26 Kasım 2012 Pazartesi

Bill O'Reilly ve Martin Dugard: Killing Kennedy

Degerli Yayıncılarımız:

Bill O'Reilly'nin, ünlü tarihçi Martin Dugard'la birlikte önceki yazdıkları Amerikan tarihinin gidişatını değiştiren şok suikast hakkındaki kurgusal olmayan  eser Killing Lincoln tam 2 milyon kopyadan fazla satıldı.Şimdi O'Reilly Factor'ün yazarı sürükleyici anlatımıyla bu vahşi cinayeti anlatıyor-ve bir Dallas öğleden sonrasında sıkılan bir dizi silah seslerinin yalnız sevilen bir başkanı öldürmekle kalmayıp, bir  ulusun nasıl Vietnam Savaşı nın içine girişi ve sonrasında ulusun değişen kültürünü konu ediyor.

1961'de Soğuk Savaş tırmanırken, John F Kennedy  komünizmin büyüme mücadelesi içine girdiği dönemde , Amerika Birleşik Devletleri başkanı olmanın ne demek olduğunu,  zorluklarını ve yalnızlığı öğrenir. Güzel eşi Jackie sürekli güvenlik gerektiren bir hayat içinde yaşama uyum göstermek zorundadır. Bir sonraki seçimler için Kennedy'nin dereceleri yükselmektedir.

Ancak aynı zamanda JFK müthiş düşmanlar kazanır. Bu düşmanların arasında Sovyet lideri Kruşev,  Kübalı diktatör Fidel Castro, ve Merkezi HAber alma örgütünün yöneticisi Allen Dulles bulunmaktadır. Başsavcı olan erkek kardeşi Robert Kennedy, organize suç örgütlerinin güçlü unsurlarını çatırdatınca, bu listeye mafya da katılır ve liste uzar gider.

1963 yılının ortasında seçim kampanyası için yolculuğa çıkan JFK'nin vurulması ulusal bir kaosa yol açar. Jackie ve tüm ulus onun için mateme girer.

Ben bu kitabı okudum. Dileyen yayıncılarımıza daha fazla detaylı bilgi verebilirim.