29 Ekim 2011 Cumartesi

Asli Karasuil Telif Hakları Ajansı: Heather Cocks ve Jessica Morgan; Spoiled book 1 ve...

Asli Karasuil Telif Hakları Ajansı: Heather Cocks ve Jessica Morgan; Spoiled book 1 ve...: Heather Cocks ve Jessica Morgan Jessica L.A.’da moda yazarlarıdır. Kurdukları www.GoFugYourself.com blog adresi a y da ortalama ...

Tom Ramstack: TA Shock to the Conscience


Ödüllü gazeteci ve avukat Mr. Tom Ramstack’ın 1973’de İspanya’da başından geçen bir olay. O zaman, o Madrid ve Valladolid’de talihsiz bir  yurtdışında programına katılan 17 yaşındaki Amerikalı bir öğrenci idi. Altı ay sonra ülkesine döndüğünde İspanya  Kralı Juan Carlos, Başkan Nixon ve Sovyet Askerlerinin içinde bulunduğu  uluslararası bir olayın merkezi olmuştu.
 
Daha yakın zamanlarda, kendi yaşam deneyimlerine dayalı, A Shock To The Conscience adlı genç yetişkinlere yönelik kaleme aldığı yüksek aksiyonlu 17 yaşındaki bir Amerikalı’nın İspanya’ya değişim programıyla gitmesinin ardından  İspanya kraliyet prensi, Başkan Nixon ve Soğuk Savaşın doruğunda Sovyet askeri ile ilgili uluslararası bir olayı gerilim romanı şeklinde yazdı. Yaklaşık 108.000 kelimeden oluşan eserde ayaklanmalar ve çatışmaların devam ederken, aynı zamanda birbirlerine aşık iki gencin hikayesi konu ediliyor.

Savaşların aksine, Soğuk Savaşı yaşayan insanların akıbetleri  asla bilinmiyor. Siyasi manevraların, hileli ilişkilerin ve perde arkası suikastların bol olduğu bir dönemde kaybolmuşlardı.  Soğuk Savaş resmen bitmişti. Ama ondan  kurtulan bazı kişilerin , onların sessiz bir çaresizlikleri hiç bitmeyecek.A Shock to the Conscience  soğuk savaştaki kayıp ruhlardan birinin hikayesini anlatıyor. Bu zorlayıcı hikayede, gerçek ve kurgu karıştırılarak anlatılmıştır. Ama asıl soru, kurgunun ne zaman sona erdiği  ve gerçeğin nerede başladığıdır?
 

Heather Cocks ve Jessica Morgan; Spoiled book 1 ve Book 2


Heather Cocks ve Jessica Morgan  Jessica L.A.’da moda yazarlarıdır. Kurdukları www.GoFugYourself.com  blog adresi ayda ortalama dört milyon okuyucusu ile  InStyle İngiltere tarafından  "DünyanınEn Güçlübloklarından biri seçildi.GoFuckYourSelf, Time.com, Technorati, Entertainment Weekly, The Sunday Times, ve The Guardian dahil olmak üzere en iyi web listelerinde ve Wall Street Journal, Chicago Tribune, The Washington Post, Us Weekly Dergisi, Variety ,The Hollywood Reporter, Los Angeles Dergisi, Time Out, Newsweek, Salon.com, The Guardian, Fransız Vogue, ve İtalyan ve Avustralyalı Cosmo gibi önemli dergilere konu olmuştur. Heather ve Jessica TV Channel, E!, Oxygen ve BBC kanallarına çıktılar. Avusturalya’da web sitelerinin ayda ortalama 160.000 ziyaretçiye ulaşmasıyla Girlfriend Dergisi, Canberra Times, Grazia Avustralya ve Cleo gibi  özellikli  büyük medya kanallarında yer aldılar; Siteleri aynı zamanda Heather’ın çifte vatandaşlığının olduğu İngiltere’de, ayda 200.000 'den fazla ziyaretçisiyle önemli bir hit aldı. 
 AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
SPOILED
Little, Brown / Poppy, Nisan 2011. Kuzey Amerika. .
Brezilya: Novo Conceito.

Molly Dix, sıradan bir kasabada, sıradan bir şekilde yaşayan, sıradan bir genç kız. Hayatı, en olağanüstü Hollywood hikayesi ile baş aşağı döner;  annesinin ölüm döşeğinde itirafı ile Molly gerçek babası dünyanın en büyük film yıldızı olduğunu öğrenir. Bir Hollywood prensesi olan Brooke Berlin, daha sürücü belgesini bile almadan, bir malikane kraliçesi edasıyla kendine özel bir asistan tutarak ünlü babası Brick ile daha fazla vakit geçirme arzusunu maskelemeye çalışır. Ancak aslında birbirlerine üvey kardeş olan Molly ve Brooke, Los Angeles’ın parlak ve görkemli dünyasında  Baba dedikleri efsanevi şöhretin dikkatini nasıl çekecekler.

Spoiled Kitap 2
Little, Brown / Poppy, Nisan 2012. Kuzey Amerika. Ağustos 2011 kullanılabilir Yayına verildiği tarih,.
Brezilya: Novo Conceito.

Berlin kardeşler aralarında kırılgan bir ateşkes yapar. Ama ikisi de gerçekten kan bağlarının melodramdan daha güçlü olduğuna henüz güvenmemektedirler. Brooke, yıldız ve yönetmen olarak oynadığı okul müsameresinin hazırlıkları ile meşgul olsa gerek, ev cephesinden drama zamanı olmadığına karar verir. Brooke, dramatik bir ölüm sahnesini gerçekleştirecekmiş  gibi bütün kostümlerini ortaya çıkarır. Onu hiçbir şey durduramaz ... taki seks bağımlılığı yüzünden rehabilite gören  Shelby Kendall ‘ın ondan intikam almak için karşısına çıkıp onunla kavgaya tutuşana kadar…Bu arada, Molly aşırı duygusal erkek dramasının tuzağa düşürülür. En yakın dostu Max’in kardeşi Teddy ile aralarındaki çekişmeler aralarında bir aşkın kıvılcımlanmasına sebep olacaktır.
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
"

Asli Karasuil Telif Hakları Ajansı: BREAKING THE SILENCE(Sessizliğin Bozulması)

Asli Karasuil Telif Hakları Ajansı: BREAKING THE SILENCE(Sessizliğin Bozulması): Sessizliğin Bozulması örgütüne aşina olmayanlara, onun Batı Şeria, Doğu Kudüs ve Gazze Şeridi'nde görev yapmış askeri personel ve yedek ta...

BREAKING THE SILENCE(Sessizliğin Bozulması)


 Sessizliğin Bozulması örgütüne aşina olmayanlara, onun Batı Şeria, Doğu Kudüs ve Gazze Şeridi'nde görev yapmış askeri personel ve yedek taburcuların gizli bir platformda İsrail işgali altındaki topraklarda kendi deneyimlerini anlatan ve İsrail savunma kuvvetlerinin insan haklarını ihlal eden askeri hizmetlerine karşı tanıklık sağlamak amacıyla İsrailli gaziler tarafından kurulan bir sivil toplum örgütü, olduğunu söyleyebilirim.Kuruluşun belirtilen misyonu, İsrail Savunma Kuvvetlerinde görev yapan askerlerin İsrail’de sivil yaşama döndüklerinde" [işgal] topraklarında karşılaşılan gerçeklikle ve evlerine geri döndüklerinde karşılaştıkları sessizlik arasındaki boşluğu keşfedip, sessizliklerini bozmalarını sağlamak. 

2004’ten bu yana faaliyet gösteren Sessizliği Bozmak, İşgal altındaki topraklarda görev yapan yüzlerce İsrailli askerin “soldiers speak out” adı altında ifadesini topladı. Bu eserle, askerlerin kendi iç hesaplaşmalarını tüm gerçekliğiyle anlatarak,  Filistinlilere yapılan yağma, mülkiyet ihlali gibi pek çok olayın İsrail halkının farkına varıp, artık dur demesini umuyor.

28 Ekim 2011 Cuma

Sandy Blair: King's Mistress

 Ödüllü yazar Sandy Blair, şatolarda uyudu, krallar ve kraliçelerin taç giydiği katedrallerde diz çöktü, Venedik kanalları boyunca yüzdü,  büyük piramitleri inceledi, Kocasını, Mısır’da bir harabede (o hala, birini kaybettiğini inkar etmeye devam etsede!) kocasını kaybetti ve bir anda kendini bir gezi gemisinin içinde buldu.  En iyi Paranormal Aşk Romanı dalında ilk eseri A Man in a Kilt ile 2004 ‘te Romance Writers of America Golden Heart ödülünü ve 2004 National  Readers odüllerini aldı. 2005’te RITA odullerine aday gosterildi ve finale kaldı. Web sitesi www.sandyblair.net. İskoçya kralı III. Alexander’ın davasında avukat olarak görev yapan ve kendisi de aynı zamanda bir asilzade olan Britt MacArthur, için kralı gayrimeşru çocuk sahibi olmaktan kurtarmak zor bir görevdir. Kralın yine biriyle birlikte olduğu söylentilerinin yayılması üzerine, Britt kralın en son metresini bulmak için yola çıkar. Genene Armstrong,mahkemeye yabancı biridir ama  tipik bir genç bayan değildir. İkiz kız kardeşinin kralla olan ilişkisinin hamilelikle son bulması üzerine, kız kardeşinin can sağlığı açısından mahkemede bir oyun oynamaya zorlanır.Edinburgh’a giden uzun yolculukları boyunca Britt ve Genene birbirlerinin planlarını keşfederler: Kral’ın Kraliçeyi hamile bıraktığı soylenecek, o da karşılığında mahkemede ikiz kardeşi yerine çıkarak oymuş gibi rol yapacak ve mahkemede hamile olmadığını soyleyecek. Kalpler,yaşamlar ve bir krallığın  dürüstlük, bütünlük ve bağlılıklar üzerine kurulu sağlam temellerinin Genene ile mücadelede yenik düşmesi. İlgilenen yayıncılarımızın bana haber vermelerini rica ederim

Carole Bugge: The Star of India


Carole Bugge, tanınmış bir  dedektiflik romanı yazarı. O Sherlock Holmes, Claire Rawlings Mysteries serisinin yanı sıra çeşitli romanlar yazmıştır. Onun web sitesi www.celawrence.com.
The Further Adventures of Sherlock Holmes: The Star of IndiaTitan Books, August 2011. World English.  
Holmes ve Watson kendilerini  gizli bir aşk ilişkisi ve paha biçilmez bir safirin ortadan kaybolması ile ilgili karmaşık bir satranç oyununun içinde bulurlar.Bu şeytani plandan yalnızca bir kişi sorumlu olabilir: Tabiki de Profesör James Moriarty. Öldüğü sanılan profesorün ,  Holmes'ı yenmek için zihni sinir ve ölümcül bir savaşla geri dondüğü düşünülmektedir. Holmes kayıp safiri bulmak ve düşmanlarını yenmek için tekrar iş başında....İlgilenen yayincilarimizin bana haber vermelerini rica ederim. 

Neil Abramson: Unsaid


Neil Abramson'un Unsaid adlı eseri Boston Globe'da haftanın kitabı oldu! Eser şimdiye dek,Complex Chinese: Crown. Korean: DongA Ilbo. Simplified Chinese: Beijing Fong Hong' e satıldı. Eserin Amerikalı yayıncısı Center Street.
Eser
* Center Street'in öncü başlığı. 
* Hachette Make Book 
* Film hakları Nick Wechsler (The Road; The Time Traveler’s Wife'ın yapımcısı)na opsiyonlu. 
* Bookish.com ve Bookishreadingclub.com'da özellikli bir seçim. 
*Hachette'in Unsaid online için youtube da çıkan tanıtımını gormek için http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XPlPO3FkVSQ: 'a tıklayın
* TArgetve Costco 'ya satıldı. 
* Ağustos 2011'de Indie listelerinin bir sonraki seçimi olarak tanıtıldı
*  Boston Globe'da haftanın kitabı  seçildi

Georgia Bockoven'in The Year of Everthing Changed


http://www.amazon.com/The-Year-Everything-Changed-Novel/dp/0062069322/ref=sr_1_3?s=books&ie=UTF8&qid=1331553541&sr=1-3 Yazar Georgia  Bockoven , eserleri dünya çapında dört milyondan fazla satan ödüllü bir yazar. HarperCollins tarafindan yayinlanan ilk eseri, A MARRIAGE OF CONVENIENCE çok yakinda CBS'te başrollerinde Jane Seymour ile James Brolin'in oynadığı bir film olacak. 
Birbirlerinin varlığından bile haberi olmayan dört kız kardeş, güç, sevgi ve cevapları hiç beklemedikleri yerlerde bulacaklar. Elizabeth, sevgi dolu ortamında yetiştiği düşünülse bile, babasının aileyi terk etmesinden en çok zararı o görür, ve yıllarca babasına karşı duyduğu kini herkesten gizler.Evli bir adama aşık olan Ginger, şimdiye dek yaşadığı her ilişkisini tekrar değerlendirmek zorunda kalacak ve sonsuza dek hayatını değiştirecek önemli kararlara varacaktır. Rachel, babasının varlığını , on yıllık hayat arkadaşının kendini aldattığını öğrendiği gün, öğrenecektir.Genç bir film yapımcısı olan Christine ise, çoktan öldüğüne inandığı bir adama bir şans daha verilmemesi gerektiğini düşünmektedir.


Harper Prism, 1991.  North American.                                                            
available.Bulgarian: Kalpazanov. Dutch: ECI. Finnish: Me Naiset. French: Presses de la Cite. German: Heyne Verlag. Italian: Fabbri. Norwegian: Schibsted. Portugal: Circulo De Leitores. Russian: Eksmo.

Folio Literary Management

 Folio Literary Management’in Ocak-Ağustos-dönemindeki kitaplarının uluslarası satış listesi;

Listemizin vurgulanan başlıklar şunlardır:

· Michael Scott ve Colette Freedman Thirteen Hallows. (Eser geçen yıl ülkemizde Epsilon yayınevine satıldı.)New York Times ve uluslararası çok satan genç erişkin kitaplar  ve  fantezi serisi yazarlarından, İngiltere'nin  2.000 yıllık ikonik efsanesi 13 Yadigarı yeniden canlandırılıp,  21. Yüzyılda hayata geçiyor. Film hakları Mark Ordetzky (Yüzüklerin Efendisinin yapımcısına)  opsiyonlu.

·         Mark Meckler and Jenny Beth Martin’s Tea Party Patriots: The Second American Revolution.  Çay Partisi Yurtseverleri, yardımcı kurucuları ve Ulusal Koordinatörleri, milyonlarca bireyin desteklediği Tea Party hareketine katılan tek ulusal kuruluş. Dünyayı saran Çay Partisi fırtınasının tarihi, felsefesi  ve siyasi hareketin gelecek planları anlatılmakta  .Eser Amerika’da Henry Holt yayınevine  açık arttırma ile altı haneli büyük bir rakama satıldı.         Neil Abramson’s Unsaid. Hachette yayınevine,  altı haneli bir anlaşma ile açık artırmada satılan bu eser aynı zamanda yayınevinin öncü başlığı oldu. Ticari tarzda yazılmış upmarkete yönelik bu eser, vefat etmiş ve geride bıraktıklarını sık sık ziyaret eden bir hayvansever hakkında bir kurgu. Film hakları Nick Wechsler’e  (The Road ve The Time Traveler’s Wife’ın yapımcısı ) opsiyonlu.

 ·         Chris Moriarty’s The Inquisitor’s Apprentice. Philip K. Dick Ödüllü yazarın orta yaş gruplarına hitap eden  ilk kitabının kahramanları, büyülü çeteler ve Ev büyücüleri. Eser, Manhatta’da alternatif bir çağın dönüşümünde kurgulanıyor. Genç bir çocuk büyülü suç dairesi başkanının çırağı olunca ilk görevi elindeki büyülü bir cadı dedektörü ile  Thomas Edison’u, öldürmek isteyenleri o ölmeden yakalamak.Eser, Publisher’s Weekly’nin BEA 2011 ve Kirkus’un  En İyi Kitap seçimi oldu; Eseri açık arttırma yolu ile alan Amerikalı yayıncısı, üç kitaplık bir  anlaşma yaptı.·         Joan Frances Turner’s Frail. Dust’ın devamı olmasına rağmen tek kitap olarak satılabileceği için, altı haneli bir anlaşma ile Ace yayınevinden Michelle Vega’ya satıldı.Konusu ise   küçük bir kasabada  "veba" dan kurtulan tek insanın, harap olmuş topraklarda zombilere benzeyen tehlikeli insanlara karşı gösterdiği yaşam mücadelesi.  ·         Woody Woodward’s Your Emotional Fingerprint.U luslararası davranış uzmanı Woody Woodward, okuyuculara daha mutlu ve daha tatminkar bir yaşam için kendi ve başkalarının duygusal parmak izlerini okuyarak, nasıl bir yol belirleyeceklerini gösteriyor.Eserin yayın hakları tam  altı ülkeye satıldı. ·         RoseMarie Terenzio’s Fairytale Interrupted. John F. Kennedy Jr. 'un eski asistanı olan RozeMarie Terenzio yaşarken hakkında çıkan sansasyon ve spekülasyonlarla sık sık dünyanın ilgi odağı olan John F. Kennedy Jr’un  hayata bakış açısı ve yaptıkları ile benzersiz bir kitap. Altı haneli bir anlaşma ile Gallery yayınevine satıldı.

DU PREMIER CRI AU DERNIER SOUFFLE (FROM THE FIRST CRY TO THE LAST BREATH) by Martina Niernhaussen
Martina Niernhaussen bir orkestra şefi  ve musicotherapist. O hastanelerde fiziksel ve psikolojik ağrıları rahatlatmak için müziğin nasıl kullandığını açıklıyor.
Psikoloji-336 sayfa

AZNAVOUR by Raoul Bellaïche
Bu yıl, Fransızların ünlü şarkıcısı  Charles Aznavour, dünyaca ünlü ikonik Fransız şarkıcı, en uzun kariyere sahip olmasıyla rekor kırdı. Raoul Bellaïche onun 70 yıllık kariyerinin anlatırken, 1930 Sonbaharında Olympiada sergilediği unutulmaz performansından, Edith Piaf ile olan arkadaşlığınından söz ediyor.
Biyografi. 336 sayfa

LE FIFRE (THE FIFER) by Eduardo ManetÜnlü yazar Eduardo Manet'in  uzun yıllar süren araştırmalarından sonra yazılan bu eserde,  genç İspanyol bayan Eva Gonzales ve Fransız ressam Edouard Manet arasındaki aşk hikayesini anlatılıyor.Acaba Eduardo Manet ünlü ressamın torununun oğlu olabilir mi!


Roman. 264 sayfa

Asli Karasuil Telif Hakları Ajansı: 4000 years of Historical Myths Gerald Messadie

Asli Karasuil Telif Hakları Ajansı: 4000 years of Historical Myths Gerald Messadie: 4000 ANS DE MYSTIFICATIONS HISTORIQUES (4000 Yıllık tarihi mitler) by Gerald Messadié Sokrates kendini öldürmemiş olsaydı ne olacak? Chri...

4000 years of Historical Myths Gerald Messadie


4000 ANS DE MYSTIFICATIONS HISTORIQUES (4000 Yıllık tarihi mitler) by Gerald Messadié


Sokrates kendini öldürmemiş olsaydı ne olacak? Christof Kolomb'un Amerika'yı nasıl keşfettiğini hiç merak etmediniz mi?Napolyonun cenazesi gerçekten Invalids'e mi gömüldü? Rus imparatoru 1. Alexander sahtekar mıydı? Roosevelt, Japonların Pearl Harbor'a saldıracaklarını, saldırı düzenlenmeden önce biliyor muydu? Gerald Messadié tarihimizi oluşturan ve hiç bir zaman ispatlanamayan tüm bu "gerçekleri"n üzerine gitmektedir.
Tarihçe. 432 sayfa

THE WHITE FOX James Bartholomeusz

Sizlerle bir genç yetişkin yazarımızın yine genç yetişkinler için yazdığı romanından söz etmek istiyorum. Yazarımızın adı 
James Bartholomeusz . Kendisi Hertfordshire, İngiltere'de anne ve babası ve iki kardeşi ile yaşıyor. Halen Exeter Üniversitesi'nde İngiliz edebiyatı okuyor. Okuma ve yazma dışında  zamanını, karate, filmleri ve özellikle İngiliz komedileri izleyerek geçiriyor. Siyasetle ilgileniyor. The White Fox ilk romanı.

Romanın Konusu: 

Her şeye rağmen Jack Lawson’un tamamen normal bir İngiliz genci olduğu söyleniyordu.Birkaç arkadaşı vardı. Aşk hayatı hiç yoktu. Düzenli bir şekilde onun kanının peşinden giden öğretmenler onu hayata küstürmüş gibi görünüyordu.  Birchford evinde - asırlık eski hapishaneden -yetimhaneye,  dönüştürülen bu evde hayatı dayanılmaz derecede sıradan geçiyordu.
Sonra, Karanlığın hakkını yiyen bir çeşit büyü mezhebi olan   Dionysos kültü geldi.
Sonra eski bir arkadaşı Öldükten Sonra tekrar hayata döndü..
Ve sonra beyaz tilki.
Birdenbire hayatı artık o kadar sıradan geçmemeye başladı.


26 Ekim 2011 Çarşamba

Carl Alasko, Ph.D. BEYOND BLAME


Emotional Bullshit’in yazarından ilham verici yeni kitabında herkesin sorumlu bulunduğu bir konuda kimsenin suçlanamayacağının nedenlerini ortaya koymaktadır
 Çoğu insan, kendi hatalarını kapatmak için, başına gelen talihsiz olaylar zincirinden (örneğin, "Sadece X X demeseydi, biz bu karmaşa içinde olmazdık") gibisinden suçlayacak birilerini arar.  Başlarına gelen her olaydan adeta bir suçlu arama telaşındadır.  Ve hatta bu dürtüsünü kontrol altında tutmayı başarıp, tutamayanlara göre biraz daha iyi olanlar için bile bu duygu hala orada mevcuttur. Psikolog Carl Alasko’ya göre, bu sorunun temeli aslında insan ilişkilerinde nadiren dikkat ettiğimiz” biz aslında tam olarak çevremize nasıl davranıyoruz  ve bu davranışlarımız ilişkileri nasıl etkileyebilir “ sorusunun içsel bir parçası.
Bu kitapta, Alasko kötü bir şey olduğunda birilerini suçlama ihtiyacının  aslında hepimizin paylaştığı ortak bir duygu olan "adaletin yerini bulduğunu görme" arzusundan kaynaklandığını göstermektedir . Ciddi bir suç işlendiğinde birilerini suçlamak anlaşılabilir bir duygu olmasına rağmen, bir şekilde bir şeyleri değiştirmek ya da birilerini değiştirmek için yapmaya başlarsak tehlikeli bir alışkanlık haline gelebilir .  "Birisi bunun bedelini ödemek zorundadır" duygusu olumlu bir değişim başlatmak için nadiren üretkendir.  Alasko Beyond Blame’de , okuyucularına farkında olmadan içlerinde taşıdıkları bu duygunun onlar için ne kadar yıkıcı bir duygu olduğunu öğretir ve yaşantımızda gerçek bir barışın sağlanması için okuyucuyu umut dolu bir barış yolculuğuna çıkartır.

Yazar Hakkında
Carl Alasko, Ph.D., çiftler ve aileler konusunda uzmanlaşmış bir psikoterapist olarak yirmi yıldan uzun süredir alanında hizmet vermektedir. Son on üç yıldır Monterey County  Herald’da "İlişkiler üzerine" popüler bir haftalık tavsiye sütunu yazmaktadır . Yazar, California'da yaşıyor.

24 Ekim 2011 Pazartesi

Macmillan Çocuk Kitapları Yayınları

 Temsilcisi bulunduğum MAcmillan çocuk grubu
yayınlarından Franfurt notlarını düşüyorum.  Janet Tashjian'ın MY LIFE
AS A BOOK dizisinin Amerika'da çok beğenildiğini ve Amerika harici
yayın haklarının bir kaç ülkeye satıldığını söylemek isterim. Eser
sahibi firma JAnet'in yazım tarzının Bologna ve Kitap fuarında kitabı
inceleyen editorler tarafından(yayın haklarını almasalar bile) çok
beğenildiğini yazıyor. Bu dizi gerçekten kritik bir kitleye ulaşacak
ve daha çok satılacak gibi görünüyor.


MY LIFE AS A BOOK - http://us.macmillan.com/mylifeasabook
Amerikalı yayıncı Holt, eseri  ciltli 22.000 kopya ve  bu eylülde
12.000 l ciltsiz kitap olarak yayınlandı. Scholastic Kitap Kulüpleri,
eserin Mayıs ayında yaz için okunması gerekli bir kitap olarak
önerdiklerinde 15.000 kopya gibi güçlü bir kitap kulübü satışı
bildirdiler.

Treyler:
Jake Taşçıyan yazdı ve oğlu karikatürler çizdi. Derek karakteri büyük
ölçüde oğlundan esinlenerek yazıldı.
Yayınevinin Janet ve Jake ile yaptığı eğlenceli röportajı görmek
için;http://us.macmillan.com/BookCustomPage.aspx?isbn=9780805089035&m_type=2&m_contentid=1806292#video
'e tıklayın.

Dış Satışlar:

Katalancası / Macmillan Infantil y Juvenil
Almancası / Verlag Boje
İbranicesi / Dani Kitaplar
Korecesi / Ayı Kitapları
İspanyolcası / Macmillan Infantil y Juvenil'a satıldı.

MY LIFE AS A STUNTBOY - http://us.macmillan.com/mylifeasastuntboy/JanetTashjian

Sadece bu ay yayımlanmış olmasına rağmen ve bitmiş kopyaları Frankfurt
öncesi gönderildi. Bildiğiniz gibi ilk kitap çok iyi sattı, biz
aslında 6 ay STUNTBOY'un yayınını geciktrdiki. STUNTBOY daha da
etkileyici.  26.000 kopya sevk edildi

Dış Satış:ları

Katalan / Macmillan Infantil y Juvenil
İbranice / Dani Kitaplar
İspanyolca / Macmillan Infantil y Juvenil
Almanca / Verlag Boje

ve MY LIFE AS A CARTOONIST! 2013'de çıkıyor.

Eserlerle ilginlenen yayıncılarımızın dikkatine;

Ajansımızın diğer kitaplarını görmek ya da bu eserle daha çok bilgi
almak için bizi blog adresimizden izleyin;
http://toendallwarstanitim.blogspot.com ,
Saygılarımla,asli.....


Marcos Villatoro'nun BLOOD DAUGHTERS adlı eseri

Marcos Villatoro'nun BLOOD DAUGHTERS adlı
eseri Red Hen Press tarafından yayımlanmıştır.  BLOOD DAUGHTERS
Villatoro'nun yazdığı Romilia Chacón serisinin dördüncü kitabı.
Romanda, bir çocuk, Kaliforniya ve Meksika arasındaki sınır ölür. Bu
yeni bir şey değil aslında: Güney Amerika'dan  yoksulluk ve şiddetten
kaçan göçmenler, her zaman ABD sınırlarına geçişlerinde ölür. Ama bu
ölüm farklıdır. Birisi, on iki yaşındaki Marisa Jackson'u
parçalayarak öldürmüştür.

Marcos Villatoro iki kez Emmy Ödülü kazandı ve altı roman, iki şiir
koleksiyonlu ve bir anı yazarı. Onun Romilia Chacón suç romanlarıı
ulusal beğeni kazandı ve Almanya, Japonya, Rusya ve Brezilya
yayınlanmıştır.

Eserle ilginlenen yayıncılarımızın dikkatine,

David Guterson: Ed King

David Guterson'un Ed King adlı eseri
için çıkan mükemmel bir derlemeyi aşağıdaki web adresinden inceleyebilirsiniz.
http://bookpage.com/review/ed-king/oedipus-through-the-modern-eye
Eserle ilginlenen yayıncılarımızın dikkatine.