25 Ocak 2012 Çarşamba

Rainbow Street Shelter dizisi Wendy orr

Bazı evcil hayvanlar kaybolur. Bazılarının ise hiç evleri olmamıştır. Ama ne olursa olsun bütün hayvanlar sevgiye ihtiyaç duyarlar.... Dizinin adı Rainbow Street Shelter-yazarı Wendy Orr-resimli-


 MISSING: A CAT CALLED BUSTER Josh evcil tavşanı öldükten sonra çok üzülür ve bir daha hayvan beslememeye karar verir. Ancak bu sırada komşularının kedisi kaybolur.

 LOST:A DOG CALLED BEAR Logan'ın annesiyle babasının ayrılması üzerine, evlerinden taşınırlarken, köpeği kaybolur. O köpeği çok uzun zamandır bir köpeği olmasını isteyen Hannah bulur.

12 THINGS TO DO BEFORE YOU CRASH AND BURN by James Proimos

Genç yetişkinlere yönelik yazılan bu eserde, kahramanız James "Hercules" Martino'ya yaz tatilini geçirmek için iki haftalığına gittiği Baltimorda amcası tarafından tam 12 gorev verilir. Bu görevler onu Baltimor'dan uzaklaştırıp, onu hayalinin kadını ile buluşturacak, böylece ona geçmişi, şuanı ve geleceğini degerlendirme şekli değiştirecek ona yepyeni bir vizyon kazandıracak. Değerlendirmeler: 12 THINGS TO DO BEFORE YOU CRASH AND BURN by James Proimos <

Amanda Ashby’nin yazdığı SOPHIE'S MIXED UP MAGIC

Amanda Ashby’nin yazdığı SOPHIE'S MIXED UP MAGIC dizisinin ilk kitabı WISHFUL THINKING’den soz etmek isterim. Kitap Amerika’da Penguen yayınevinden Haziran 2012’de çıkacak. Şuan için ms’si mevcut. Dileyen yayıncılarımıza yollarım. • Konusu: Sophie Campbell, altıncı sınıfa başlamadan bir gün önce yanlıs bir sihirle, yanlışlıkla bir Cine dönüşür.(Bunun nasıl olduğunu sormayın, Uzun hikaye. Normale donmek için epey calısır ama basaramaz, ama normale donecegi konusunda olumlu dusunmeye devam eder. Parlak turuncu renkli teniyle normal bir insana donmeye dusunmesi artık cok zordur. Sonunda Cinlerin akıl hocası (Malik denilen hayalet)’e kendisine yardımcı olması için basvurur. Malik onun turuncu rengini biraz daha matlastırır ama Sophie, YouTube klipleri izleyip, yemek yiyerek herkesten gizlenmek yerine bu yeni gucuyle nasıl basa cıkmanın yollarını aramalıdır. Altıncı sınıfa devam etmesi iyi olacaktır ... Ama bu halde nasıl devam edecektir? • Amanda Ashby Bio: Amanda Ashby, Avustralya'da doğdu. İngiltere ve Yeni Zelanda arasında tam onaltı soğuk kış geçirdikten sonra sonunda memleketine taşındı. Cocuklarını dünyanın bir ucundan bir diğer ucuna sürüklemediği zamanlarda, kitap yazmayı, çikolata yemeyi ve televizyon izlemeyi seviyor. Queensland Üniversitesi'nde İngilizce ve Gazetecilik derecesi var. ve iki çocuk annesi. Onun ilk kitabı, You Had Me at Halo Romantik Times Reviewers Choice ödülüne aday oldu. ilk genç yetişkin kitabı, Zombie Queen of Newbury High, New York Halk Kütüphanesi'nde 2010 yılının en iyi genç yetişkin kitabı seçildi.