1 Mayıs 2012 Salı

Lori Nelson The Life List


Lori Nelson’un kaleme aldığı THE LIFE LIST’in  (preemptiv olarak) daha kitap Amerika’da bile yayıncı bulmadan once Hollandalı yayınevi Unieboek / Het Spectrum tarafından Hollandaca yayın haklarının satıldığını memnuniyetle duyuruyorum.

(ABD'de müzayede halen devam ediyor)

Açıklaması aşağıda:

THE LIFE LIST by Lori Nelson. Biricik annesinin ölümünün ardından, Brett Bohlinger doğal olarak aile şirketinin kendine kalacağını sanır. Ama kazançlı şirket yengesine kaldığında şaşırır. Brett’e şirket yerine yalnızca sayfaları sararmış, kenarları kıvrık bir kağıda yazılı  bir yaşam listesi verilir. Ona kalması gereken multi milyon dolarlık  miras ise o sekizinci sınıfa giderken  yazdığı  on hedefi tamamlamasına bağlıdır- annesi yirmi yıl önce Brett’in kağıda yazdığı on hedefi çöp kutusundan alıp, yıllarca saklamıştır.


Ama Brett artık sadece o kız değildir. Bir bebeği var mıdır? Uzunca bir süre önce bebeğinin olması fikrinden vazgeçmiştir. Bir öğretmen olmuş mudur? Şüphesiz , hisse senetleri üzerindeki o eşsiz bilgilerinden ve muazzam gelirinden sınıftaki öğrencilere bir şeyler öğretmeye mücadele etmek için vazgeçmek gibi bir niyeti asla söz konusu olamaz. Bir at satın almış mıdır? Kaldığı dairede balık bile beslemesine izin verilmemektedir. Ve onun soğuk kalpli, mesafeli babasıyla bir baba kız  ilişkisi yaşaması söz konusu değildir.

Ama Bret’int en büyük zorluğu Andrew ile olacaktır. Büyük şehirde yaşayan erkek arkadaşı kutlamak için bir şişe Perrier-Jouet  ile eve geldiğinde, o son derece insafsız davranarak, Bohlinger Kozmetiğin Başkanı olmayacağına ona söyler. 

Bir takım ihanetler gördükten sonra, Brett kendi seçtiği hayatı ve daha bir gençken hayalini kurduğu hayatı incelemek zorunda kalır.
Eserin satıldığı ülkeler ve yayınevleri: Italy: Sperling and Kupfer Holland: Unieboek/Het Spectrum UK: Century Spain: Urano Germany: Fischer China:Fonghong