17 Ocak 2012 Salı

FULL SERVICE: My Adventures in Hollywood and the Secret Sex Lives of the Stars,

Scotty Bowers ve kitabı FULL SERVICE: My Adventures in Hollywood and the Secret Sex Lives of the Stars. FULL SERVICE hakkında sizlerle heyecan verici gelişmeleri paylaşmaktan mutluyum.
Eser 18 Şubat yani yarınki New York Times Bestseller listelerinde 18. sıradan yerini alacak. E kitap bestseller listelerine ise 31. sıradan girecek.
Aşağıda Entertainment Weekly'nin Scotty ile canlı röportajını; Full Service'in çıkışıyla ilgili partiden tam sayfa notlar veren New York Post'un Altıncı Sayfasını ve eserle ilgili değerlendirmesini; " Hollywood'un Altın Çağında dönen cinsel dolapları yalın hali ile öğrenmek isteyenlere, Full Service bol acılı bir kitap olacaktır" diye yazan Los Angeles Times'ın kitapla ilgili değerlendirmesini; New York Times'ın "Stiller" bölümünde yer alan küçük bir makalenin linklerini yolluyorum. Kitap geçen hafta İngiltere'de Grove/Atlantic yayınevinden çıktı. Geri dönüşümlerinizi bekliyorum. Eserle ilgili detaylı bilgiyi aşağıdaki blog adresimden edinebilirsiniz. Scotty Bowers ve kitabı FULL SERVICE: My Adventures in Hollywood and the Secret Sex Lives of the Stars. FULL SERVICE hakkında sizlerle heyecan verici gelişmeleri paylaşmaktan mutluyum.
Eser 18 Şubat yani yarınki New York Times Bestseller listelerinde 18. sıradan yerini alacak. E kitap bestseller listelerine ise 31. sıradan girecek.
Aşağıda Entertainment Weekly'nin Scotty ile canlı röportajını; Full Service'in çıkışıyla ilgili partiden tam sayfa notlar veren New York Post'un Altıncı Sayfasını ve eserle ilgili değerlendirmesini; " Hollywood'un Altın Çağında dönen cinsel dolapları yalın hali ile öğrenmek isteyenlere, Full Service bol acılı bir kitap olacaktır" diye yazan Los Angeles Times'ın kitapla ilgili değerlendirmesini; New York Times'ın "Stiller" bölümünde yer alan küçük bir makalenin linklerini yolluyorum. Kitap geçen hafta İngiltere'de Grove/Atlantic yayınevinden çıktı. Geri dönüşümlerinizi bekliyorum. Eserle ilgili detaylı bilgiyi aşağıdaki blog adresimden edinebilirsiniz.
http://www.ew.com/ew/article/0,,20568390,00.html
http://www.nypost.com/p/pagesix/sex_tales_true_vidal_says_BMlx9lb1GrmpyeXpUHg1oJ
http://www.nypost.com/p/news/opinion/books/fill_er_up_bU7Hg7cheNF6aldoAf55MJ
http://www.latimes.com/entertainment/news/la-et-0214-book-20120214,0,279311.story
http://www.nytimes.com/2012/01/29/fashion/scotty-bowers-and-his-sexual-tell-all-of-old-hollywood.html?
_r=1&sq=bowers&st=cse&adxnnl=1&scp=1&adxnnlx=1327954031-4m06ANqUJDfLkcWuE+bG+A http://www.guardian.co.uk/books/2012/feb/15/autobiography-and-memoir-biography?newsfeed=true
İlginize çok teşekkür ederim.
http://www.nypost.com/p/pagesix/sex_tales_true_vidal_says_BMlx9lb1GrmpyeXpUHg1oJ
http://www.nypost.com/p/news/opinion/books/fill_er_up_bU7Hg7cheNF6aldoAf55MJ
http://www.latimes.com/entertainment/news/la-et-0214-book-20120214,0,279311.story
http://www.nytimes.com/2012/01/29/fashion/scotty-bowers-and-his-sexual-tell-all-of-old-hollywood.html?
_r=1&sq=bowers&st=cse&adxnnl=1&scp=1&adxnnlx=1327954031-4m06ANqUJDfLkcWuE+bG+A http://www.guardian.co.uk/books/2012/feb/15/autobiography-and-memoir-biography?newsfeed=true
İlginize çok teşekkür ederim. Eseri, Grove / Atlantic, gelecek yılın ilkbaharında yayınlıyor. İngilterede ise eseri Atlantic Monthly Pres yayınlayacak.
Kitap, yıllarca kendisini Scotty olarak tanıtan, ünlü belgesel ve televizyon yapımcısı Lionel Friedberg’in desteğiyle yazılmış. Ekli dosyda eserin geçici bir kapak resmini ve katalog sayfası ile birlikte ilk dizgisini PDF olarak ekledim. Kitabın satışı Entertainment Weekly’nin Web sitesinde ilan edildi: http://shelf-life.ew.com/2011/05/20/cary-grant-spencer-tracy/
Seksen sekiz yaşındaki Scotty, Hollywood erbapları arasında bir efsanedir. Los Angeles, Hollywood Bulvarı'nda işlettiği kötü şöhreti ile bilinen Hollywood Richfield benzin istasyonu, Scotty’nin çabaları ile bir anda Los Angeles’ın ikinci dünya savaşından sonra gördüğü en gizli cinsel merkez üssü haline dönüşür. 2. Dünya savaşından sonra Los Angeles’a taşınan Scotty, iki yıl içinde, şöhretli veya şöhretsiz, tanıdığı veya tanımadığı, evli ya da bekar, gay, normal, ve biseksüel,kadın ve erkek kısaca bütün Hollywood yıldızları ile irtibata geçer. Scotty, onlar için kurduğu cinsel bağlantılar için hiç ücret almaz-hatta 20$’lık bahşişini bile almaz. Çünkü herkesin en az kendisi kadar cinsel haz duymasını ister.
Bu durum 1940'ların sonlarından 1950'lere, 1960'lar ve hatta 1970'lere kadar devam eder. Scotty, Hollywood'da yıldızlara layık küçük sarayında seks partileri düzenliyordu. Mae West, James Dean, Montgomery Clift, Howard Hughes, Spencer Tracy Katherine Hepburn, Edith Piaf, Cole Porter, Windsor Dükü ve Düşesi, Malcolm Forbes, Gloria Swanson, Rock Hudson, Bob Hope, William Holden, Raymond Burr, Clifton Webb, Desi Arnaz, John Carradine, Tab Hunter, Anthony Perkins, Albert Rothschild, Shelley Winters, Charles Laughton, Vivien Leigh, Rita Hayworth, Vincent Price, George Cukor, Tennessee Williams, Cecil Beaton, Roddy MacDowall, Somerset Maugham ve Noel Coward, bu müdavimlerden sadece birkaç isimdir! Scotty seksi severdi ve insanlar Scotty ile seksi sevdi.
Entelektüel tarzda yazılmış kitap olmasa da, Scotty ve onun hikayesi, sadece Hollywood'un altın çağı ve ikonik kültürel figürlerin özel hayatlarından parçalar sunmakla kalmayıp, 20. yüzyılda cinselliğin karmaşık tarihine bir pencere açmakta.
Scotty’nin hikayesi, önemli, hareketli ve ticari. Bazı açılardan 2010'da övgüyle sözedilen biyografi SECRET HISTORIAN’la bir benzerlik gösteriyor.
Kitap, 11 Mart tarihli New York Times Best Seller listesinde 16. sırada yerini alacak ve e book bestsellerlarında 19. sıradan girecek. Sizlere ekli dosya halinde yolladığım dökümandan 2. ve 10. sayfalara gidin. Orada 4 mart 2012 tarihli new york Times Bestseller listesinden 22. sırada ve ekitap listesinde 24. sırada yer alacağını göreceksiniz.(http://www.nytimes.com/best-sellers-books/2012-03-04/hardcover-nonfiction/list.html and http://www.nytimes.com/best-sellers-books/2012-03-04/combined-print-and-e-book-nonfiction/list.html).  Kitapla ilgili detaylı bilgiyi blog spot adresime tıklayarak edinebilirsiniz. http://aslikarasuil.blogspot.com/search?q=full+service
FULL SERVICE: My Adventures in Hollywood and the Secret Sex Lives of the Stars, by Scotty Bowers geçen hafta New York Times Bestseller listelerinde Nonfiction bestsellerlarıdna 14. sıradaydı. Nonfiction basılı kitap/ ve ekitap kombinasyonunda bestseller listesinde 23. sıradaydı. Bu hafta ise Nonfiction bestsellerl listesinde 18. sırada, Nonfiction basılı kitap/ ve ekitap kombinasyonunda bestseller listesinde 26. sırada. İlgilenen yayıncılarımıza duyurulur.