8 Haziran 2012 Cuma

BEA notları-Jill Grinberg

Amerika'daki BEA kitap fuarı dün bitti. Sizlerle fuar notlarını ajanslardan geldikçe paylaşacağım. İlk fuar notum, temsilcisi bulunduğum Jill Grinberg Literary Management'ın listelerinden. Fuarda iki yazar çok öne çıktı. Nicholas Montemarano ve KAtie Anderson.
Nicholas Montemarano'nun The Book of Why adlı eserinden yayıncı Little Brown fuarda 200 kopya bedava dağıttı. (kitapla ilgili Türkçe bilgi için: http://aslikarasuil.blogspot.com/2011/10/pushcart-odullu-yazar-nicholas.html). Hem de bu kez farklı bir şekilde yaptılar. Kitaplardan yığınla koymak yerine isteyen herkese tek tek elden verdiler. The Book of Why, Little Brown için büyük bir kitap.
Amazon Çocuk Yayınları, KISS 7 MAKE UP'un yazarı Katie Anderson'u uçakla New York'a davet etti . Katie, Amazon Children's Publishing'in (Amazon Çocuk Yayınları)Salı günü verdiği bir akşam davetinde ve BEA'nın Çarşamba sabahı verdiği davetin özel konuğuydu. Çarşamba günü bir saat onun için imza gunu yapıldı ve bu süre içinde kitaplarını imzaladı. İmza saati bittiğinde elindeki tüm kitaplarını bitirdiğini yayıncısına büyük bir müjdeyle bildirdi. Amazon onun için büyük bir pazarlama planı yapıyor. Sizlere bu plan elime geçtiğinde ilgilenirseniz yollarım. Eserlerle ilgilenen yayıncılarımıza duyurulur.