1 Mart 2012 Perşembe

Laurie Frankel: GOODBYE FOR NOWGOODBYE FOR NOW-satıldığı ülkeler;
Laurie Frankel (Doubleday/August 2012)
Italy (Sperling & Kupfer); Spain (Grijalbo); Israel (Modan); Germany (Heyne); Finland
(WSOY); Brazil (Companhia Das Letras); Norway (Bazar Forlag); Sweden (Bra Bocker);
England (Headline); Korea (Sigongsa); Serbia (Laguna); Catalan (ARA Llibres); Czech
(Fortuna); Slovak (Fortuna);  France (Fleuve Noir); Greece (Papadopolous); Japan
(Villagebooks); Taiwan (China Times Publishing); Croatia (VBZ); Russia (Azbooka); China
(Citic Press); Romania (TREI); Portugal (Bertrand); World Arabic (Arab Scientific
Publishers); Poland (Albatross); Bulgaria (KIBEA); Lithuania (Gimtasis Zodys)   


Biz Laurie Frankel’in romanı GOODBYE FOR NOW (başlangıçta DEADMAIL olarak satılan) adli eserini sattığımızda, satılan her ülkedeki yayıncılarımızın altın madeni değerinde bir tanıtım fırsatı yakalayacağını biliyorduk. Bir hatırlatma olarak, bu roman teknoloji aracılığı ile ölüm sonrası hayat kavramı arasında iç içe geçen bir aşk hikayesidir-Bildiğiniz gibi, bu teknolojiye kesinlikle "bilim kurgu" diyemeyiz. Daha çok, şŞu anda gelişmekte olan ve hatta halen insanların kullanmakta olduğu varolan bir teknolojiye çok yakın bir teknoloji. Yani zaten kullanılıyor!Amerikalı ajansının notudur
Bu kitabın içeriğindeki konular son zamanlarda medyanın büyük ilgisini çekmeye başladı. Bu nedenle sizlerle medyada kitapla ilgili çıkan haberleri paylaşmak istedim. Bu eserle ilgilenen yayıncışlarımızın dikkatine sunarim:
NY Times, "Öldüğünde sanal bir gerçek olarak kalıyorsun"-Bu makalede çocuklarını kaybeden ebeveynlerin onlarla onların online varlığı üzerinden nasıl irtibata geçebileceklerini anlatılıyor. Linke tıklayıp okuyun.
http://www.nytimes.com/2011/01/09/magazine/09Immortality-t.html?_r=3&ref=magazine&pagewanted=all
Atlas Magazine, "Facebook sizi nasıl ölümsüzleştirir"-İnternet üzerinde ölümün nasıl anlamlandırıldığı ve kişinin öldükten sonra yaşamında yaptığı çevrimiçi çalışmalarının rolünün, Avusturalyalı bir filozof ile büyüleyici söyleşiyle derinlemesine tartışılması. Tıklayın ve okuyun. http://www.theatlantic.com/technology/archive/2012/03/how-facebook-lets-you-live-forever-sort-of/254455/
Adam Ostrow ile TED Talks, "Sizin Nihai Durumunuzun Güncelleşmesinden sonra" Ölümünden sonra bir mektubunun paylaşılmasını isteyen bir blogçu ile başlayan bu makalede, Ostrow günlük bazda internet üzerinden ne kadar içerik oluşturduğumuzu ve ardımızdan kalıcı olarak “teknolojistlere” bırakacağımız dijital arşivleri merak etmiş ve istatistikleri incelemiş. Siz öldükten sonra vermek istediğiniz mesajları yayınlayacak yeni yeni hizmet sektörleri kurulmakta.(bakın www.ifidie.net) Bu TED Talks’un bu haberi şimdiye dek tam 579.000 kez tıklandı ... http://www.ted.com/talks/adam_ostrow_after_your_final_status_update.html
Ve son olarak, BUNU KAÇIRMAYIN ...
http://www.virtualeternity.com/
Evet, bu doğru. Siz öldükten sonra yakınlarınızın sizinle iletişimine devam edeceği bir dijital avatar oluşturmak için kaydolabileceğiniz bir web sitesine götürecektir ...
İlginç dimi? İlgilenen yayıncılarımızın bana haber vermelerini rica ederim.

Knopf / Doubleday yayınevinden 2012 Ağustos’unda yayınlanacak ve ben Mart sonunda eserin ms’sini ilk haliyle yollayabileceğim. Sizlere şimdilik, yazar Laurie Frankel’in siyah beyaz fotoğrafını ekli dosya halinde yolluyorum. Ayrıca yazarın fotoğrafının renkli versiyonu tercih ediyorsanız, bana bildirin .Fotoğrafın kullanım hakkı fotoğrafçı "Charis Brice" ‘da.
Bu güncelleştirmelerin yanı sıra, Goodbye For Now için size henüz kitap piyasalarda yayınlanmadan gelen bir kaç erken övgüyü yolluyorum:
"Zeki, komik, hareketli, Goodbye For Now aşk ve aşkını kaybetmek hakkında, siber bir dünyada gerçek canlı duygular ve insan ilişkileri ile ilgili. Kaybettiğimiz yakınlarımızla görüntülü sohbet etmek mümkün müdür? Hayır en azından, henüz değil. Laurie Frankel'in muhteşem kitabı, okuyucunun hayal gücünü ve yüreğini yakalayacak mı? Kesinlikle. Okurken hem gülecek, hem ağlayacaksınız. Ve muhtemelen sizde her gün Frankel'in bu fikrinden ilham alacak bir bilgisayar dahisi bu konuya el atmadan önce sevdiklerinizle sohbet başlayacaktır . "
- Garth Stein, YAĞMURDA KOŞMA SANATI’nın New York Times Bestselling yazarı
“Bir yakınınızı kaybetme ve gerçekten onları salıverme arasındaki, uçurum içine sürüklenen yüreğinizin hikayesini anlatan, dahice duygusal bir gelgit."
- Jamie Ford, ACI VE TATLI’NIN KÖŞESİNDEKİ OTELİN YAZARI
"Goodbye FOR NOW muhteşem bir özgün okuma - çok komik ama aynı zamanda çok üzücü ve çok düşündürücü. Kitabı bir an olsun elimden bırakamadım. "
- Liane Moriarty, ALICE NE UNUTTU’nun çok satan yazarı
Eserin daha şimdiden tam 26 ülkeye satıldığını size soylemeye herhalde hiç lüzüm yok.