci hem de bağımsız bir kitapçı


• Wendy SIBA'nın (Güneyli
Bağımsız Kitapçılar Derneğinin) 2012 Güz toplantısına  misafir panelist
olarak katıldı


• Ulusal baskı ve yayın tanıtım; IndieBound
bağımsız kitapçılar kampanyası

• NPR, Ekim Redbook dergisinde Seçme
Haftasonu Edition ve Chicago Tribune'da çıktıWendy Welch ve eşi Virginiadaki Big Stone Gap kasabasına taşındıklarında, profosyonel yaşamlarına bir süre ara vermeyi planlamışlardı.Akademik bir kariyere sahip olan ve profosyonel bir hikayeci olan Jack'in emekliliğine çok az bir süre kalmıştı.Wendy ise etnografya üzerine master yapmıştı. Ancak kader ağlarını başka şekilde örüyordu. Appalachia'daki küçük bir kasabada bir kitapçı açmaya karar verdiler. Üstelik de Amerikan
ekonomisinin ve  yayıncılık sektörünün çok yavaşladığı bir dönemde, Wendy ve Jack inatla ve hiç beklemedikleri bir şey yapıp, bir kitabevi açtılar. Bu kitabeviyle onlar bir ticari işletme açmaktan  çok,  toplum için sosyal ve entelektüel bir merkezi yaratmıştı. Onların hikayesinin iniş ve çıkışları olsa da esprili bir dille  insanlar için kalıcı olan şeyin "sevgi olduğu temasını işliyor. 

Bu kitap bestseller listelerini zorluyor. Kitap Amerikada  yayınlandığı ikinci hafta yeni baskıya girdi.

İlgilenen yayıncılarımıza duyurulur.Audrey Couloumbis: NOT EXACTLY A LOVE STORY

Newbery odüllü yazar Audrey Couloumbis2den muhteşem bir gençlik romanı

Alaya Johnson


THE SUMMER PRINCE için Alaya Manha de Carnaval adlı parçayı seslendiriyor. Sesi çok güzel dimi?

Margo Lanagan:THE BRIDES OF ROLLROCK ISLANDRollrock Adasında erkekler geçimlerini sağlamak ve kendilerine bir eş bulmak için denize açılırlar.

Cadı Misskaella, bir fok balığının kalbine bir kız resminin nasıl çizileceğini, bir canavardan nasıl büyüleyici bir güzellik çıkacağını biliyor. Ve kendine denizlerden güzel bir eş satın alacak bir erkeğe bunun kaça mal olacağını çok iyi bilir. Erkek o kadını alıp, ona bakıp, onunla birlikte yaşayabilir. Kendinin kadının yaratıcısı olduğunu söyleyebilir. Ancak deniz kızının o kocaman, sorgulayan, sıvı gözlerinin içine ilk bakışında, erkek de , deniz kızı gibi dönüşecektir. O da cadının tuzağına düşecektir. Ve cadı ondan deniz kızının gerçek bedelini o zaman alacaktır.

Margo Lanagan arzu, umutsuzluk ve dönüşümün olağanüstü hikayelerinden bir demet sunuyor. Muhteşem  düzyazı lı anlatımıyla, o tarifsiz acımasızlık yeteneğine sahip karakterleri gösterir, fakat aynı zamanda söylenmemiş güzel bir aşk hikayesini anlatır. İlgilenen yayıncılarımıza duyurulur.

Sonia Nassery Cole:WILL I LIVE TOMORROW: THE MAKING OF THE BLACK TULIP


WILL I LIVE TOMORROW-akla gelebilecek en korkunç şartlarda  Afganistan'da 50 yıl içinde yapılan ilk uzun metrajlı filmin yapılışını anlatıyor.

Yazar ve yönetmen  Sonia Nassery Cole savaşın kasıp kavurduğu bir ülkede tartışmalı bir film çekilirken  perde arkasında olup bitenler hakkında içten bir değerlendirme yapıyor-Afgan halkının üzerinde Taliban'ın oluşturduğu zorluklar ve çalışanlara verilen korku. İlgilenen yayıncılarımıza duyurulur.

THE BLACK TULIP "KARA LALE"  anı merkezinde bir film. 2010 Academy Awards ödülünü aldı.
 İtalya'nın Salento Film Festivalinde En İyi Film Ödülünü, Beverly Hills Film Festivali'nde Altın Palmiye Büyük Ödülünü,  kazandı ve New York Uluslararası Film Festivali'nin resmi seçimi oldu. Manhattan'ın Landmark Tiyatrosunda filmin galası yapıldı.Elissa Sussman: STRAY

ABE LINCOLN’S DREAM


Lane Smith: ABE LINCOLN’S DREAM


David Baldacci: Forgotten


Dr. John Demartini: The Values Factor
THE VALUES FACTOR  Aslında hayatlarında amaç ve yön arayan gençler için geliştirilen bir program. Dr DeMartini istediğinizi elde etmenin anahtarını elinde tutan bu programa dayanarak hazırladığı kitabında (Değerler Kitabı)nda sizin için en önemli değerleri belirleyip, arzularınızı gerçeğe dönüştürmenin yollarını öğretiyor. Kendinizi her gün tatilde hissedeceğiniz kariyerinizi inşa etmeniz mümkün olacak-çünkü yaptığınız işi seveceksiniz. Ruh eşinizi bulmanıza ya da halen devam eden ilişkinizi arzuladığınız gibi samimi, içten bir aşk ilişkisine dönüştürebileceksiniz.

İçinizde var olan o benzersiz dehanızı aktifleştirip, mali özgürlüğünüzü arttıracak, daha çok kesimi etkileyebilecek, canlılığınızı açığa çıkartacaksınız. Kendi değerlerinizi keşfetmek ve onları kullanarak hedeflerinize ulaşmaya çalışmak, sizi çaresizlik içindeki sessiz bir hayattan, inanılmaz ilham dolu bir hayatın içine sürükleyecek.

Bu kitap Eylül 2013'de Penguin tarafından yayınlanacak bir kişisel gelişim kitabıdır. Brendon Burchard’ın THE CHARGE ve  Woody Woodward’ın YOUR EMOTIONAL FINGERPRINT tarzında. Mesajı basit ama güçlü: Eger hayatınızda sizin için önemli olan değerleri keşfedebilirseniz, hayatınızı şekilldendiren o itici faktörü (güdüyü) bulabilirsiniz. Kendi değerlerinizin farkında olmanız ise, seçtiğiniz hedefe ulaşmak için bu değerlerin gücünden nasıl yararlanabileceğinizi gösterecektir. Oldukça sakin ama çaresiz bir hayattansa ilham verici bir hayatın anahtarı, hayattaki en yüksek değerlerinizle arzuladığınız yaşam tarzını sürdürebilmenizin anahtarını sunar.
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Dr John Demartini insan davranış ve kişisel gelişim konularında dünyanın önde gelen otoritelerinden biri olarak kabul edilir. . Web sitesi Dr. Demartini  . t

David Goldsmith: Paid to Think


David Goldsmith’in PAID TO THINK: A LEADER’S TOOLKIT FOR REDEFINING YOUR FUTURE, adlı eseri Amerika'da  BenBella. tarafından yayınlandı.

Winning Without Losing: 65 Strategies for Building a Wildly Successful Business While Living A Happy and Balanced Life by Martin Bjergegaard and Jordan Milne

Kitabın, İspanya, Çin, Portekiz, Rusya, Letonya ve Sırbistan'ın en önemli yayıncılarına tarafından yayınlanacağını söylemekten heyecanlıyızm. Hindistan'da bir teklif aldık. Sizin de tahmin edeceğiniz gibi bu eserin yazarları yorulmak bilmeden çalışıyor.

Kaybetmeden Kazanmak büyük başarının ciddi özveri gerektirdiğini iddia eden uzun soluklu bir kavramı gideriyor. Bu kitap içinde çığır açacak 65 strateji ile kişisel ve profesyonel dengeye ulaşmanın yollarını  sunuyor. Yazarların yanında tüm dünyadaki son derece başarılı ve ilhan verici girişimcinin, teknoloji odaklı ve küresel pazarda başarı ve başarısızlık hikayelerini anlatıyor.Katılımcılar arasında Economist Intelligence Uni tarafından dünyanın en beğenilen 9. CEO'su olarak sıralanan Infosys'in kurucusu ünlü milyarder N.R. Murthy, İlk şirketi LinkExchange ile bir servet yapan, daha sonra, bütün parasını kaybedip,  Zappos.com diye bir şirket kurup Amazon'a satan Tony Hsieh, CD Baby'nin  kurucusu ve bu şirketin satışından elde ettiği tam 20 milyon doları bir an bile düşünmeden bir hayır kurumuna bağışlayan Derek Silvers,  ve daha pek çok büyük isim bulunmakta.

Yazarlar bu kılavuz kitap ile düşündürücü sırları ve anekdotlarla dolu  kolektif bilgeliklerini okuyucuya benzersiz yöntemler  ile sunuyor. İlgilenen yayıncılarımıza duyurulur.

 Sadece Yalnızca bu kitabp için açılan web sitesinde bir göz atın.


 Stephen Covey 'den bu kitaba gelen övgü:"Muazzam! Winning Without Losing ( Kaybetmeden Kazanmak) girişimciliğe yeni bir dalga ilham kaynağı olacak harika bir kitap Okuyun-!.. Ve yaşamda daha iyi bir yol için hazır olun"-Stephen MR Covey, New York Times ve Wall Street bestseller yazarı

4 Aralık 2012 Salı

TUNE: STILL LIFE by Derek Kirk Kim, illustrated by Les McClaine

Değerli Yayıncılarımız;Derek Kirk Kim’in TUNE dizisiyle ilgili en son haberleri sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

 Dizinin 2. kitabı yayınlandı. 


BoingBoing bu diziyi en iyi dizilerden biri olarak tanımladı.Book #2:

TUNE: STILL LIFE by Derek Kirk Kim, illustrated by Les McClaine                                                                              Editor: Mark Siegel


Paperback: Kasım 2013; 978-1-59643-760-9; $ 16.99 / $ 18,99; 6 x 8 ½, 208 s; Yaş Grubu 14 yaş ve Üzeri,Siyah & Beyaz İllüstrasyonlu


Dizinin ikinci kitabında, talihsiz kahramanımız Andy Go, uzaylıların bulunduğu bir hayvanat bahçesine konulur-orada sergilenmek üzere.Aslında bu hayvanat bahçesinde yaşamak sanıldığı kadar da kötü değildir.-yiyecekler iyidir. Ve yaşadığı çevre, geride bıraktığı dünyanın mükemmel bir kopyasıdır. Andy'nin hayatı altüst olmuştur. Çünkü ona verilen hiç bir söz tutulmamıştır.-Ona hafta sonları dünyaya gitmesine izin verilmez. Ayrıca yaptıkları sözleşmenin yalnızca  bir yıllık sözleşme olmadığını, bir ömür boyu süreceğini anlar.