13 Kasım 2011 Pazar

Paul Rudnick: IMPOSSIBLE TO KELLY

Ben senarist, romancı, oyun yazarı, New Yorker dergisinde mizah yazarı Paul Rudnick’in  genç yetişkinler için ilk romanı olan IMPOSSIBLE BY TOM KELLY’i  sizlere paylaşmaktan heyecanlıyım. Eser, Scholastic yayınevi tarafından 2013 yazında yayınlanacak. Eserin yayın hakları temsilcisi bulunduğum Kuhn Projects’te.

IMPOSSIBLE BY TOM KELLY günümüz modern peri masalı – Eser, on sekiz yaşındaki Becky Randle’ın, onun için özel hazırlayacağı üç elbise ile kendisini dünyanın en güzel kadını yapmakla kalmayıp, dünyanın gelmiş geçmiş en güzel kadını Rebecca’ya dönüştürmeyi vaat eden, moda efsanesi Tom Kelly ile buluşmasını anlatır. Teklif, olması imkansız bir teklife benzer. Ama yine de Becky moda tasarımcısı Tom Kelly’i evine çağırır. Ancak, Becky için hazırlanan elbiseler, onu romantik bir uluslararası maceraya sürükleyecektir; ve Becky elbiselerin hazırlanması sırasında bir karar vermek zorunda kalacaktır: Acaba güzellik hayattaki her şey midir yoksa Becky sade ve olağan hali ile de güzel olmadan mutlu olabilir mi?


New York Times'ta eserle ilgili çıkan kısa değerlendirmeyi görmek için http://www.nytimes.com/2011/11/07/books/paul-rudnick-to-write-a-young-adult-novel.html'a tıklayın

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com