14 Haziran 2012 Perşembe

ABOUT TIME by Ronan Colgan

1980 yılında, Peter Pringle işlemediği bir cinayet için İrlanda'da ölüm cezasına çarptırıldı. 15 yıl sonra, Mary Robinson tarafından mahekemede temsil edilen (May Robinson daha sonra İrlanda'nın ilk kadın devlet başkanı oldu) Peter'in mahkumiyeti bozuldu ve serbest bırakıldı. Serbest bırakıldıktan sonra tanıştığı ve kendisi gibi işlemediği bir cinayetten ABD'de Ölüm Hücresinde tutulan Sunny Jacobs ile evlendi. Sunny'nin de hikayesi Stolen Time (Bantam yayınevinden çıktı) olarak yayınlandı ve Broadway'de oynanan çok izlenen bir oyun olan The Exonerated'a konu oldu, başrolünde Brooke Shields oynadı. About Time Peter'ın öyküsüdür.

Katie Anderson: KISS & MAKE UP

v Önemli pazarlama ivmesiyle Amazon Çocuk Yayınları tarafından alınan ilk Genç Yetişkin romanı edinimi
v Publishers Weekly'de Bologna Kitap fuarından önceki hafta Açıklandı
v Altı haneli anlaşma
v Warner Brothers tarafından opsiyonlandı
v Makyaj kampanyası için büyük bir kozmetik firması ile görüşmeler yapılıyor
Katie Anderson Oxford, Mississippi'de yaşıyor ve yazılarını orada yazıyor. Ondan, yerel dergilerde dergide iki kez geleceği parlak bir yazar olarak söz edildi. Yazar, çevrimiçi yazarlar grubu Bookanistas'ın bir üyesi ve kdandersonbooks.blogspot.com adresinden ulaşabilinir bir blogçu. KISS & MAKE UP onu ilk genç yetişkin romanı.
Bir çocuğu öpseniz ve onun zihnini okuyabilseniz acaba ne olurdu?
Dudak parlatıcısı bağımlısı Emerson Taylor onun için öpüşmenin farklı olduğunu genç yaşta öğrenir.
Hedef Kitle: Genç Yetişkin ABD / Birleşik Krallık / ANZ: Kitap Kasım 2012'de yayınlanacak Mevcut Malzemeler: Ms'si, 2012 Yazında hazır olacak. Bu eserle ilgilenen yayıncılarımıza duyurulur

Aaron Greenspan: Authoritas

New York Times tarafından doğrulanan kaynak materyale dayanarak yazılan Authoritas, Facebook'un kuruluşu hakkında. Harvard Üniversitesinde okuyan bir öğrenci tarafından tasarlanmış ve programlanmış olan Facebook önceleri yalnızca Harvard üniversitesinde okuyan öğrenciler için oluşturulmuştu.
İlgilenen yayıncılarımıza duyurulur,

UnPlug Diet dizisi

Dizinin diğer kapaklarını görmek için şu linke tıklayınız;
https://mail-attachment.googleusercontent.com/attachment/u/1/?ui=2&ik=cab03dc864&view=att&th=137e294f77575e87&attid=0.1.3&disp=inline&safe=1&zw&saduie=AG9B_P8LUiOTy8hKIplSjUjHxHk7&sadet=1339659687246&sads=lAmsbhNYqs5pvNhTHXOA6YLnQ0E&sadssc=1
Tamamı 12 kitaplık bir dizi ve hediye kitap tarzında olacak. Dizide facebook, twitter, google ve bunun gibi teknoloji bağımlılıklarımızdan söz ediliyor ve bu bağımlılıktan kurtulmak için aptalca ama ciddi önerilerden oluşan bir reçete sunuyor.

13 Haziran 2012 Çarşamba

Barbara Casey; SHYLA'S INITIATIVE

Eser, Otuz beş yaşındaki romancı, Shyla Wishon'un, hayatının kontolden çıkmasına dair korkularıyla başlar. BAşı yeterince belada olan Shyla, bundan kurtulmak için eski bir Santerian inancı olan Regla de Ocha yoluyla yoluyla ruh aktarımı ve hayvan kurban ederek hayatınındaki karmaşıklıklardan kurtulup, yepyeni ve başarılı bir hayata yelken açar.

12 Haziran 2012 Salı

Holt yayınevinin 2013 Kış genç yetişkin kitapları kataloğu

Holt yayınevinin 2013 Kış genç yetişkin kitapları kataloğunu sizlerle paylaşmaktan memnunum.Kış kataloğunda yer alan bu eserler 2013 Ocak ve Nisan ayları içinde yayınlanacak. İlgilenen yayıncılarımıza duyurulur.
VACATION FOR POOCH by Maryann Cocca-Leffler

This adorable story dealing with separation anxiety features a suitcase mix-up when both Violet and Pooch go onseparate vacations!

*In house favorite*KATIE AND THE PUPPY NEXT DOOR by John Himmelman         

Katie is back and needs to learn how to share when a new puppy moves in next door.

Previous Title: KATIE LOVES THE KITTENSWHEN YOU WANDER by Margarita Engle, illustrated by Mary Morgan     
  
Meet a young search-and-rescue dog who is a graduate of sniffing school—a dog who is happy to help if you get lost!ANOTHER NIGHT AT THE MUSEUM by Milan Trenc

Join the creator of THE NIGHT AT THE MUSEUM for more adventures inside a world that few ever get to experience—the mysterious world of a museum after the lights go out.FROG SONG by Brenda Z. Guiberson, illustrated by Gennady Spirin                        

From Chile, to Nepal, to Australia, onomatopoeic text natural science staple Brenda Guiberson and stunning illustrations from Gennady Spirin introduce young readers to these fascinating and important creatures.  Fiction:

FURIOUS by Jill Wolfson    

What if you were granted the power to harness your internal dissatisfaction with life to avenge classroom wrongs?  Like the cute boy who turned you down in front of the entire school?   Or the classmates who laugh at your passion for saving the earth?  Or the bully who stuffed your best friend in a locker?  In Furious, Meg (Megaera), Alix (Alecto), and Stephanie (Tisiphone) are  mysteriously imbued with the powers of the Greek Furies and learn that it’s a very fine line between righting wrongs and becoming a bully yourself.   WHEN WE WUZ FAMOUS by Greg Takoudes

Francisco, a promising teen from Spanish Harlem gets a scholarship to an elite boarding school, but his "ticket out" lands him right back where he started.

Prior to becoming a filmmaker, Greg Takoudes worked for Ron Howard and Brian Grazer as a member of the creative team at Imagine Entertainment in Los Angeles.  WHEN WE WUZ FAMOUS Famous is his novel adaptation of his first feature film, Up with Me, which garnered several film awards.DISCOVERED! A BEAGLE CALLED BELLA by Wendy Orr, illustrated by Patricia Castelao

In their 6th outing, the Rainbow Street Shelter volunteers help Bella the beagle puppy who has more energy than her owner knows what to do with.

11 Haziran 2012 Pazartesi

Macmillan Çocuk kİtapları Yayinları

Macmillan Çocuk Kitaplarının 15 günde bir Cumaları hazırlanan bültenini paylaşmaktan memnunum!!!!.. Bu bültenimiz Phillip Hoose tarafından yazılan MOONBIRD ‘a yapılan büyük tanıtım ve ve A HOME FOR BIRD ‘e gelen üçüncü yıldızlı inceleme dahil olmak üzere, heyecan verici bir haberle doludur!
ROARING BROOK PRESS ‘den Haberler;
SATIŞLAR:
• NO HAIRCUT TODAY! By Elivia Savadier—Korece yenileme hakları Windchild’a lisanslı
ÖDÜLLER:
AND THEN IT’S SPRING by Julie Fogliano, illustrated by Erin Stead is a 2012 Boston Globe-Horn Book ONUR ÖDÜLLÜ! Ödül BEA Fuarının ilk günü öğleden sonra duyuruldu. Boston'da Simmons College'de düzenlenecek, Boston Globe-Horn Book Ödülleri Töreni, Horn Kitap’ın bir parçası Simmons Atölyesinde (28 Eylül ve 29, 2012) de verilecektir. Diğer ödül kazananları görmek için aşağıdaki linke tıklayınız;
http://www.hbook.com/2012/06/news/boston-globe-horn-book-awards/2012-boston-globe-horn-book-awards-for-excellence-in-childrens-literature/
İNCELEMELER:
A HOME FOR BIRD by Philip C. Stead
Publishers Weekly 23 Nisan, 2012 sayısından: ÜÇÜNCÜ YILDIZLI İNCELEME
Hikayenin kahramanları Skunk ve Porcupine'nin özenle seçilmiş konuşmaları kadar çizim çalışmaları da küçük hazlarla ve güzel dizelerle doludur- Kurbağa Vernon’un, Mavi Kuş'a yuva bulmak için yardım çalışmalarına, Mavi Kuş sessiz kalır. Ancak hikayeyi kalıcı yapan asıl şey ise Vernon'un, Mavi Kuş'daki gördüğü bu tekrar sessiz tepkilerdir.
http://us.macmillan.com/ahomeforbird/PhilipStead
MOUSTERPIECE by Jane Breskin Zalben
Kirkus, Temmuz 1 sayısından:YILDIZLI İNCELEME
Janson farenin, kanvas dokulu boyalı çizimleri, onun minik sevimli halini onurlandıyor. Görüntü ve metinlerle yansıtılan mutluluk muhteşem. "
ISLAND by Jason Chin
Kirkus, 1 Temmuz 2012:YILDIZLI İNCELEME
"Chin tarafından bilimsel literatüre bir başka üstün katkı. "
LUCY CAN'T SLEEP by Amy Schwartz
1 Temmuz 2012: Yıldızlı İNCELEME
"Neden Yatmalıyız konusunda tatlı anarşik mesajı ile yatmadan önce okunması gereken bir kitap ,İçindeki satırlar ve çizimler, çocuğunuzu rahatlatarak, uyku verici etkisi ile yatıştırır."
http://us.macmillan.com/lucycantsleep/AmySchwartz
AURACLE by Gina Rosati
"Aşk romanlarındaki paranormal çizgiden daha fazlasından zevk alan okuyucular bu kitapta hayal kırıklığına uğramayacaktır.
http://us.macmillan.com/auracle/GinaRosati
MY SNAKE BLAKE by Randy Siegel, illustrated by Serge Bloch
BookList, 1 Haziran sayısında
"Evcil bir yılan! Tamam! Bloch(çizer) büyüleyici, bir şekilde büyüterek uzattığı karakalem eskizlerine, yeşil ve pembe tonları püskürterek kitabın 11 x 6'lık en sıradışı yatay döşenmiş çizimlerini yaparken, Siegel(yazar) bu hoş yanıltmacayla, kurnaz bir şekilde el yazısını yeni okumaya başlayan çocuklara faydalı bir desteğe döndürüyor. " http://us.macmillan.com/mysnakeblake/RandySiegel HENRY HOLT BYR 'dan Haberler(Genç Yetişkin):
İNCELEMELER:
MACHINES GO TO WORK IN THE CITY by William Low
BookList, 1 Temmuz 2012: İKİNCİ Yıldızlı İNCELEME!
«" Bu kitabı güçlü tasarımı, dinamik çizimleri ve sağlam bilgileri, üstün kılmasının yanında, kitabın sonundaki anahtar resimlerle her makine hakkında daha fazla bilgi öğreneceksiniz. "
http://us.macmillan.com/machinesgotoworkinthecity/WilliamLow
FOR WHAT IT’S WORTH by Janet Tashjian
Publishers Weekly, Mayıs 28, 2012
“Readers unfamiliar with the music and events of the ’70s Mayıs take a while to get into the rhythm of Quinn’s story, but Tashjian (The Gospel According to Larry) informs them in fun ways, including themed playlists, Quinn’s interspersed school newspaper columns about music, and a Ouija board that Quinn believes connects him to the spirits of Jimi Hendrix, Jim Morrison, and Janis Joplin. Even those who do not share Quinn’s musical passion will be inspired by his growing understanding of the complex adult world and the sacrifice he makes.”
http://us.macmillan.com/forwhatitsworth/JanetTashjian
THE MONSTER WHO LOST HIS MEAN by Tiffany Strelitz Haber, illustrated by Kirstie Edmunds
28 Mayıs 2012 Publishers Weekly sayısından aber şiirleri "Yazar Haber'in bu ilk eserindeki güzel tekerlemeleri, akran baskısı ve güzel çocuklar önce bitirir gibi evde verilen yanlış nasihatları yenilgiye uğruyor. Mesajdaki açıklık, Edmunds'un(çizerin) (So You Want To be s Rock Star)dijital çizimleriyle hafifletiliyor. Bir büyük boy, tombul yastıktan Onster'i, şiddet kaybı ile gerçekten kurtarılmış görünüyor. Söylenmesine gerek yok, "O, her şekilde mutlu !"-Onun aptal sırıtışı ve istekli gözleri her şeyi anlatıyor. " http://us.macmillan.com/themonsterwholosthismean/TiffanyStrelitzHaber
FIRST SECOND'dan Haberler:
SATIŞLAR:
· ZAHRA’S PARADISE by Amir and Khalil—Italyanca yayın hakları Corriere della Sera'ya lisanslı
· LAIKA by Nick Abadzis—Rusça ikinci tefrika hakları The Prime Russian Magazine'e lisanslı
İNCELEMELER:
VICTORY by Carla Jablonski and Leland Purvis
Booklist 15 Haziran incelemesi
"Jablonski’s Resistance üçlemesi(Jablonski'nin direniş Üçlemesi) Pariste'ki Nazi kontrolünün bocalamaya başlaşmasıyla son bulur ve Paul'ün ayaktakımı casus grubu hala onları çevreleyen karanlık ve tünelin sonunda hala onları çevreleyen aydınlık arasında sıkışmış durumdadır. Daha önce olduğu gibi, Jablonski, Paul ailesinin çalkantılı duygusal yaşamı arasında ve Fransadaki genel siyasi akımlar arasında bir denge kuruyor. Hikaye konuşkanlığa sıcak bakıyor ve Paul’ün hoş sohbeti ve serinkanlılığı zor zamanlarda kolayca başa çıkabilmesini sağlıyor, tutku, entrika ve tarihsel detaylarla, ustaca uyandırılan tarihi ve duygusal sanatlarla süslenmiş eserler, ğçlemeyi sağlam bir sonuca getiriyor. "
http://us.macmillan.com/victory-1/CarlaJablonski Aşağıda yayınevinin Güz 2012 elektronik katalogu için bağlantıları veriyorum:
· http://us.macmillan.com/Catalog.aspx
· http://edelweiss.abovethetreeline.com/CatalogOverview.aspx?catalogID=33660
İlgilendiğiniz eserleri bana bildirmenizi rica ederim. SAygılarımla,

10 Haziran 2012 Pazar

Laurie Frankel: GOODBYE FOR NOW
Degerli Yayincilarimiz; Sizlerle Laurie Frankel'in GOODBYE FOR NOW adlı eseriyle ilgili bazı onemli gelismeleri paylaşmaktan memnunum.

Laurie Frankel'in bloğu;

 Eserle ilgili Türkçe Tanıtım Yazısı adresinden ulaşabilirsiniz.
Knopf/Doubleday yayınevi GOODBYE FOR NOW'ı 7 Ağustos 2012'de yayınladı. Kitaba gelen yorumları okuyun
GOODBYE FOR NOW Library Journal'dan yalnıca bir kez değil tam iki kez eleştiri aldı! Öncelikle, eleştirmen Barbara Hoffert kitabı onun "Ağustos Seçtikleri" olarak adlandırdı ve " Şimdi sizlere çıkmadan söz edeceğim önemli bir eser var ...kaçırmayın ," dedi.
Esere yapılan bu değerlendirmenin tamamını okumak için; http://reviews.libraryjournal.com/2012/02/prepub/picks/barbaras-picks-aug-2012-pt-2-kelley-armstrong-laurie-frankel-laura-lippman-jenny-brown/
adresine tıklayınız.
Library Journal esere ayrıca yıldızlı bir yorumda bulundu : " Frankel kayıp ve hüzün dolu bir dünyada, bu genç çiftin yeni bir aşk ile nasıl başa çıktıklarının dokunaklı bir hikayesini anlatıyor ... Frankel elinizde bulundurmanız ve mutlaka izlemeniz gereken bir yazar. "
Yorumun tamamını okumak için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız;
http://reviews.libraryjournal.com/2012/06/books/fiction/fiction-reviews-7/
Laurie Frankel, sizlerinde göreceği gibi başrollerinde bazı "ünlü" insanların oynadığı eğlenceli bir kitap fragmanı videosu hazırladı. Biz içeriğindeki mizahın diğer dillerde çok iyi tercüme olacağını düşünüyoruz! Fragmanı izlemek için tıklayınız. http://www.youtube.com/watch? v = sUlOh_-47IE