20 Ekim 2011 Perşembe

FULL SERVICE: My Adventures in Hollywood and the Secret Sex Lives of the Stars


Eseri, Grove / Atlantic, gelecek yılın ilkbaharında yayınlıyor.  İngilterede ise eseri Atlantic Monthly Pres yayınlayacak.

Kitap, yıllarca kendisini Scotty olarak tanıtan, ünlü belgesel  ve televizyon yapımcısı Lionel Friedberg’in desteğiyle yazılmış. Ekli dosyda eserin geçici bir kapak resmini ve katalog sayfası ile birlikte ilk dizgisini  PDF olarak ekledim. Kitabın satışı  Entertainment Weekly’nin  Web sitesinde  ilan edildi: http://shelf-life.ew.com/2011/05/20/cary-grant-spencer-tracy/

Seksen sekiz yaşındaki Scotty, Hollywood erbapları arasında bir efsanedir. Los Angeles, Hollywood Bulvarı'nda işlettiği kötü şöhreti ile bilinen Hollywood Richfield benzin istasyonu, Scotty’nin çabaları ile bir anda Los Angeles’ın ikinci dünya savaşından sonra  gördüğü en gizli cinsel merkez üssü haline dönüşür. 2. Dünya savaşından sonra Los Angeles’a taşınan Scotty, iki yıl içinde, şöhretli veya şöhretsiz, tanıdığı veya tanımadığı, evli ya da bekar, gay, normal, ve biseksüel,kadın ve erkek kısaca bütün Hollywood yıldızları ile irtibata geçer. Scotty, onlar için kurduğu cinsel bağlantılar için hiç ücret almaz-hatta 20$’lık bahşişini bile almaz. Çünkü herkesin en az kendisi kadar cinsel haz duymasını ister.
Bu durum 1940'ların sonlarından 1950'lere, 1960'lar ve hatta 1970'lere kadar devam eder. Scotty, Hollywood'da yıldızlara layık küçük sarayında seks partileri düzenliyordu.  Mae West, James Dean, Montgomery Clift, Howard Hughes, Spencer Tracy Katherine Hepburn, Edith Piaf, Cole Porter, Windsor Dükü ve Düşesi, Malcolm Forbes, Gloria Swanson, Rock Hudson, Bob Hope, William Holden, Raymond Burr, Clifton Webb, Desi Arnaz, John Carradine, Tab Hunter, Anthony Perkins, Albert Rothschild, Shelley Winters, Charles Laughton, Vivien Leigh, Rita Hayworth, Vincent Price, George Cukor, Tennessee Williams, Cecil Beaton, Roddy MacDowall, Somerset Maugham ve Noel Coward, bu müdavimlerden sadece birkaç isimdir!  Scotty seksi severdi ve insanlar Scotty ile seksi sevdi.

Entelektüel tarzda yazılmış kitap olmasa da, Scotty ve onun hikayesi, sadece Hollywood'un altın çağı ve ikonik kültürel figürlerin özel hayatlarından parçalar sunmakla kalmayıp, 20. yüzyılda cinselliğin karmaşık tarihine bir pencere açmakta.

Scotty’nin hikayesi, önemli, hareketli ve ticari. Bazı açılardan 2010'da övgüyle sözedilen biyografi SECRET HISTORIAN’la  bir benzerlik gösteriyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com