5 Aralık 2012 Çarşamba

Margo Lanagan:THE BRIDES OF ROLLROCK ISLANDRollrock Adasında erkekler geçimlerini sağlamak ve kendilerine bir eş bulmak için denize açılırlar.

Cadı Misskaella, bir fok balığının kalbine bir kız resminin nasıl çizileceğini, bir canavardan nasıl büyüleyici bir güzellik çıkacağını biliyor. Ve kendine denizlerden güzel bir eş satın alacak bir erkeğe bunun kaça mal olacağını çok iyi bilir. Erkek o kadını alıp, ona bakıp, onunla birlikte yaşayabilir. Kendinin kadının yaratıcısı olduğunu söyleyebilir. Ancak deniz kızının o kocaman, sorgulayan, sıvı gözlerinin içine ilk bakışında, erkek de , deniz kızı gibi dönüşecektir. O da cadının tuzağına düşecektir. Ve cadı ondan deniz kızının gerçek bedelini o zaman alacaktır.

Margo Lanagan arzu, umutsuzluk ve dönüşümün olağanüstü hikayelerinden bir demet sunuyor. Muhteşem  düzyazı lı anlatımıyla, o tarifsiz acımasızlık yeteneğine sahip karakterleri gösterir, fakat aynı zamanda söylenmemiş güzel bir aşk hikayesini anlatır. İlgilenen yayıncılarımıza duyurulur.