17 Mart 2012 Cumartesi

Will Allen:THE GOOD FOOD REVOLUTION

Eric Schlosser, Hamburger Cumhuriyetinin yazarı tarafından bir giriş ile Mayıs 2012 yılında yayınlanacak olan The Good Food Revolution, Gotham'ın bahar kataloğunda öncü başlığı olacak.
Amerika Birleşik Devletleri'nde kentsel tarım yüzü olan Will -kendisi MacArthur vakfından "genius grant" hibesini aldı. yakınlarda, Forbes dergisindeki Michael Pollan tarafından Michelle Obama ile birlikte ülkenin "en etkili gurmelerinden" biri seçildi. Michelle Obama (Milwaukee `de, Will'in kentsel gösteri çiftliğini ziyaret etmiş ve aynı zamanda Beyaz Saray'da konuşması için ona destek olmuştu.)
Kitap, Will'in New York Times'daki profilinden daha geniş bir eylem çağrısında. Kentsel tarım, dünya çapında bir eğilim. Will sadece konuşmacı olarak ABD'de talep görmekle kalmıyor yurtdışındaki konferanslara da katılıyor. .Kitap galey haliyle (birlikte e-sayfaları) Ocak ayında satışa sunulacak. Çok teşekkürler! Ayrıca Bill Clinton'un yazar ve kitapla ilgili yazdığı muhteşem sözleri görmek isteyen yayıncılarımız bana haber verebilirler. Gotham yayınevi Clinton'un sözlerini kitabın ön kapağında yayınlayacak.

Susan Wingate: Spider Brains

Susan Wingate:
DROWNING adlı eseriyle #1 Amazon Bestseller listelerinde 1. sırada
BOBBY’S DINER adlı eseriyle Fictionwise Bestseller Listelerinde 5. sırada
yazar ayrıca 5 Edebiyat Ödülünün sahibi!
Gen. yetişkin romanı SPIDER BRAINS, yazarın genç yetişkinlere yönelik yazdığı roman, önümüzdeki hafta içinde ekitap olarak yayınlanacak! Kitapla ilgili bölüm okumak isteyen yayıncılarımız yazarın blog adresini ziyaret edebilirler. Aşağıdaki linke tıklayınız. http://susanwingate.wordpress.com/2012/02/27/ Kitap: Amazon.com, B&N.com, Smashwords and EZRead.com, adreslerinde satılacak.

Morgan O'Neill: Thornless Rose

1500'lerin İngilteresin'de geçen bir zaman yolculuğu . Kolay bir evlilik, entrika, cinayet, Kraliçe, Kraliçenin mahkemedeki gücü, sevgi ve geçmişi değiştirmeyeceğini bile bile umutsuzca hayatta kalma mücadelesi.

16 Mart 2012 Cuma

Gretchen Reynolds: THE FIRST TWENTY MINUTES
Yayın tarihi: Nisan 26, 2012 / Hudson St Press (Penguin)
THE FIRST TWENTY MINUTES
New York Times’da fiziksel aktivite köşesinin yazarı tarafından yazılmış, en yeni egzersiz reçetesi!


Herkes şunu merak ediyor: Ben egzersizi doğru mu yapıyorum? Acaba hangi egzersiz sınıfına katılmam benim için en iyisi olacaktır?  Bu ve bunun gibi soruları cevaplayan
THE FIRST TWENTY MINUTES( İlk Yirmi Dakika) zindeliklerini korumak için kendilerini sürekli performansa adayan hafta sonu savaşçılarına ya da  herhangi bir egzersiz yaparak  fit kalmak isteyen okuyucularına yardımcı olur.  Egzersiz yapmanın ruhsal ve fiziksel yararları hakkında son bulgular ile, bilim adamları ve bilime uzak insanların kişisel hikayelerinin yanı sıra okurlar için araştırılmış okur tabanlı reçeteleriyle, Gretchen Reynolds sağlıklı kalmak için ne tür egzersizin-ne kadar yapılmasının gerekli olduğunu gösterir ve bu egzersizlerle daha önce içine giremediğiniz dar kotunuza nasıl sığacağınızın yollarını gösteriyor.

Bu kitap, Reynolds’un çok popüler New York Times’daki Phys Ed sütunundan esinlenilerek yazıldı. bu kitap egzersizin farklı şekillerde vücudu nasıl etkidiğini ve okuyucuların hedefledikleri kiloya daha çabuk ulaşmalarının yollarını gösterir.


15 Mart 2012 Perşembe

henry Holt genç yetişkin listelerinden 2013 de çıkacak iki önemli gençlik romanı


Henry Holt tarafından Bologna Kitap Fuarında tanıtılacak, yayınevinin 2013 listesinden iki önemli genç yetişkin projemizden soz etmek istiyorum. Bu projelerle ilgilenen yayıncılarımızın bana müracaat etmelerini rica ederim.

Jill Wolfson : FURIOUS
Nisan 2013; 5 x 8 ½, 352 sayfa; Yaş Grubu 14 & üstü; Editör: Kate Farrell


Biz önceleri, sadece üç öfkeli lise kızdık. Nelere mi kızıyorduk?

 İçimizden çevreye duyarlı Stephanie, büyük şirketler ve kayıtsız vatandaşlara kızgındı. Her şeye çok çabuk öfkelene Alix, diğer çocukların onun zihinsel olarak az gelişmiş küçük kardeşine davranış şekillerine kızıyordu. Ve bana gelince, ben yani Meg, sahip olamadığım şeylere kızıyordum: bir aile, uygun bir ev, ya da bir erkek arkadaşım yoktu.

Biz, Kaliforniya’nın okyanusa bakan  kasabasında yaşayan  her şeye boş yere öfkelenen, sadece üç kızgın kızdık. Bu öfkemiz günün birinde  sınıfımıza yeni başlayan Ambrosia adındaki gizemli, güzel sınıf arkadaşımızla değişti: O bize ihtiyacımız olan bir şeyler öğretmişti.


Güçlü. Ölesiye. Öfkeli. Evet, bizde bu üç özelliğin üçü de vardı. Yunan mitolojisindeki üç tehlikeli tanrıça gibi, hak eden herkesten intikam almaya hazırdık. Ya hak etmeyenlere ne yapacaktık? Biz aslında keşke kimseden intikam alma yoluna gitmeseydik. Ama öyle yapmamıştık. Öfke şehre inmişti.

Jill Wolfson gençler için yazdığı diğer  ödüllü romanları:
 WHAT I CALL LIFE, AND OTHER BIG, FAT LIES; AND COLD HANDS.


Sizlerle Jill’in bir önceki genç yetişkin romanı (Cold Hands, Warm Heat) için bir dakikanızı almak istiyorum. Ne yazık ki henüz kitabın kapak tasarımı hazır değil. Sizlerle bu müthiş romanın ciltsiz edisyonundan yeni  kapağını paylaşmaktan memnunum. İngiliz yayıncısı Walker’ın kitapla ilgili tanıtımını şu linke tıklayarak görebilirsiniz:http://www.youtube.com/watch?v=10jzXgN0Vos&feature=player_embedded

COLD HANDS WARM HEART
Dani , dünyaya kalbi vücüdünun ters tarafında doğdu. On beş yıllık hayatının büyük çoğunluğu doktor randevuları, X-ışınları ve kan testleriyle geçti, ve o düşünemeyeceği kadar yeşil hastane jölelerinden yedi. On dört yaşındaki Amanda rekabetçi bir jimnastikçi, vücudunun zarif kaslardan oluşmuş, yani mükemmel bir sağlığa sahip. Iki kız birbirlerini hiç tanımıyor aynı okula gitmiyor,  hiç ortak arkadaşları yok. Ama onların yaşamları bir şekilde kesişiyor.
.
Yayın Hakları İngilterede / Walker Books Limited • Hollandada / Unieboek BV Uitgeverij’a satıldı.

Sizlerden gelecek tepkileri bekliyorum.Jill Wolfson : FURIOUS

Üç Liseli kız öfkeden Yunan Mitolojisindeki Cehennem Tanrıçalarına dönüşüyor
Jill Wolfson : FURIOUS
Nisan 2013; 5 x 8 ½, 352 sayfa; Yaş Grubu 14 & üstü; Editör: Kate Farrell


Biz önceleri, sadece üç öfkeli lise kızdık. Nelere mi kızıyorduk?

  İçimizden çevreye duyarlı Stephanie, büyük şirketler ve kayıtsız vatandaşlara kızgındı. Her şeye çok çabuk öfkelene Alix, diğer çocukların onun zihinsel olarak az gelişmiş küçük kardeşine davranış şekillerine kızıyordu. Ve bana gelince, ben yani Meg, sahip olamadığım şeylere kızıyordum: bir aile, uygun bir ev, ya da bir erkek arkadaşım yoktu.

Biz, Kaliforniya’nın okyanusa bakan  kasabasında yaşayan  her şeye boş yere öfkelenen, sadece üç kızgın kızdık. Bu öfkemiz günün birinde  sınıfımıza yeni başlayan Ambrosia adındaki gizemli, güzel sınıf arkadaşımızdı: O bu gereksiz öfkemizden kurtulmak için neler yapabileceğimizi öğretti:


Güçlü. Ölesiye. Öfkeli. Evet, bizde bu üç özelliğin üçü de vardı. Yunan mitolojisindeki üç tehlikeli tanrıça gibi, hak eden herkesten intikam almaya hazırdık. Ve hak etmeyenlerden de? Biz ikinci şansı kullanmayı tercih ederdik. Artık öfke şerhe inmişti.

Jill Wolfson gençler için yazdığu diğer  ödüllü romanları:
 
WHAT I CALL LIFE, AND OTHER BIG, FAT LIES; AND COLD HANDS.

14 Mart 2012 Çarşamba

Folio 2012 Bologna çocuk ve genç yetişkin kitaplar listesi

Listeyi gormek için aşağıdaki adrese

tıklayın:

https://docs.google.com/file/d/1nWxw-n_oipzu0tgl2PObfB5EgkOj5pHp-Rjkzlhtdw6XMSmkU-zFNHJWhFF8/edit


·          Jacqueline Kelly, yazarın 2010 Newbery Onur ödülü kazanan ve New York Times bestselleri olan, EVOLUTION OF CALPURNIA TATE’in devamı olan THE EDUCATION OF CALPURNIA TATE’in çıkacağı duyurusu yapıldı. Eser dilimizde Pegasus Yayinlarindan çıkıyor.  Ayrıca Jaqueline Kelly’nin RETURN TO WILLOWS,  çocuk klasiği THE WIND IN THE WILLOWS’un resimli bir devamıdır. (Henry Holt Genç Okurlar İçin Kitaplar, Bahar 2013, ve Henry Holt Genç Okurlar Kitaplar, Eylül 2012)
·          New York Times'ın çok satan yazarı Jenny Han ve Siobhan Vivian’ın BURN FOR BURN çağdaş genç yetişkin  üçlemesinin ilk kitabı, büyük kızlar ağlamaz... ama onlar bile ağlar. 200.000 kopyalık  ilk baskısı ile ve 18 Eylül 2012’de  çıkacak (Simon & Schuster Yayınları Genç Okuyucular için) Jenny Han’ın eserleri ülkemizde Artemis yayınları ve Shiobhan Vivian’ın eserleri Yakamoz yayınları tarafından yayınlanmakta.
·          Siobhan Vivian THE LIST, okullarında kendi adlarını en güzel ve en çirkin kız listesinde bulan sekiz kız hakkında  yürek burkan , çağdaş bir genç yetişkin romanı . Publishers Weekly ve Kirkus’dan iki yıldızlı değelendirmesiyle. (Scholastic / PUSH, Nisan 2012)- Yakamoz yayınlarına opsiyonlu.
·          Lana Krumwiede en FREAKLING, Orta yaş grubu için yazılan bir serinin ilk kitabı, psi olarak bilinen bir çeşit telekinetic yeteneğe sahip insanların yaşadığı-ve farklı olmanın tehlikeli olduğu etrafı surlarla çevrili bir kent olan Deliverence’da geçiyor. (Candlewick, Ekim 2012)
Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen sormaya çekinmeyin. Biz başarılı bir fuar için sabırsızlanıyoruz!

Harold Ober

Harold Ober Associates 2012 Londra Kitap Fuarı Katoloğu için şu linke tıklayın

https://docs.google.com/file/d/1Mli1zBGlTg5slMXFpWlibpqGCh97qrwshl9aTtkkj6mNTWdPy-Chz6ZhGoqF/edit

Harold Ober Listelerinden sizlere biraz soz edeyim.


 Harold Ober Associates’İn Londra hakları listesini sizlerle paylaşmaktan  memnunum. Aşağıdaki vurgular ve haberlere dikkat ediniz:
·   James M. Cain’in romanı, COCKTAIL GARSON’un malzemeleri (el yazması ve kapak) Londra'da olacak.
·    HELIOS adli kitabıyla  # 1 New York Times Bestseller yazarlarından biri olan Jim DeFelice’den yeni bir gerilim romanı , AMERICAN SNIPER: Kirkus ve Shelf Awareness’dan gelen  iyi değerlendirmeleri ile,
·   Joseph Koenig’ın,  yeni suç romanı FALSE NEGATIVE Haziran ayında çıkacak. Yazarın liste gerisi kitapları (backlist ) The Mysterious Press/Open Road tarafından e kitap olarak yeniden satışa çıkacak.
·   Kitapçı Wendy Welch ve onu ilk anı kitabı THE LITTLE BOOKSTORE OF BIG STONE GAP With Good Reason adlı bir kamu radio söyleşi programına konuk olacak. http://withgoodreasonradio.org/2012/03/the-little-bookstore- of-büyük-taş-gap / Bu program (ABD’da çok sayıda National Public Radio kanallarına bağlı kuruluşlara naklen yayın yapmaktadır) Wendy için planlanan çeşitli radyo röportajları biridir.

Ajansta görevli arkadaşımız Pamela Malpas ajans centerda  masa # 12h’da olacak. 

12 Mart 2012 Pazartesi

Christopher Buehlman: BETWEEN TWO FIRES

Christopher Buehlman

Christopher Buehlman Şiir dalında, 2007 Bridport Ödülünü (Birleşik Krallık) aldı.  Fransızcadan BA  lisans derecesine sahiptir ve birçok kez Avrupa'da gitti0000. Between Two Fires onun ikinci romanı. Web sitesi www.christopherbuehlman.com .

Ace, Eylül 2012. Ms kullanılabilir.
Thomas, rezil bir şövalye ve Delphine, vizyoner bir kız, 1348 yılında Fransız kırsalında yolları kesişir. Kara ölüm(veba) Delphine’yi yetim bırakmıştır. Tüm köyler hastalıktan kırılmış ve salgın hastalık, sayısız kişiye mezar olmuştur. Daha da kötüsü, bu kıyametten  hayatta kalanların hastalıktan daha büyük bir endişesi daha  vardır; Lucifer’in altındaki düşen melekler, cennette ikinci bir savaş yapıyor ve çatışmanın ön hatlarını değiştiriyorlar. Şeytanlar dünyada yürüyor ve lanetlenenlerin çoğu tekrar dünyaya geri dönüyor. Kız ve şövalye, bir rahibin katılımıyla, iyi ve kötü arasındaki savaştaki sorunların üstesinden gelip, Avignon’a gideceklerdir.

Başlıksız Kitap 2
Ace, ms hazır değil.