20 Ocak 2012 Cuma

Marsha Canham; Demir Gul

Tarihi Aşk Romanlarının En Başarılı Yazarlarından Biri Olan Marsha Canham'dan bir başyapıt daha! Üstelik Arunas Yayıncılık'ın yeni fiyat uygulamasıyla sadece 12 TL ve tam 408 sayfa!- Yanlış duymadınız, kampanya yok, çekiliş yok, kura yok, onu paylaş, bunu beğen yok. 1600’lü yılların başında Atlantik’in engin sularında nefes kesen bir macera! Bir yandan ticaret filolarını korsanlardan korumaya, öte yandan ezeli bir rekabet içerisinde deniz hâkimiyetini kaptırmamaya çalışan iki krallık: korsanlarla anlaşmak için elçi gönderen İngiltere ve onların kökünü kazımaya kararlı İspanya. Ancak iki ülkenin de göz ardı ettiği bir korsan ailesi hâkimdir Karayiplere: ünü yedi denizin dört yanına yayılmış Danteler. Tüm bu olay halkasının merkezinde ise Korsan Kurt’un kendi gibi gözü pek kızı, Demir Gül’ün kaptanı Juliet Dante bulunmaktadır. Bilinmeyen denizlere yelken açmaya can atan genç ve güzel korsan, bunun yerine hiç bilmediği duygulara yelken açacak; İspanyollardan kurtardığı yakışıklı İngiliz elçi Varian’a gönlünü kaptıracaktır. Ne münasebet! O Demir Gül’ün erkekleri dahi dize getiren yiğit kaptanıdır! Birçok başarılı romansın altına imzasını atan ödüllü yazar Marsha Canham’dan bir solukta okuyacağınız; okurken nefesinizi tutacağınız aşkla bezenmiş bir korsan hikâyesi… Yayın Tarihi: Şubat,2012 Ekleyen: Arunas Yayıncılık

19 Ocak 2012 Perşembe

THE GIRL IS MURDER By Kathryn Miller-Haines

The Girl Is Murder- Kathryn Miller-Haines
Edgar ödüllerinden Genç Yetişkin -Gizem dalında en iyi kitap ödülüne aday gösterildi. Kazananlar 26 Nisanda belli olacak. Diğer adayları görebilmek için http://theedgars.com/nominees.html adresine bakınız
İris Anderson sadece 15 yaşında, ama bu genç yetişkin romanımızda Veronica Mars hayranları için hızlı bir şekilde aldatma sanatı üzerinde ustalaşıyor.
1942 yılının Sonbaharı ve Iris’in dünyası hızla değişiyor. Dedektiflik yapan üvey babası, işinin fiziksel yorucu parçasını yapma yeteneğini sınırlayacak şekilde eksik bir bacak ile savaştan geri döner. Iris, özellikle okuldaki bir arkadaşı da üvey babası gibi tek bacağını kaybedince, üvey babasına ilerinde yardımcı olmak ister.
Artık, evde oturup, Deanna Durbin filmlerini izlemek yerine, İris, kimseye haber vermeden gizlice çıkıp, arkadaşlarını ekip, gece geç saatlere kadar Savoy’da dans eder. Özel dedektiflik işinde asla sıkıcı bir an olmaz.

ASLI KARASUIL TELIF HAKLARI AJANSI: Taming Your Alpha Bitch: How to be Fierce and Femi...

ASLI KARASUIL TELIF HAKLARI AJANSI: Taming Your Alpha Bitch: How to be Fierce and Femi...: Taming Your Alpha Bitch: How to be Fierce and Feminine (and Get Everything You Want!) Rebecca Grado & Christy Whitman Ben Bella Books-Ki...

Taming Your Alpha Bitch: How to be Fierce and Feminine (and Get Everything You Want!) Rebecca Grado & Christy Whitman


Taming Your Alpha Bitch: How to be Fierce and Feminine (and Get Everything You Want!) Rebecca Grado & Christy Whitman Ben Bella Books-Kişisel Gelişim Bir çoğumuz "erkeklerin egemen" olduğu bir dünyada, onlarla başa çıkabilmenin tek yolunun dişiliğimizi bir kenara bırakıp, baskın ve güçlü bir karakter sergilemek olduğunu öğrendik. Ve bu yöntemimiz işe yaramış gibi gözüküyordu....ama tam anlamıyla değil belirli bir ölçüde işe yaradı.Kesinlikle adil bir şekilde başarıyı yakalamış olmamıza rağmen, daha stresli olduk, manevi açıdan çökük ve hiç olmadığımız kadar hassas olmaya başladık. Bayanlar, belki bunun farkında değilsiniz ama, belki de toplum içinde hak ettiğiniz yeri kazanabilmek için sergilediğiniz tutum ve alışkanlıklarınız sizi gerçekten hak ettiğiniz başarı ve tatmin duygularından alıkoyuyor olabilir. Taming Your Alpha Bitch, yukardıda bahsettiğimiz ve giderek artan bu sorununuza kesin çözüm olacaktır. Saygın Psikiyatristlerden Rebecca Grado ve oldukça ilgi gören yaşam reheri Christy Whitman sizlere, kadınsı duygularınızı güçlendirmenin yollarını öğreterek, kendinize nasıl daha güvenli olacağınızı, zarif içgüdülerinizi ve doğallığınızı yitirmeden, üstelik strese girmeden her isteğinizi elde edebilmenin yollarını gösteriyor.

18 Ocak 2012 Çarşamba

Virginia Brown:

Moonlight. Magnolias. Murder. Dixie Divaların heyecanlı Maceraları!
Southern mystery dizisinin ikinci kitabı

Ken Casper: As The Crow Dies

"Jason Crow", West Texas Mysteries dizisinin ilk kitabı

Susan Wingate

DROWNING 2011 Forward National Literature Award ödülünü aldı. Amazon.com'da bestseller listesinde ikinci sırada! BOBBY’S DINER, • the 2010 International Book Awards -2010 Uluslararası Kitap Ödülleri • the 2009 National Best Books Award -• 2009 Ulusal En İyi Kitap Ödülü • the 2009 Next Generation Indie Book Awards-2009 Next Generation Indie Kitap Ödüllerini aldı. Ayrıca BOBBY’S DINER Fictionwise.com’un 2008 bestseller listesinde 5.sırada yerini aldı . BOBBY’S DINER aşağıda isimlerini belirttiğim beş edebiyat ödülünü aldı. 1st Place Prize in the 2011 Forward National Literature Award (Drama category) Finalist Award in the 2011 International Book Awards for DROWNING Finalist Award in the 2010 International Book Awards for BOBBY’S DINER Finalist Award in the 2009 National Best Books Award for BOBBY’S DINER Finalist Award in the 2009 Next Generation Indie Book Awards for Yazarın web sitesi: http://www.susanwingate.com What Joshua Graham, no. 1 bestseller on Amazon.com and B&N says about Susan Wingate’s young adult novel: “Simply put, Susan Wingate is a master of the written word.”

17 Ocak 2012 Salı

John Verdon:Aklından bir sayı Tut

AKLINDAN BİR SAYI TUT SENİ O KADAR İYİ TANIYORUM Kİ NE DÜŞÜNDÜĞÜNÜ BİLİYORUM Bir adam, posta kutusuna bırakılmış imzasız bir mektup alır. Mektupta şöyle yazmaktadır: “Aklından herhangi bir sayı tut – 1 ila 1000 arasında herhangi bir sayı.” Adam öylesine 658 sayısını tutar. Not şöyle devam etmektedir: “Sırlarını nasıl bildiğimi göreceksin… Küçük zarfı aç.” “Aldıklarını geri vereceksin Vermiş olduklarını aldığın zaman. Biliyorum ne düşündüğünü, Ne zaman uyuduğunu, Nereye gittiğini, Nereye gideceğini. Seninle bir randevumuz var, Bay 658.” Sıradanlıklara meydan okuyan, anında başınızı döndürecek ve ilgi çekici karakterlerin kalp atışlarını tüm gerçekliğiyle hissedeceğiniz Aklından Bir Sayı Tut kolay kolay unutmayacağınız bir roman. Övgüler: “Bu kitap hayatım boyunca okuduğum en iyi gerilim romanları arasında ilk sırada… Dilbaz ve kalp parçalayıcı; okuyucu son sayfaya kadar şüpheli bir bekleyiş içinde bırakıyor. Zekice işlenmiş kurgusu nefesinizi kesecek… Asla kaçırılmayacak türden!” John Lescroat “Gerçekten de elinizden bırakamayacaksınız. Daha önce hiçbir eser beni bu kadar içine çekmemişti… John Verdon kusursuz karakterlerle bezeli kusursuz bir kurgu yaratmış ve gerçekten de işini biliyor.” Nelson DeMille “Bağımlılık yapıcı ve zihin kurcalayıcı… en derin, en ilkel korkularımızla kadar iniyor… Bu hikaye sizi demir çene tuzağı gibi yakalayacak.” Joseph Finder “Okuyucuyu yerinde kıpır kıpır eden, sayfalardan fırlayacakmış gibi canlı karakterlere sahip, zarif ve titizlikle yazılmış bir ilkyapıt.” Faye Kelleran “Baştan sona zekice yazılmış, hızlı bir anlatıma ve keskin virajlara sahip. Aklından Bir Sayı Tut özgünlüğü ve kışkırtıcı konusu ile sivrilmeyi başarıyor.” John Katzenbach “Çok, çok uzun zamandır okuduğum en iyi gerilim romanlarından biri olan Aklından Bir Sayı Tut aklınızı başınızdan alacak… John Verdon öyle ışıl ışıl ve incelikli yazıyor ki kıskanmadan edemedim.” Tess Gerritsen “Sherlock Holmes gibi Gurney de gerçeğe o derece susamış, hassas ve mantıklı.” New York Times “Verdon’un dokuduğu bu eseri girift bir kumaş haline getiren şey, karışıklıkların çözümsüz gibi görünen bir düğüme dönüşmesidir.” Chicago Sun-Times “İyi yazmak ve iyi hikaye anlatmak aynı şey değildir. Verdon bunları bir arada yapıyor.” Newark Star Ledger “Verdon bu kitapta karakter tahlilleri ile psikolojik açılımlarını birlikte işleme konusunda pek çok iyi yazarı cebinden çıkarır.” New York Journal of Books “Ancak usta bir yazarın kağıda dökebileceği bir gizem…” Bookloons “Birden ona kadar bir sayı tutun. Şimdi onu sıfırla çarpın. İşte bu kitabı da elinizden o kadar düşürmek isteyeceksiniz.” Mystery Scene “Sayı oyunu, Verdon’un edebi hünerini sergilediği eşsiz eserinde tehlikeli bir ağ örgüsü olarak karşımıza çıkıyor.” Publishers Weekly Tags:Aklından Bir Sayı Tut

Dolores Durango: BEYOND THE BOUGAINVILLEA

Kendini büyük hayallerinden peşinden koşulduğu, yürek burkan olayların gerçekleştiği, ihtirasların ön planda olduğu çalkantılı bir dönemde buldu.... Daha on altısında okul çağındaki Mary Margaret okuması gerekirken babası tarafından arazi karşılığında sarhoş komşularıyla evlendirilir. 1924 yılıdır, Mary Margaret'in Kuzey Dakota'nın ıssız ovalarındaki bir çiftlikte annesiz geçen çocukluğu zaten çok zor geçmişti. Istismar ve çaresizlik içinde, yeni evlenen Bayan "Marge" Garrity'nin trajik kaderi kaçınılmaz gibi görünüyordu. Ama Marge, yine de her pahasına olursa olsun kendi hayatı için bir şeyler yapmaya kararlıdır. Evliliğinden kaçarak California'ya gider. Orada Büyük Buhran döneminde hayatta kalma mücadelesi verirken, kısa sürede ülkenin kuzey yarısının onun için neden bu kadar cezbedici olduğunu anlar. Orada Amerikan Nehri üzerine bir baraj yapan, kaba saba ama samimi, içten insanlar tarafından kucaklanır, sahiplenilir. Kızılderili kökenli bir mühendisle aralarında bir duygusal ilişki yaşanınca, hayatta gerçek misyonunun ne olduğunu keşfeder. Çalkantılı bir yüzyılın ilk yıllarında bir kadının hayatını anlatan bu destan kadın destanlarının görkemli geleneği ile gerçek hikayecinin anlatımından yazılmıştır. Yazar Dolores Durando aslında Marge'nin dünyasını çok iyi bilmektedir. Kendisi tam 90 yıl once Kuzey Dakota'nın ovalarında dünyaya gelmiştir.

FULL SERVICE: My Adventures in Hollywood and the Secret Sex Lives of the Stars,

Scotty Bowers ve kitabı FULL SERVICE: My Adventures in Hollywood and the Secret Sex Lives of the Stars. FULL SERVICE hakkında sizlerle heyecan verici gelişmeleri paylaşmaktan mutluyum.
Eser 18 Şubat yani yarınki New York Times Bestseller listelerinde 18. sıradan yerini alacak. E kitap bestseller listelerine ise 31. sıradan girecek.
Aşağıda Entertainment Weekly'nin Scotty ile canlı röportajını; Full Service'in çıkışıyla ilgili partiden tam sayfa notlar veren New York Post'un Altıncı Sayfasını ve eserle ilgili değerlendirmesini; " Hollywood'un Altın Çağında dönen cinsel dolapları yalın hali ile öğrenmek isteyenlere, Full Service bol acılı bir kitap olacaktır" diye yazan Los Angeles Times'ın kitapla ilgili değerlendirmesini; New York Times'ın "Stiller" bölümünde yer alan küçük bir makalenin linklerini yolluyorum. Kitap geçen hafta İngiltere'de Grove/Atlantic yayınevinden çıktı. Geri dönüşümlerinizi bekliyorum. Eserle ilgili detaylı bilgiyi aşağıdaki blog adresimden edinebilirsiniz. Scotty Bowers ve kitabı FULL SERVICE: My Adventures in Hollywood and the Secret Sex Lives of the Stars. FULL SERVICE hakkında sizlerle heyecan verici gelişmeleri paylaşmaktan mutluyum.
Eser 18 Şubat yani yarınki New York Times Bestseller listelerinde 18. sıradan yerini alacak. E kitap bestseller listelerine ise 31. sıradan girecek.
Aşağıda Entertainment Weekly'nin Scotty ile canlı röportajını; Full Service'in çıkışıyla ilgili partiden tam sayfa notlar veren New York Post'un Altıncı Sayfasını ve eserle ilgili değerlendirmesini; " Hollywood'un Altın Çağında dönen cinsel dolapları yalın hali ile öğrenmek isteyenlere, Full Service bol acılı bir kitap olacaktır" diye yazan Los Angeles Times'ın kitapla ilgili değerlendirmesini; New York Times'ın "Stiller" bölümünde yer alan küçük bir makalenin linklerini yolluyorum. Kitap geçen hafta İngiltere'de Grove/Atlantic yayınevinden çıktı. Geri dönüşümlerinizi bekliyorum. Eserle ilgili detaylı bilgiyi aşağıdaki blog adresimden edinebilirsiniz.
http://www.ew.com/ew/article/0,,20568390,00.html
http://www.nypost.com/p/pagesix/sex_tales_true_vidal_says_BMlx9lb1GrmpyeXpUHg1oJ
http://www.nypost.com/p/news/opinion/books/fill_er_up_bU7Hg7cheNF6aldoAf55MJ
http://www.latimes.com/entertainment/news/la-et-0214-book-20120214,0,279311.story
http://www.nytimes.com/2012/01/29/fashion/scotty-bowers-and-his-sexual-tell-all-of-old-hollywood.html?
_r=1&sq=bowers&st=cse&adxnnl=1&scp=1&adxnnlx=1327954031-4m06ANqUJDfLkcWuE+bG+A http://www.guardian.co.uk/books/2012/feb/15/autobiography-and-memoir-biography?newsfeed=true
İlginize çok teşekkür ederim.
http://www.nypost.com/p/pagesix/sex_tales_true_vidal_says_BMlx9lb1GrmpyeXpUHg1oJ
http://www.nypost.com/p/news/opinion/books/fill_er_up_bU7Hg7cheNF6aldoAf55MJ
http://www.latimes.com/entertainment/news/la-et-0214-book-20120214,0,279311.story
http://www.nytimes.com/2012/01/29/fashion/scotty-bowers-and-his-sexual-tell-all-of-old-hollywood.html?
_r=1&sq=bowers&st=cse&adxnnl=1&scp=1&adxnnlx=1327954031-4m06ANqUJDfLkcWuE+bG+A http://www.guardian.co.uk/books/2012/feb/15/autobiography-and-memoir-biography?newsfeed=true
İlginize çok teşekkür ederim. Eseri, Grove / Atlantic, gelecek yılın ilkbaharında yayınlıyor. İngilterede ise eseri Atlantic Monthly Pres yayınlayacak.
Kitap, yıllarca kendisini Scotty olarak tanıtan, ünlü belgesel ve televizyon yapımcısı Lionel Friedberg’in desteğiyle yazılmış. Ekli dosyda eserin geçici bir kapak resmini ve katalog sayfası ile birlikte ilk dizgisini PDF olarak ekledim. Kitabın satışı Entertainment Weekly’nin Web sitesinde ilan edildi: http://shelf-life.ew.com/2011/05/20/cary-grant-spencer-tracy/
Seksen sekiz yaşındaki Scotty, Hollywood erbapları arasında bir efsanedir. Los Angeles, Hollywood Bulvarı'nda işlettiği kötü şöhreti ile bilinen Hollywood Richfield benzin istasyonu, Scotty’nin çabaları ile bir anda Los Angeles’ın ikinci dünya savaşından sonra gördüğü en gizli cinsel merkez üssü haline dönüşür. 2. Dünya savaşından sonra Los Angeles’a taşınan Scotty, iki yıl içinde, şöhretli veya şöhretsiz, tanıdığı veya tanımadığı, evli ya da bekar, gay, normal, ve biseksüel,kadın ve erkek kısaca bütün Hollywood yıldızları ile irtibata geçer. Scotty, onlar için kurduğu cinsel bağlantılar için hiç ücret almaz-hatta 20$’lık bahşişini bile almaz. Çünkü herkesin en az kendisi kadar cinsel haz duymasını ister.
Bu durum 1940'ların sonlarından 1950'lere, 1960'lar ve hatta 1970'lere kadar devam eder. Scotty, Hollywood'da yıldızlara layık küçük sarayında seks partileri düzenliyordu. Mae West, James Dean, Montgomery Clift, Howard Hughes, Spencer Tracy Katherine Hepburn, Edith Piaf, Cole Porter, Windsor Dükü ve Düşesi, Malcolm Forbes, Gloria Swanson, Rock Hudson, Bob Hope, William Holden, Raymond Burr, Clifton Webb, Desi Arnaz, John Carradine, Tab Hunter, Anthony Perkins, Albert Rothschild, Shelley Winters, Charles Laughton, Vivien Leigh, Rita Hayworth, Vincent Price, George Cukor, Tennessee Williams, Cecil Beaton, Roddy MacDowall, Somerset Maugham ve Noel Coward, bu müdavimlerden sadece birkaç isimdir! Scotty seksi severdi ve insanlar Scotty ile seksi sevdi.
Entelektüel tarzda yazılmış kitap olmasa da, Scotty ve onun hikayesi, sadece Hollywood'un altın çağı ve ikonik kültürel figürlerin özel hayatlarından parçalar sunmakla kalmayıp, 20. yüzyılda cinselliğin karmaşık tarihine bir pencere açmakta.
Scotty’nin hikayesi, önemli, hareketli ve ticari. Bazı açılardan 2010'da övgüyle sözedilen biyografi SECRET HISTORIAN’la bir benzerlik gösteriyor.
Kitap, 11 Mart tarihli New York Times Best Seller listesinde 16. sırada yerini alacak ve e book bestsellerlarında 19. sıradan girecek. Sizlere ekli dosya halinde yolladığım dökümandan 2. ve 10. sayfalara gidin. Orada 4 mart 2012 tarihli new york Times Bestseller listesinden 22. sırada ve ekitap listesinde 24. sırada yer alacağını göreceksiniz.(http://www.nytimes.com/best-sellers-books/2012-03-04/hardcover-nonfiction/list.html and http://www.nytimes.com/best-sellers-books/2012-03-04/combined-print-and-e-book-nonfiction/list.html).  Kitapla ilgili detaylı bilgiyi blog spot adresime tıklayarak edinebilirsiniz. http://aslikarasuil.blogspot.com/search?q=full+service
FULL SERVICE: My Adventures in Hollywood and the Secret Sex Lives of the Stars, by Scotty Bowers geçen hafta New York Times Bestseller listelerinde Nonfiction bestsellerlarıdna 14. sıradaydı. Nonfiction basılı kitap/ ve ekitap kombinasyonunda bestseller listesinde 23. sıradaydı. Bu hafta ise Nonfiction bestsellerl listesinde 18. sırada, Nonfiction basılı kitap/ ve ekitap kombinasyonunda bestseller listesinde 26. sırada. İlgilenen yayıncılarımıza duyurulur.

Kenlyn Foster Spence:ASTRONAUT NOODLE AND THE PLANET VELOCITY

Astronot Noodle'ın, dünyadaki hızlı hareket eden insanların resimlerini çekebimesi için sabırlı olması gerekiyor. Eğlenceli, renkli bir çocuk kitabı.Kız ve erkek çocukların ilgisini çekecektir.

Sandra Chastain:THE LITTLE FAIRY IN THE KINGDOM

Krallığın en küçük perisi, herkes kadar büyük olduğunu kanıtlamak için yola koyulur. Resimli masal seti.

Sparkle Abbey: Desperate House Dogs

Eskiden bir psikolog olan ama artık hayvan terapisti olarak hizmet veren Caro Lamont, iki Alman Çoban köpeği ile başa çıkamayan Kevin Blackstone'un çağrısı ile ona yardımcı olmak için evine gittiğinde çıldırmış köpekleri, çıldırmış bir köpek sahibini ya da çılgına dönmüş komşuları göreceğini umuyordu. Ama o evden ayrıldıktan sonra polis Kevin'i evinde ölü bulmuş, köpeklerine kanunen el koymuştu; ve Kevin hayattayken onu en son goren kişi olarak(yanı, katil dışında) birden polisin ilgi odağı oldu. en azından Cinayet Dedektif Judd Malone'ye göre zan altındaydı.

belle books web sitesi

www.bellebooks.com