20 Ekim 2011 Perşembe


Bu dünya üzerinde yaşayan biz normal  insanlar,  beyin gücümüzü tam potansiyeliyle kullanabilseydik acaba ne olurdu? Acaba yaşadığımız dünyayı nasıl değiştirir ve ne tür mucizeleri gerçekleştirme yeteneğine sahip olurduk?
İnsan  beyninin bilişsel yeteneği ve  karmaşıklığı her zaman akılları kurcalamıştır. Son zamanlarda yapılan araştırmalara göre beyin gücümüzün sadece  yüzde 10'unu kullanabildiğimiz ortaya çıktı. Eğer beyin gücümüzün sadece onda birini kullanarak neler yapabildiğimizi düşünürsek, onun tamamını kullanarak neler yapabileceğimizi düşünmek  çok daha şaşırtıcı olacaktır.
Sizlere ekli dosya halinde genç yetişkinlere yönelik yazılmış, THE HİDDEN WORLD: Age of tolerance dizisinin ilk kitabını takdim etmekten memnunum.
On yedi yaşındaki genç yazar Schuyler Ebersol genç yetişkin romanlarında yep yeni ve heyecan getirici bir ses. Uzun süredir cevaplanamayan bu konulara düşünmeye sevk eden bilimsel sorular ve  ilginç yöntemlerle gençlere yönelik   fantastik macera dizisiyle yanlızca genç okuru hedef almıyor aynı zamanda yetişkinlerinde okuyabileceği bir eser sunuyor.
Eser yaklaşık 100.450 kelimeden oluşuyor ve ABD' nin batı kıyılarında, yaşayan yetim bir çocuğun sevgi dolu güçlü bir ailen yanına evlatlık alınmasıyla başlıyor. On yedi yaşında yaşıtlarından daha çok acı deneyime sahip Nate Williams, hayatındaki anıtsal değişikliklere hazırlanıp hayatıdaki pek çok şeyin değiştiğini görecektir.
Nate Williams farkında olmadan beyninin tam potansiyelini kullanmayı öğrenerek acımasız bir dönüşüme uğrayacaktır. Nate beyninin %90'ını kullanarak olağanüstü şeyler yapma yeteneğine sahip son derece seçkin bireylerden oluşan grupta değildir.
Nate ve arkadaşları, dönüşümden sonra bavullarını hazırlayıp hava koşullarını, maddeleri değiştirebilecekleri ve kendi güçlerini kullanarak istedikleri boyutlarda bitkileri yetiştirmeyi öğrenebilmek için Noble adlı okula giderler ve maceraları başlar. İlgilenen yayıncılarımızın dikkatine...  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com