8 Haziran 2012 Cuma

BEA notları-Jill Grinberg

Amerika'daki BEA kitap fuarı dün bitti. Sizlerle fuar notlarını ajanslardan geldikçe paylaşacağım. İlk fuar notum, temsilcisi bulunduğum Jill Grinberg Literary Management'ın listelerinden. Fuarda iki yazar çok öne çıktı. Nicholas Montemarano ve KAtie Anderson.
Nicholas Montemarano'nun The Book of Why adlı eserinden yayıncı Little Brown fuarda 200 kopya bedava dağıttı. (kitapla ilgili Türkçe bilgi için: http://aslikarasuil.blogspot.com/2011/10/pushcart-odullu-yazar-nicholas.html). Hem de bu kez farklı bir şekilde yaptılar. Kitaplardan yığınla koymak yerine isteyen herkese tek tek elden verdiler. The Book of Why, Little Brown için büyük bir kitap.
Amazon Çocuk Yayınları, KISS 7 MAKE UP'un yazarı Katie Anderson'u uçakla New York'a davet etti . Katie, Amazon Children's Publishing'in (Amazon Çocuk Yayınları)Salı günü verdiği bir akşam davetinde ve BEA'nın Çarşamba sabahı verdiği davetin özel konuğuydu. Çarşamba günü bir saat onun için imza gunu yapıldı ve bu süre içinde kitaplarını imzaladı. İmza saati bittiğinde elindeki tüm kitaplarını bitirdiğini yayıncısına büyük bir müjdeyle bildirdi. Amazon onun için büyük bir pazarlama planı yapıyor. Sizlere bu plan elime geçtiğinde ilgilenirseniz yollarım. Eserlerle ilgilenen yayıncılarımıza duyurulur.

6 Haziran 2012 Çarşamba

Michael Poore!UP JUMPS THE DEVIL

★ Up Jumps the Devil
Michael Poore. Ecco, $13.99 trade paper (368p)
ISBN 978-0-06-206441-7
HarperCollins/Ecco, July 2012. North American.
Galleys available.
German: Luebbe.
Bir zamanlar melek ve Tanrı'nın gözdesi olan John Scratch, cennetten atılıp, dünyayı tek başına dolaşmaya bırakıldı. O Şeytan, folklor serserisi ve Ben Franklin ve JFK özentisi. Ama şeytanın kendisi bile, 1969 yılında bir yol kavşağında üç müzisyen ile karşılaşmasının yansımalarını tahmin edemez. Müzisyenlerden Davulcu Fish, zengin olmayı ister. Memory, hafızasını kaybetmiş şarkıcı ve kafese tıkılmış bir kuş gibi sesi ile , ünlü olmak ister. Ve Zachary Bullhorse, kolay heyecanlanmayan basçı, dünyayı değiştirmek ister. Onlar kırk yıl boyunca büyüyüp, yaşlanırken, şeytan onlara bazen bir arkadaş bazen ise bir canavar gibi davranır. Tıpkı onlarınki gibi,şeytanın da kaderi inişli, çıkışlıdır. Evren kurulduğundan bu yana, o dünyayı cennetten daha iyi yapmak için mücadele etti ve eski yüzyıldan, yeni yüzyıla geçerken, şeytan büyük deneyinde başarılımı yoksa veya başarısız mı olduğunu merak eder. Bu bir rock-and-roll müziği ve isyan ha

5 Haziran 2012 Salı

Oxenham; Finding the Game

İki düzine ülkenin -uzak plajlarından arka sokaklarına, ve hatta gökdelenlerin çatısına kadar-futbolun kalbine göz açıcı bir yolculuk.
Bu kitap, ödüllü belgesel film "Pelada"'nın açılımı-http://www.youtube.com/watch?v=BfLEcfH8OL4 ).Film, Oxenham ve onun erkek arkadaşı Luke'un yeni futbol yetenekleri aramak; futbola doğal yeteneği olan oyuncu adaylarını bulmak için dünya çapındaki gezilerini konu eder.Trinidad & Tobago, Brezilya, Uruguay, Paraguay, Arjantin, Bolivya, Peru, İngiltere, Fransa, İtalya, İsviçre, Avusturya, Almanya, Macaristan, Mısır, Kenya, Güney Afrika, Gana, Togo, Japonya, Çin, İsrail, Filistin ve İran karşısında, Oxenham dünyanın sevdiği oyunda evrenselliği bulur. Finding the Game: Three Years, Twenty-Five Countries, and the Search for Pickup Soccer. Oxenham, Gwendolyn (Author) Jun 2012. 304 p. St. Martin's, hardcover, $25.99 Booklist:
The youngest Division I athlete in NCAA history, Oxenham was a soccer star for Duke at age 16. By 23, she felt like a has-been, but she still loved to play. Her love of the sport in its least-official form, pickup games, birthed a documentary film project in which she, her boyfriend, and a crew of two traveled the globe looking for games. Their tenacity is remarkable. Despite financial and language barriers, they play with sheep-shearing gauchos in Uruguay, with hardened criminals in La Paz’s infamous San Pedro Prison, in an Arabs-against-Jews contest in Jerusalem, and with salarymen on a Tokyo rooftop. The most memorable sequences take place in the slums of Nairobi, where the poverty is overwhelming, and Tehran, where it’s illegal for women to play with men (she gets a game anyway). Oxenham avoids platitudes but gracefully shows how playing together can unite us more than shared worship of famous teams. Soccer fans will love this, but anyone who enjoys shoestring travelogues will like it, too. They’ll all want to watch the film, Pelada.
Publishers Weekly:
A former player at Duke University, Oxenham spent three years traveling the world with her boyfriend (who had also played soccer, at Notre Dame), his former Duke teammate, and her college filmmaking partner in the hopes of playing in and filming pickup soccer games in what would turn out to be 25 different countries. The result was the documentary film Pelada, but this book gives more than the behind-the-scenes accounting of the ups and downs of making the movie and trekking the globe on a shoestring budget. The friends go to interesting places and play lots of futbol, but it is the people they meet—a superstar who just happens to be a tiny girl from a Brazilian slum; criminals in a Bolivian prison; Arabs and Jews who grudgingly play against one another in Jerusalem—that truly make the young travelers’ point that sometimes sport can be more than just a game. While all the filmmakers have a role in the book, this is Oxenham’s story, a memoir of a young woman transitioning from school and sports to work and life outside the collegiate bubble. Imbued with both the spirit of youth and the wistful longing of past travels, Oxenham’s narrative is a suitable companion to her film and a proud testament to her favorite game. B&w photos.

4 Haziran 2012 Pazartesi

Charlie Schroeder: MAN OF WAR

İnceleme ve başvuru bilgileri ...
Sizlerle eser hakkında Kirkus reviewda çıkan yorumu Turkçe çevirisiyle paylaşmaktan memnunum.
Tarihi canlandırmaların çılgın dünyası hakkında " eğlenceli ve anlayışlı bir anı."
Los Angeles'ta yaşayan, yazar, radyo yapımcısı ve aktör Schroeder, güncel olaylar ve modern yaşamın etkinliğini hiç bitmeyen akışına kendini kaptırıp, tarihi konuları yazılarına konu etmiyordu. Ancak, onun bakış açısı Romalılar, Vikingler, İç Savaş ve Devrimci Savaş askerleri olmak üzere 75 özellikli gruptan oluşan ve " Tarihteki Batı Mississippi'nin çok kültürlü yaşam öyküsünü anlatan," bir programa katıldıktan sonra değişti. Bu programa katıldıktan hemen sonra Schroeder, "Ben geçmiş hakkında bilgiyi üç boyutlu, etkileşimli bir şekilde edinmeyi muhteşem buldum," diye yazdı. "Bir dönemi çok seven ve kendini o dönemde yaşayan insanlar gibi giyinmek zorunda hisseden insanlara sorular sormak." Yazarın bu merakı, katılımcılara o dönemi tanımlayan bir canlandırma dünyasına, ve onun "canlı, eksantrik altkültürünün " yapısına kadar uzadı. Eski zamana yolculuk ettik. "Yaptığı heyecan verici seyahatler sırasında acele Schröder, bir Fransız ve Hint savaşının yeniden sahnelenmesi sırasında, eski bir kaledeki bir kanonu yaktı; St Lawrence nehrinde 1700'lerin yaşam deneyimini canlandırmak için büyük ahşap bir teknenin küreklerini çekmeye yardım etti; Bir Nazi gibi giyindi; Vietnam savaş oyununda gönüllü bir radyo operatörü oldu; Florida 'daki İç Savaşı tekrarladılar. On binlerce mil seyahatle, konu üzerine düznelerce kitap okuduktan sonra, 10'dan fazla dönemin yeniden canlandırdı-Los Angeles'da bile bir tarihsel canlandırma düzenlediktan sonra- o savaş hakkında çok az ama Amerikan tarihi ve çağdaş Amerika hakkında çok şey bildiğinin farkına vardı.
Man of War: My Adventures in the World of Historical Reenactment
Hudson Street Press/Penguin, June 2012. North American.
Arkansas'da, mancınık ve surlarla çevrili tam ölçekli bir Roma kalesi vardır.Colorado'da, yaklaşık yüz erkek Nazi üniformalarıyla Stalingrad savaşında çarpışıyor. St Lawrence Nehri üzerinde, özel tarih meraklılarından oluşan bir grup ise normal yürüyüşlerinden daha yavaş- yürüdükçe bol bol terleyen ve bir kitap anlaşması yaptığı güne lanet eden yazar Charlie Schröder ile-birlikte . Man of War'ın yazarı tarihi yeniden öğrenmek isteyen sıradan insanları değişmez bir yolculukla mecazi bir geziye çıkartıyor. Okuyucuları ile birlikte Charlie Schroeder tarihi bir canlandırmanın kendine özgü dünyasına paldır küldür atlar.
İlgilenen yayıncılarımıza duyurulur