26 Nisan 2012 Perşembe

Jeff Salyards

Bloodsounder’s Arc: SCOURGE OF THE BETRAYER
Night Shade Books yayınevi, Mayıs 2012.
Syldoon İmparatorluğu, ve onun şiddet ve zulümleriyle dünyaya nam salmış korkunç askerleri hakkında pek çok hikaye yazıldı, çizildi. Kitap meraklısı olan genç bir kâtip Arkamondos, Syldoon İmparatorlupunun bu korkunç ününün farklı şekilde anlatılmış olabileceğinden şüphelenir. Ama once bu konu hakkındaki gerçeği bulmak zorundadır. Çetin Syldoon savaşçılarından oluşan grubun kahramanlık maceralarını yazması için görevlendirildiğinde, Arki grubun esrarengiz lideri Yüzbaşı Braylar Killcoin’a karşı hem hayranlık duyar, hem de onun zulmünden dehşete kapılır. Ölümcül darbeleriyle öldürdüğü kişilerin anılarının peşini bırakmadığı gizemli ve ketum kişi Braylar şimdiye dek en az bir kâtibi bertaraf etmiştir. . . ve sonraki hedefi Arki olabilir. Arki, kaba ve gaddar Syldoon İmparatorluğunda bilinmeyene doğru gizemli bir yolculuğa çıkarken, ona en azından tarihi bir macerayı kaydetme şansı verilmiştir. Ancak öncelikle bu maceradan hayatta kalmak zorundadır! SCOURGE OF THE BETRAYER, Glen Cook tarzında yazılmış, İmparatorluğun acımasız siyaseti –ve şiddet ve kara büyünün bir adamın ruhunda açtığı yakıcı etkisi hakkında yazılmış sürükleyici bir fantezi roman.
"Büyüleyici bir dünyada kurulu terör ve kan hikayesi, ilginç bir anlatıcı tarafından anlatılıyor. Daha ne isteyebilirsiniz ki-? "Mike Resnick, 5 kez Hugo Ödüllü yazar
"Scourge of the Betrayer, Richard K. Morgan veya Joe Abercrombie’in yazımları kadar sert ve profan. - Neyse ki, Salyards’ın yazımındaki mizahi tarzı gibi başka becerileri var. Hızlı diyalolarıg, siyasi entrikalar, gölgeli karakterleri, sürükleyici aksiyon sahneleri, ve kendini nasıl bir ateşe attığından haberi olmayan zavallı biçare bir adam ... Evet, bu yazarın ilk romanı hakkında bunun gibi daha söylenecek çok şey var. "-David Anthony Durham, Akasya Üçlemesi'nin yazarı
"Uzun zamandır oyun ve drama gibi fantastik standartlarla yazılmış romanların hayranı oldum-Scourge of Betrayer’I da haliyle hiç istisnasız beğendim. Salyards ustaca bu tarzın mecazlarını uygulamakla kalmıyor, ansızın konunun akışını değiştirerek, okuyucununun hiç tahmin etmediği bir şekilde konuyu bağlayıp, okuyucuya nasıl sürpriz yapacağını çok iyi biliyor.Geleneksel fantezi unsurlarıyla yazılmış kılıç-ve –sihirbazlık tarzı kitapların okuyucuları, kesinlikle bu kitabı severek okuyacaklardır; Ben daha şimdiden kendi adıma bu kitabın devamı niteliğinde yazılan diğer kitabın çıkmasını merakla bekliyorum.-Ari Marmell, Fatih Shadow ve Goblin Corps’un yazarı

23 Nisan 2012 Pazartesi

Giants Beware

Degerli Yayincilarimiz;(Macmillan Çocuk Kitapları yayınlarından notlar)
Çılgın Claudette(Bulutçuk) eleştirmenlerden övgü dolu eleştiriler almaya devam ediyor!
GIANTS BEWARE! ise New York Times'in internet sitesindeki muhteşem bir değerlendirmeyle ilk yıldızını aldıktan sonra, üzerinden bir gün bile geçmeden, ikinci yıldızlı değerlendirmesini de aldı! Aşağıda bu esere yapılan tüm haklı övgülerin güncellenmiş halini bulabilirsiniz. Ayrıca, bu eserin devamı niteliğindeki ikinci eser Güz 2013'de yayınlanmak üzere hazırlanıyor.
GIANTS BEWARE! by Jorge Aguirre and Rafael Rosado
First Second
Trade Paperback: Nisan 2012; 7 ½ x 10; 208 sayfa.; Yaş Grubu 7 - 10

Giant Beware fragmanını izlemek için aşağıdaki linke tıklayınız
ESERE YAPILAN ÖVGÜ VE DEĞERLENDİRMELER;
« School Library Journal, 5/1/12: YILDIZLI DEĞERLENDİRME
“Hikaye eylem ve dostluk arasında ince bir denge sağlıyor.Eserdeki çizimlerde benzer, şekilde bir başka denge oluşturuyor: Rosado’nun mürekkep çizimleri, etkileyici karakterler ve iyi çizilmiş manzara resimleri ile, kitabın metni güçlü ve capcanlı. "
«Publishers Weekly, 3/12: YILDIZLI DEĞERLENDİRME
"Kesinlikle hit bir eser ... Aguirre ve Rosado bu eserle okuyucularını planlanandan daha fazla maceraya sürükleyecek ."
New York Times, 4/18
“Eğlenceli bir kitap.”
Değerlendirmenin tamamını görmek için http://nyti.ms/IMPa4a ‘a tıklayınız.
Booklist Review, 3/15
• “Güzel bir anlatımla yazılmış, çarpıcı küçük bir hikaye.”
BoingBoing Review, 4/11
• “son derece büyüleyici, sürpriz ve aksiyon dolu bir macera . . . çocuklar ve yetişkinlerin birlikte keyfini çıkarabileceği şu nadir kitaplardan biri -. gerçek bir zevk "
Stumptown Review Review, 3/2 [Okuyun]
• “genç okuyucular için mükemmel bir macera kitabı. " The Beat Preview, 2/27 [Okuyun]
• “Usta kalemden çıkma tempolu hikayesi, Rosado tarafından animasyon tarzı çizimleriyle, toBone ile karşılaştırılabilir.”
BoingBoing Geek Week Podcast Review, 2/14 [Dinleyin]
• “Metni harika, çizimleri muazzam - Bu kitabı tavsiye etmek için kelimeler yetersiz kalıyor .”
BaristaKids Interview, 1/18 [Okuyun]
Charlotte’s Library Review, 3/23 [Okuyun] • “Yılın en sevdiğim kitaplarından biri. " BaristaNet Review, 3/22 [Okuyun] • "Sadece eğlence için!"
Wired Geek Dad Review, 3/22 [Okuyun]
• “Şahane .”
The Graphic Novel Reader Review, 3/20 [Okuyun]
• “Mükemmel bir şekilde tasarlanmış, mükemmel bir şekilde çizimlendirilmiş ve mükemmel bir şekilde yazılmış.” Spandexless Review, 3/14 [Okuyun]
• “Muhteşem.”
100 Scope Notes Review, 2/9 [Okuyun]
• “Bu hoş kitap, kız ve erkek okuyucuların dikkatini çekecek.” Musings of a Librarian Review, 2/6 [Okuyun]
• “Muhteşem bir çizimle yazılmış bir macera romanı, herkese hitap edecek ender kitaplardan biri. "
ESERIN YAZAR VE ÇİZERLERİYLE SORU CEVAPLAR EKLİ DOSYADA
MACKIDS Web adresi: http://us.macmillan.com/giantsbeware/RafaelRosado
İlgilendiğiniz eserler hakkında çekinmeden benden daha fazla bilgi alabilir, ya da eserleri incelemek isteyebilirsiniz.