17 Ekim 2014 Cuma

Jennifer Holmes;THE FOURTEENTH GOLDFISH8-12 yaş grubu çocuklara yönelik


Bilim, dünyayı değiştirebilir . . . ancak ne kadar ileri gidebilir? Onbir yaşındaki Ellie, hayatındaki değişiklikleri hiç sevemedi. O hala beşinci sınıfını, sınıftaki en iyi eski dostunu özlüyordu. Hatta ölen Japon balığını bile özlüyordu. Ve günlerden bir gün, tuhaf bir çocuk karşısına çıkageldi. Patronluk taslıyan biriydi. Aksiydi. Ve yeterince tuhaf biriydi.... .  hal ve hareketleriyle, daha çok ölümsüzlük takıntısı olan Ellie’nin bilim adamı olan büyükbabasını hatırlatıyordu. Bu sivilceli çocuk acaba Büyükbaba Melvin'in kendisi olabilir miydi? Acaba büyükbabası sonunda ebedi gençliğin sırrını bulabilmiş miydi? Tasasız bir dokunuşuyla ve bol mizahla, Jennifer Holm bilim harikalarını kutluyor ve yaşam ve ölüm, aile ve dostluk, ölümsüzlük ve.....olasılık gibi konularda ilginç sorular ortaya atıyor.

-Bu sıcak, esprili, dokunaklı ve düşündürücü kitapla, daha önce
3 kez Newberry Onur Ödülü alan Holmes, bilimin sınırları ve ölümsüzlük üzerine okuyucuya önemli sorular soruyor.

-Kitap New York Times bestseller listelerinde!
-Publishers Weekly, Kirkus, Booklist, Shelf Awareness gibi önemli eleştirmenlerden tam 3 yıldızlı derecelendirme aldı.
-Bookpage’in 2014 En Beklenen Çocuk ve Genç Kitaplarından Most Anticipated Children and Teen’s Books of 2014 (Bookpage’s Most Anticipated Children and Teen’s Books of 2014)
-Teksas Kütüphaneciler Derneği ve Los Angelas Kitap festivalinde yer aldı
-Çin Halk Cumhuriyeti, Macaristan, Tayvan,Kore, Fransa, Kanada- Fransızca ,ve İtalya'ya satıldı.

FIRE SHUT UP IN MY BONES by Charles M Blow

Product DetailsNew York Times köşe yazarlarından Charles M Blow'un yeni anı kitabını, kendisiyle , arabasına binip birini öldürmeye giderken başlatıyor.Öldürmek istediği adam, Blow'a 7 yaşındayken cinsel istismarda bulunan öz kuzeni. Blow, intikamını almak için yola koyulduğunda 20 yaşındaydı. Ancak hiç bir zaman o tetiği çekmedi. Sonunda "7 yaşındaki bir çocuğun gözünden hayatını sürdüremeyeceğini, anladım, " diye yazıyor Blow.

Eser bu hafta New York Times bestseller listelerine 14. sıradan giriş yaptı.
sizlerle Blow'un bu eseriyle ilgili basında çıkan haberlerin linklerini paylaşmaktan memnunum.

NYT first serial: Up From Pain - NYTimes.com

NYT Sunday Review (running this weekend): attached

“This is a story that builds and overwhelms; it’s filled with a gathering roar, like an oncoming hurricane [until] the tension explodes…and drops into a quiet sea of inner peace….The conflicts central to humanity are reconfigured here as fields of simple possibility:  of compromise, of forgiveness, of eternal incompletion, of the fire unleashed at long last from our bones.”


"Delicately wrought and arresting in its language, this slender volume covers a great deal of emotional terrain — much of it fraught, most of it arduous and all of it worth the trip."

15 Ekim 2014 Çarşamba

F&W yayınevininF&W yayınevinin listesini paylaşmaktan memnunum.​
Rights Guide 2014 - 2015
​.
İlgilendiğiniz eserleri bana yazmanızı rica ederim.

14 Ekim 2014 Salı

Garth Stein: A Sudden Light

Garth Stein'in A Sudden Light adlı eserinin, New York Times bestseller listesine, 14. sıradan ilk girişini yaptığını sizlere duyurmaktan memnunum.​

​Uluslarasında çok satılan fenomen ​THE ART OF RACING IN THE RAIN
​'in yazarının yeni romanı, Kuzeybatı kereste sanayi konu alındığı bir hayalet romanı.​ Kısaca konusunu özetlemem gerekirse; 1990 yazında, 14 yaşındaki Trevor Riddell
​, gözlerini dünyaya ilk açtığı Riddell malikanesine gelir. Devasa kerestelerden inşa edilen malikane, efsanevi aile konağı, Puget Sound manzaralı devasa bir alana inşa edilmiştir. Trevor'un ailesi iflas ettikten sonra, ebeveynleri boşanır. Babası onu yazları geçirmesi için Trevor Malikanesine getirir. Ancak ona bir hedef sunar; Demans hastası olan ve dış dünyadan uzak yaşayan büyükbabası Samuel'i malikaneden göndermek için ablası Serena'yla güçlerini birleştirmelerini ister. Böylece malikane boşalacak ve kolayca satılabilecek bir mülk haline gelecektir. Ancak, Trevor aynı malikanede onlardan başka birinin daha  yaşadığını kısa sürede keşfedecektir-bir hayalet.
​ Bir ailenin destansı geçmişiyle, bugünkü sorunlarının hikayesini iç içe anlatan ustaca yazılmış romanımız A SUDDEN LIGHT aynı zamanda Pasifik'in Kuzeydoğusuna hakim doğal güzelliğin yanı sıra duyularımızın ötesindeki diyarları araştırıyor.