4 Ekim 2019 Cuma


THE WHISPERING WARS seçkin Avustralyalı yazarları kutlayan ve tanıtan 2019 Queensland Edebiyat Ödülü için kısa listeye alındığını öğrendik. Sadece beş yazar seçildi, bu harika bir onur. Kazanan 12 Kasım'da açıklanacak. https://aslikarasuil.blogspot.com/2019/10/the-whispering-wars-seckin-avustralyal.html


 THE WHISPERING WARS by Jaclyn Moriarty Mutlu Yayın Günü, Spindrift kasabasını cadılardan, sirenlerden, ölümcül büyülü bir gripten ve fısıldayanların korkunç kara büyüsünden kurtarmak için bir araya gelmesi gereken iki rakip grup hakkında ilginç ve büyüleyici bir macera! .

image.png
 WHISPERING WARS'e ÖVGÜLER

2018 Aurealis Award Finalist for Best Children's Book(2018 Aurealis En İyi Çocuk Kitabı Ödülü Finalisti)


"Moriarty's novel is bursting at the seams with quirk and self-awareness of the genre, and foreshadowing of major plot points will have readers flipping back to previous pages to uncover mysteries of their own. This fantastical treat offers engaging narrators that additionally illuminate class difference (particularly between the orphans and boarding school students) in a satirical manner and offers deeper political ramifications in the community's shunning its magical members." - BCCB

Bu reçel paketi kitap, yaratıcı macerayla ve sihirle dolu oldukça sürükleyici ve eğlenceli." - Kirkus

"Bu tek başına tuhaf ve ironi hikayesi saf bir zevk ve obur okuyucular için mükemmel bir okuma. Şiddetle tavsiye edilir.." - Readings

"Bu kitabın asıl neşesi, Bal Arısı ve Finlay'ın içten şakalarından ve birbirlerinin yazılarını alay etmelerinden, en derin sırlarını ve korkularını birbirleriyle paylaşmalarının içtenliğidir. Ayrıca, doğrudan okuyucuyla da konuşurlar. anlatıyı son sayfaya kadar okumak isteyeceksiniz" - Books + Publishing

PRAISE FOR BRONTE METTLESTONE

"Hikaye anlatma, mizah, hayal gücü ve pek çok kıvrılma ve dönüşle, bu roman Moriarty'yi ... Diana Wynne Jones bölgesinde sıkıca yerleştiriyor. Okuyucular, bitirdikleri anda en kısa sürede bu yazımı yeniden okumak isteyecekler. ipuçları ve bağlantılar ve tesadüfler Moriarty'nin kitaba koyduğu ve dokuma ve uzlaşı."
The Horn Book, starred review

"Jaclyn Moriarty charms, thrills and delights in this delightfully unpredictable, unique and modern novel, while also brilliantly evoking echoes of classic children's authors like Diana Wynne Jones and Joan Aiken." - Garth Nix, bestselling author of the Old Kingdom series

"An absolute sparkling delight of a story! Whisperers, water sprites, spellbinders and faery cross-stitch; this book is brimming with bright new magic...just perfect." - Karen Foxlee, author of A Most Magical Girl and Ophelia and the Marvelous Boy

2017 Aurealis Award Finalist 2017 Aurealis Ödülü Finalisti


2018 Australian Indie Book Award longlist(2018 Avustralya Indie Book Ödülü uzun listesi)

A Children's Book Council of Australia Notable Book(Avustralya Çocuk Kitabı Konseyi Önemli Kitap)

Shortlisted for the Readings Children's Prize(Reading Children Prize 'da finalde!)

THE WHISPERING WARS Uluslarası Satışları: Czech (Mlada fronta)ve Birleşik Krallıkda (Guppy Books).

BRONTE METTLESTONE Uluslarası Satışları: : Chinese - Simplified (Yutian), Hebrew (Armchair), Polish (Zielona Sowa), Portuguese - Portugal (Asa), Russian (Polyandria), Spanish (Planeta), and in the UK (Guppy Books).

Her iki kitap da ABD'de Scholastic ve Avustralya'da Allen & Unwin tarafından yayınlanmaktadır..

Trisha Kelly's PRUE LATHAM AND THE WOLVES OF HALLOWSTOWN


Büyülü Hallowstown'da yapraklar her zaman parlak, sabahları her zaman hafif bir don getirir ve 11 yaşındaki cadı Prue Latham doğum günü için parlak yeşil bir süpürge aldı. Prue, kasabasıyla ilgili her şeyi sever, tek bir şey hariç: babası bir cadı olsa da, annesi bir kurtadam ve Cadılar için Hallowstown'u güvende tutan büyüler kurtadamların kapılarında yaşamasına izin vermek için tasarlanmamıştır.

Cadı okulunu ilk günü kötü bir durumda, Prue yanlışlıkla annesini, onun küçük kardeşi ve Hallowstown'u içine alan kurtadam paketini geri  çağırır; Üstelik bunu sihirli değneğiyle yapar. Prue, dolunayda büyülü mutsuzluğunu düzeltecek kadar doluysa, yoksa Hallowstown, duvarlarının ardında yatan gölgeli alanların kötü yaratıkları tarafından yok edilecek.

En yakın arkadaşı Sammy ve okuldaki en zeki kız olan Holly ile birlikte, Prue kasabasını kurtarmak için dört güç nesnesi toplamak zorunda. Ancak Hallowstown'da işte karanlık güçler var ve Prue’nun hatasını kendi amaçları için kullanmak isteyen gizemli bir figür var.

Yazar hakkında:
Trisha Kelly bir kalem tutabildiği için yazıyor ve hem çocuklar hem de yetişkinler için hikayeler hazırlayarak hayal gücünü besliyor. New York eyaletinin merkezinde bulunan ve bir film çalışmaları derecesine kadar medyayı yutduğu Mount Holyoke Koleji'nden mezun oldu. Çocuk kitaplarında queer hikaye anlatıcılığının şiddetli bir savunucusu.

THE KING'S QUESTIONER by Nikki Katz

Kara büyü ile yeni bir fantaziyi paylaşmaktan ve The Midnight Dance'ın yazarından gelen zihinsel bir saplantı hakkındaki zihinsel bir dönüşü paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Malzemelerin teslim edilmesini bekliyorduk ve sonunda burada olduğu için heyecanlıyız. Kiersten White'ın And I Darken ve Kendare Blake'in Three Dark Crowns'unun hayranları için.


THE KING'S QUESTIONER by Nikki Katz
2020 Ocak, Swoon Reads, GY, 304 sayfa, 13-18 yaş


Midnight Dance'ın yazarı Nikki Katz'dan kraliyet draması, kara büyü ve krallığı devirebilecek bir sır içeren destansı bir Gen. Yetişkin fantazisi geliyor.

Kalen, bir kişinin hatıralarına ve sırlarına dokunarak erişebilen zihinsel bir seçimdir. Becerileri onu kral için mükemmel bir sorgulayıcı yapıyor ve günlerini taç mahkumlarını sorgulayarak geçiriyor.

Fakat Kalen'in çocukluktan beri kaçtığı arkadaşı Prens Cirrus, aniden komaya girdiğinde, kral, Kalen'e müdahale etmesi için yalvarır. Cirrus'un aklına erişerek, Kalen onun hayatını kurtarır - ve korkunç bir sırrı açığa çıkarır. Prens'in uzun zaman önce kovulan bir kız kardeşi vardır ve kız kardeşi krallığın yıkılmasının ya da hayatta kalmasının anahtarıdır.

Cirrus'un ve Luna isimli gümüş saçlı bir hırsızın yardımıyla Kalen prensesi bulmalı ve onu eve getirmeli. Ya da kralının elinde ölüm riski bulunmakta.

NIKKI KATZ, üç çocuğuyla birlikte San Diego'da yaşayan roket bilimci, yazar, editör ve serbest yazar. Genç yetişkin romanı The Midnight Dance'ın yanı sıra, bulmaca ve oyun alanındaki kurgusal olmayan kitapların da yazarıdır. King's Questioner ikinci romanı.

Donna Rifkind’in THE SUN AND HER STARS: SALKA VIERTEL AND HITLER’S EXILES IN THE GOLDEN AGE OF HOLLYWOOD

Donna Rifkind’in THE SUN AND HER STARS: SALKA VIERTEL AND HITLER’S EXILES IN THE GOLDEN AGE OF HOLLYWOOD Patrick McGilligan’ın bir özetini ve kitap kapağındaki güzel bir tanıtıcı yazısını sizinle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum:Hollywood "başkaları" tarafından yaratıldı; yani kadınlar, Yahudiler ve göçmenler tarafından. Salka Viertel bunları üçü ve hatta daha fazlası vardı. Greta Garbo'nun beş filminin senaryo yazarı ve aynı zamanda en yakın arkadaşıydı. Irving Thalberg döneminde Viertel MGM'den en çok para kazanan yazardı. Bu arada, Santa Monica'daki evinde, Pazar öğleden sonraları, evinin kapılarını -Thomas Mann, Bertolt Brecht ve Arnold Schoenberg gibi- Hitler'den kaçan Avrupalı ​​göçmenlere,Charlie Chaplin'den Shelley Winters'a kadar her türlü Hollywood yıldızına açardı.Viertel'in oturma odasında (rahat koltuklara sahip şehirdeki tek evdi, bir Hollywood yıldızı boyle söylemişti), sayısız sinema, tiyatro ve müzikal ortaklıkları doğdu.Donna Rifkind’in yorumları, Wall Street Journal ve New York Times Kitap İncelemesinde sıkça görülüyor. Ayrıca Los Angeles Times, Washington Post, Times Edebiyat Eki,, American Scholar ve diğer yayınlara katkıda bulundu. 2006'da Nona Balakian Citation for Excellence in Reviewing from the National Book Critics Circle'de finale kaldı.“Bu kitap, hatırlanmaya değer, görkemli bir yaşamı ve kariyeri zarif bir şekilde yansıtıyor; hareketli merkezi portre, bugün ve özellikle ürkütücü bir biçimde yankılanan Avrupa ve Hollywood’daki hain bir ihanet zincirinin ortasındaki cesur bir feminist mücevher gibi duruyor. —Patrick McGilligan, author of Tender Comrades: A Backstory of the Hollywood Blacklist.


Sloane Leong:A MAP TO THE SUN


A MAP TO THE SUN by Sloane Leong
First Second;2020 Ağustos; 368 sayfa; 12-18 yaşKarmaşık kadın arkadaşlıkları, spor takımı draması ve gerçekten çarpıcı çizimleriyle, Sloane Leong'un ilk grafik romanı A MAP TO THE SUN 'teki güçlerini birleştiriyor. GençYetişkin grafik romanlarının popülaritesinin artmaya devam ettiğini görüyoruz ve listemizdeki bu güçlü yeni sese heyecan duyuyoruz. Bu, SPINNING hayranları ve çağdaş Gen. Yetişkin romanları sevenleri çok gönülden seven herkes için mükemmel bir kitap!


Bir yaz günü, Ren,   bir plaj basketbol sahasında Luna ile tanışır ve  böylece bir arkadaşlık doğar. Fakat Luna, Oahu'ya geri döndüğünde, Ren’in arkadaşına verdiği mesajlar cevapsız kalır.

Yıllar geçer. Sonra Luna, arkadaşlıklarını yeniden alevlendirmeyi umarak geri döner. Ren tereddütlüdür. Ailesi, sıkıntıları, notları ve yeni kurulan kadın basketbol takımını, liselerinde dahil olmak üzere pek çok şeyle ilgilenmektedir. Ren'in yeni arkadaşları ve Luna'nın hepsi basketbol takımındayken, sahadaki ve sahadaki yaşamları arasındaki çizgiler bulanıklaşmaya başlar. İlk sezonlarında, bu çeşitli ve sevimli genç grup, kime ve nasıl güvendiklerini yeniden değerlendirmelerini sağlayacak şekilde zorlanmaktadır.

Sloane Leong’un bu genç kadınların hayatlarıyla ilgili anımsatıcı hikayesi, dostluğun dinamik doğasına bir övgüdür.

Sloane Leong, kendi kendini yetiştiren bir karikatürist,Hawaiian, Chinese, Italian, Mexican, Native American, and European ancestries'in çizeri ve yazarıdır. Çalışmaları, kişisel olarak hikaye anlatımı yoluyla bireylerle bağlantı kurmayı ve daha anlayışlı, geleceği daha anlayışlı bir şekilde geliştirmeyi amaçlamaktadır. On altı yaşından beri kendi çizgi romanını  Image Comics, First Second, Top Cow, Cartoon Network, DC, Dark Horse, Boom gibi yerlerde yayınlıyor!, Halen Oregon Oregon eyaletinde yaşıyor.

THE TOTAL ECLIPSE OF NESTOR LOPEZ by Adrianna Cuevas

Adrianna Cuevas'tan bu yurek burkan okul çağına yönelik ilk çıkış  romanını paylaşmaktan heyecanlıyız! Erin Entrada Kelly'nin Hello, Universe'i gibi, bu hikaye de aile, dostluk ve büyülü gerçekçiliğin dokunuşlarına ait daha derin temaları araştırıyor. Nestor'un evde yeni bir kasabada yalnızlık hissiyle mücadelesiyle birlikte hayvanlara dönüşebilen bir cadı olan tule vieja'yı yakalamasının gizemini ve macerasını, maceranın, mizahın ve dokunaklılığın mükemmel bir karışımını oluşturmakta.

THE TOTAL ECLIPSE OF NESTOR LOPEZ by Adrianna Cuevas
Farrar, Straus and Giroux Books for Young Readers;2020 Mayıs; 288 sayfa; 8-12 yaş


Nestor Lopez'in tek istediği, herhangi bir yerde birkaç aydan daha uzun bir süre yaşamak ve babasıyla akşam yemeği yemek.

Annesi ve babası, babasının son görevlendirilişinin ardından büyükannesiyle birlikte yaşamak için yeni bir şehre taşındığında, Nestor orada kısa süre kalmayı umar. Zire kesinlikle kimsenin en derin sırrını öğrenmesini istemiyor: o hayvanlarla konuşabiliyor.

Ancak yeni kasabasındaki hayvanlar kaybolmaya başladığında, Nestor'un büyükannesi, en son gördükleri ormanda gördükten sonra baş şüpheli haline gelir. Nestor, ortadan kaybolmaların kaynağını araştırırken, güneş tutulması sırasında bir hayvanın güçlerini ısırtan bir hayvanın güçlerini emebilen bir cadı - tule vieja tarafından ele geçirildiklerini öğrenir. Ve sonraki güneş tutulması hemen köşede ...

Şimdi Nestor’un olağanüstü yeteneğine ve yeni arkadaşlarına, tule vieja'yı yakalamak ve sadece eve çağırabileceği bir yerde saklaması gerekiyor.

Adrianna Cuevas aslen Miami, Florida'lı bir ilk nesil Küba-Amerikalı. On altı yıl İspanyolca ve ESOL öğrettikten sonra hikaye anlatma tutkusunu sürdürmeye karar verdi. Adrianna şu an kocası ve oğluyla birlikte Austin, Teksas'ın dışında ikamet ediyor, bol bol seyahat ediyor ve birçok Küba yemeği pişirmeyi seviyor.

Fryderyk Chopin: A Life and Times by Alan Walker

Fryderyk Chopin: A Life and Times by Alan Walker 2019 Governor General’s Literary Awards'da Kurmaca Dışı kategorisinde  finalde olduğunu paylaşmaktan memnuniyet duyuyorum.

2 Ekim 2019 Çarşamba

François Cérésa shortlisted for the Prix Interallié 2019

François Cérésa’nın kitabı Errol Flynn's Watch (Errol Flynn’in Saatinin) Prix Interallié 2019’da finale kaldığınu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.https://aslikarasuil.blogspot.com/2019/10/francois-ceresa-shortlisted-for-prix.htmlBu destansı roman,  hayatını gazeteci Patrick Lombardo'nun kaderiyle buluşturan, The Adventures of Robin Hood ve Captain Blood'daki roluyle ünlü aktörü izleyerek, Hollywood Altın Çağının ihtişamını gösteriyor.Kurgusal özellikleri ve biyografik detayları birleştiren François Cérésa, Errol Flynn'in zengin ve canlı bir tezatlık portresini ve bir kerede gerçek bir resmedilmeye değer bir roman sunuyor.


“As strong as a shot of whisky” (Gilles Martin-Chauffier, Paris Match),  François Cérésa’nın 24cü romanı,  La Vénus aux fleurs (Paul-Léautaud prize), La Femme aux cheveux rouges (Freustié prize and Exbrayat prize), Les Amis de Célese (Joseph Delteil prize), Poupe (Prix Interallié 2018'de finale kalmıştı)…Adiaphora Edizioni

İtalyan edebiyatının önemli yayınevlerinden Adiaphora Edizioni'nin Frankfurt kataloğunu benden istemeyi unutmayınız.

Marcil O'Farrell ve Denise Marcil Rights Guide 2019 Frankfurt

Marcil O'Farrell ve Denise Marcil Rights Guide 2019 Frankfurt benden istemeyi unutmayınız

MCPG-ODD DOT yayınevi

Bologna'da, en yeni MCPG yayıncısı ODD DOT'un lansmanını görmüş olabilirsiniz. ODD DOT'un misyonu, Meraklı Akıllar İçin Neşeli Kitaplar ve her yaş için üstün kurgusal olmayan kitapların bir baskısı. Yayınevinin tanıtıcı pdf'sini paylaşayım: .https://www.dropbox.com/s/45aon61qc90w6uh/OddDotIntroDeck.pdf?dl=0
Ayrıca web sayfası https://www.odddot.com/

Sara Donati: WHERE THE LIGHT ENTERS

Tarihsel Roman Derneği(
The Historical Novel Society) Sara Donati ile WHERE THE LIGHT ENTERS ile ilgili söyleşinsinde, Sara kitaba nasıl ilham aldığını ve yazarken nasıl araştırma yaptığından bahsediyor. Bu harika bir parça ve tarihsel Roman toplumu tarihsel kurgu sevenler için son derece popüler bir kaynaktır. Makalenin tamamını buradan okuyabilirsiniz:https://historicalnovelsociety.org/where-the-light-enters-by-sara-donati-a-riveting-tale-of-two-women-doctors-in-gilded-age-new-york/

Ayrıca Shelf Awareness aşağıdaki yorumu yaptı. Ben Turkçeleştirdim.


Yorum


Sara Donati, 1880'lerde Manhattan'da çalışan her ikisi hekim olan kuzenler Anna ve Sophie Savard'ı okuyuculara 2016 romanı the Gilded Hour'da tanıttı. Işığın girdiği yerde(WHERE THE LIGHT ENTERS)'da Donati kuzenlere odaklı aile destanına devam ediyor, onların hem kariyer ve hem de hayatlarını özel yaşamlarını anlatmaya devam ediyor. Sophie, kocasının bir İsviçre sanatoryumunda ölümünden sonra şehre döndü. Bir yandan kocasının yasını tutarken, kadın dğum hekimliğine   geri dönmeyi düşünüyor ve tıp okumak isteyen genç kadınlar için bir burs fonu oluştumayı planlamaya başlıyor. Bu arada Anna, evlat edinmeyi umduğu üç İtalyan mülteci çocuğun kaybıyla baş etmeye çalışıyor.  Anna'nın polis memuru kocası Jack, her iki kadını da birden fazla hamile kadın cinayetini içeren karmaşık bir davaya danışmak için çağırıyor.

Donati'nin romanda kullandığı karakter kadrosu çok büyük. Sophie'nin çok ırklı ailesini, Jack'in yayılan İtalyan klanını ve çeşitli arkadaşlarını ve tanıdıklarını kapsamakta. Bunların arasında Québécoise tıp öğrencisi Elise Mercier, yardımı davayı çözmek için hayati önem taşıyor. Donati, 1880'lerin Greenwich Köyünün kaosunu ve rengini hayata geçirirken, kadın sağlığını büyük ölçüde erkeklerin elinde bırakan bir sistemin adaletsizliğini vurgulamaktadır. WHERE THE LIGHT ENTERS evliliğin karmaşıklığına, ailebağlarına (hem kanla hem de seçimle), uyuşturucu bağımlılığının zararlı etkilerine ve Anna ve Sophie'nin öncü kadın doktorlar olarak karşılaştığı zorluklara dokunduğu basit bir gizemden çok daha fazlası. Tarihsel kurgu okuyucuları Donati'nin zengin detaylı anlatısını hem tatmin edici hem de düşündürücü bulacaklar. -- Katie Noah Gibson, Kek, çay ve Düşler de bloggerBiz bu kitap övgülerin devam etmesine çok seviniyoruz! Herhangi bir sorunuz varsa bana bildirin!

Macmillan US Frankfurt Rights Guide

Macmillan US 2019 Frankfurt Rights Guide'ini BURADA çevrimiçi olarak okuyabilirsiniz. İlgilendiğiniz eserleri benden çekinmeden isteyiniz. sevgiler


30 Eylül 2019 PazartesiTHE MERCIFUL CROW by Margaret Owen The New York Times ve  Entertainment Weekly tarafından gözden geçirildi!

Young Adult Reviews

THE TENTH GIRL
Sara Faring; Imprint; September 2019; 464 pages
“Faring is brilliant in her placing of small, blink-and-you’ll-miss-them clues within recognizable tropes, and the pacing pulls readers along what appear to be innocuously familiar plot points until they go off the map into a disorienting but wildly imaginative topsy-turvy world.” --The Bulletin of the Center for Children’s Books (BCCB), starred review


MIDDLE GRADE & CHAPTER BOOKS NEWS


The Washington Post features a three-page cover story on authors Matthew Swanson and Robbi Behr in the August 15 Local Living section. Check it out here.

Middle Grade and Chapter Book Reviews:

BORN TO FLY: The First Women's Air Race Across America
(SECOND STARRED REVIEW!!) 
Steve Sheinkin; Roaring Brook; September 2019; 288 pages
While it can be challenging to follow all the different flyers chronicled here, the overall impact is one of gathering momentum and soaring past boundaries.” --The Bulletin of the Center for Children’s Books (BCCB), starred review

CROSSING ON TIME: Steam Engines, Fast Ships, and a Journey to the New World (FOURTH STARRED REVIEW!!)
David Macaulay; Roaring Brook; May 2019; 128 pages
“Beyond the impressive scholarship and impeccable draftsmanship, Macaulay rounds out the reading experience with moments of humor (both written and visual), pleasingly atmospheric spreads, and a humanistic view of applied science.” --Horn Book, starred review

UNDER THE BROKEN SKY 
Mariko Nagai; Christy Ottaviano/Henry Holt; October 2019; 304 pages
“If there were only one reason to read this book, let it be for Natsu. The child forced by circumstance to grow up to soon is an omnipresent figure both throughout history and in present-day refugee communities...Published for middle-grade readers but necessary for all of humankind, Under the Broken Sky is a breathtaking work of literature.” --Booklist, starred review

Middle Grade and Chapter Book Sales

THE GIRL WHO COULD FLY by Victoria Forester/Russian rights to Eksmo

THE BOY WHO KNEW EVERYTHING by Victoria Forester/Russian rights to Eksmo

THE GIRL WHO FELL OUT OF THE SKY by Victoria Forester/Russian rights to Eksmo

HOW TO STEAL A DOG by Barbara O’Connor/Lithuanian rights to Nieko Rimto 

WISH by Barbara O’Connor/Lithuanian rights to Nieko Rimto

CROSSING ON TIME/German rights to Gerstenberg Verlag


GRAPHIC NOVELS NEWS

                          

STARGAZING has been chosen to appear on the Fall 2019 Kids’ Indie next List - “inspired Recommendations for Kids from Indie Booksellers.”

Graphic Novels Reviews

BEST FRIENDS (SECOND STARRED REVIEW!!) 
Shannon Hale; illustrated by LeUyen Pham; First Second; August 2019; 256 pages
“A terrific look at middle school culture, and a compelling sequel to a fabulous middle grade graphic memoir.” --School Library Journal, starred review

BORN TO RUN 
Jason Walz, First Second, October 2019; 240 pages
“An extraordinary sequel that is thrilling, inclusive, and unforgettable.” --Kirkus, starred review

OPEN BORDERS: The Science and Ethics of Immigration
Bryan Caplan; illustrated by Zack Weinersmith; First Second; 250 pages
“Regardless of readers’ immigration politics, economics professor Caplan (The Myth of the Rational Voter, 2008) will provoke: ‘Let’s put this in perspective,’ he writes..His partner-in-insight Weinersmith provides crisp, easy-to-grasp artistic support.” --Booklist, starred review

  PUMPKINHEADS (FOUR STARRED REVIEWS!!)
Rainbow Rowell; illustrated by Faith Erin Hicks; First Second; August 2019; 224 pages

Art by Hicks (Comics Will Break Your Heart) turns the sweetly witty dialogue by Rowell (Carry On) into a miniature autumn universe...but it’s the primary characters’ authentic friendship—built over several seasons working alongside one another—and the variously inclusive cast that really bring this funny last-day story home.” --Publishers Weekly, starred review 

“Rowell’s dialogue is sharp and punchy, while Hicks’s panel illustrations, dominated by various shades of purple, orange, red, and yellow, expertly capture the lovable main characters and the entertaining particulars of this autumnal setting...let’s hope this isn’t the last graphic novel collaboration between Rowell and Hicks.” --Horn Book

Graphic Novel Sales

ANYA’S GHOST by Vera Brosgol/Hungarian rights to Cicero Konyvstudio


PICTURE BOOKS


Picture Book Reviews:

  FRY BREAD: A NATIVE AMERICAN FAMILY STORY (THREE STARRED REVIEWS!!) 
Kevin Noble Maillard; illustrated by Juana Martinez-Neal; Roaring Brook; October 2019; 48 pages
“Using brief statements that begin ‘fry bread is,’ Maillard, who is a member of the Mekusukey band of the Seminole Nation tribe, creates a powerful meditation on the food as ‘a cycle of heritage and fortune.’” --Publishers Weekly, starred review

“Maillard and Martinez-Neal bring depth, detail, and whimsy to this Native American food story...Fry bread becomes a metaphor for resilience.” --Booklist, starred review

IT FEELS GOOD TO BE YOURSELF: A Book About Gender Identity
(FOURTH STARRED REVIEW!!)
Theresa Thorn; illustrated by Noah Grigni; Henry Holt, May 2019; 45 pages 
With its captivating illustrations and simple language with word repetition, this book would be an exceptional read-aloud for classrooms or storytime, or for an adult reading one-on-one with a child. A must-have for all libraries serving children. --School Library Journal: XpressReviews, starred review

  VROOM! (THIRD STARRED REVIEW!!)
Barbara McClintock; Farrar, Straus and Giroux; July 2019; 32 pages
“Annie’s journey is epic, one that gleefully bypasses all geographical logic, where “it was a fine evening for a drive” proves, delightfully, to be an understatement.” --Horn Book, starred review

Picture Book Sales

MIXED: A COLORFUL STORY by Arree Chung/Hebrew rights to Agam Publishers

BABY SHARK illustrated by Stevie Lewis/Portuguese rights to Intrinseca

WHEN I WORE MY SAILOR SUIT by Uri Shulevitz Korean rights renewed by Sigongsa Co., Ltd

STAR STUFF by Stephanie Roth Sisson Korean rights renewed by Dourei Publication Co.

MAKE A WISH, HENRY BEAR/French rights to Editions du Genevrier

MOLLY AND HER DAD by Jan Ormerod Korean rights renewed by Kyowon Co., Ltd

Sara Faring THE TENTH GIRL

Dün TENTH GIRL’in yayın günü ve havada bir sürü vızıltı var! Buradaki  fragmanları kontrol edin ve bu oldukça ilginç bu çapraz geçişli yazarın ilk kitabı için aşağıdaki tam tanıtım özetini inceleyin.Barbara Dee. MAY BE HE JUST LIKES YOU

MAYBE HE JUST LIKES YOU'in 2019'un en iyi okul çağı kitaplarının listesinde yer almasından dolayı çok mutluyuz: https://shereads.com/best-middle-grade-novels-2019/

HOW TO DO THE WORK: RECOGNIZE YOUR PATTERNS, HEAL FROM YOUR PAST, AND CREATE YOUR SELF

Sizlere müthiş bir kurgusal olmayan kitabı tanıtmak istiyorum. Folio Literary Management, büyük bir ABD anlaşmasını yeni kapattı ve (ve dünyadaki diğer herkes gibi) gerçekten heyecanlı olduğum kurgusal olmayan harika bir proje için Birleşik Krallık ve Hollanda’daki ön teklifleri kabul etti. Kitabın Adı: HOW TO DO THE WORK: RECOGNIZE YOUR PATTERNS, HEAL FROM YOUR PAST, AND CREATE YOUR SELF. Yazarımız klinik psikolog Dr. Nicole LePera. Teklifleri rakam olarak yazamasam bile soyleyim. Gerçekten çok yuksek!

Yazardan bir alıntı;

“İlk kitabımı dünya çapında #selfhealers hareketine getirdiğim için çok heyecanlıyım. Çalışmamın küresel erişimi en çılgın hayal gücümün ötesindeydi. Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Birleşik Krallık'ın ötesinde çok geniş bir uluslararası takipçim var. Bugüne kadar  Future Self Journal takipçileri tarafından, şu ana kadar  (tamemen gönüllüler tarafından) aşağıdaki dillerde tercüme edilmiştir: İtalyanca, İspanyolca, Fransızca, Türkçe ve Hollandaca. acağı her dilde de kendim yapmayı planlıyorum. Kitabın, her dilde mevcut olacak hale gelmesini diliyorum. Ayrıca takipçilerim tarafından kullanılan hesabımın İspanyolca ve Türkçe çeviri instagram sayfaları da var.  Diğer birçok kişi bağımsız olarak paylaştığım postalarımı tercüme ediyor ve kendi kişisel İnstagram sayfalarında paylaşıyor.Hikayelerimde, her gün, İngilizce olmayan konuşmacılar beni kendi dillerinde kendi dinleyicilerine işimle ilgili olarak etiketliyor.  Aşağıdaki bölgelerin her birinde 15.000'den fazla takipçim var: Türkiye, Fransa, Rusya, Almanya, Hollanda, Pakistan, Dubai, Fas, İspanya, Meksika, İtalya, Yunanistan, Suudi Arabistan, Endonezya ve Malezya.  Özgür meditasyonlarımı tuttuğumda, dünyanın dört bir yanından Avrupa, Asya ve Güney Amerika'daki ülkelerde görünmesini talep ediyorum. Yakın zamanda iki İtalyan yazar tarafından yazılmış bir kitaba dahil oldum (Birleşik Krallık'ta yayınlandı) ' MIX FEELINGS.’


Dünyanın her köşesindeki takipçileri ile, bu evrensel bir başarı olarak görebileceğimiz bir proje. Bu kitabın tüm hayran topluluklarına ulaştığını ve bu vazgeçilmez araç setinin nerede olursa olsun gerçekten ihtiyaç duyanların raflarında oturmasını görmeyi çok isterim.

Sevgili Editör,

 
 

Bir yıl önce, psikolog Dr. Nicole LePera büyük bir kariyer riski aldı. Psikolojik kendini iyileştirme için pratik araçlar paketi yarattı ve bunları sosyal medyada paylaşmaya başladı. Aylar içinde, yeniden düzenleme, ego entegrasyonu, travma bağları ve iç çocuk meditasyonu gibi kavramlar, sağlıklı yaşam sohbetimizde önemli mihenk taşları haline geldi.  Bir yıl içinde, onun İnstagram,@.bütünsel.psikolog, internette en hızlı büyüyen sağlık merkezi haline gelmiştir. Platformlarda 900.000'den fazla takipçi ile, sadece bir yıl içinde, Dr. Lepera'nın bütünsel psikoloji hareketi “zihnin tamamı " ndan kısa bir şey haline geldi. Dünyanın dört bir yanındaki yüz binlerce okuyucu, en zor işi yapmak için bir topluluk oluşturmak için bir araya geldi: onları geri tutan kalıpları serbest bırakın ve bilinçli olarak olmak istedikleri benliği yarattı.

 

"Akıl hastalığı" günümüzün en yaygın sohbeti haline geldikçe, size Dr. Lepera'nın ilk kitabını, işi nasıl yapacağınızı sunuyorum: Kalıplarınızı tanıyın, Geçmişinizden İyileşin ve kendinizi yaratın. Bütünsel Psikoloji, bedeni ve sinir sistemini yeniden dengelemek, çözülmemiş duygusal yaraları iyileştirmek ve kasıtlı değişim yaratmak için zihin, beden ve ruh üzerine odaklanan zihinsel sağlığın bir dalıdır. İşte Dr. LePera epigenetik, bağırsak sağlığı, Polyvagal Teorisi alanlarındaki en son bilimsel bulgular tanıtır ve bağlanma kuramı, travma ve bilinçaltı bir mucize olduğu kanıtlanmış olan günlük kendi araç ve protokolü-şifa iş oluşturmak için temel psikolojik kavramları bütünleştirir.

 

Alejandro Junger fiziksel detoks için ne yaptı ve James Clear üretkenlik için yaptı-sorun giderme ve çağlar için süreci tamamen açıklıyor - Dr. LePera bizi sonsuza kadar sıkışmış tutan duygusal tutma kalıplarını kırmak için yapar. Wayne Dyer ve Ram Dass arasındaki süreklilikte bir yerde, Dr. LePera, insan potansiyelimizde, çim köklerinden yukarı doğru bir kuantum sıçraması alanı yaratıyor.

 


Çok teşekkür ederim, biz bu kitap için heyecan ötesinde. Zaten kayıtları vurduk ve parmaklar daha birçokları için geçti!, internette en hızlı büyüyen sağlık merkezi haline gelmiştir. Platformlarda 900.000'den fazla takipçi ile, sadece bir yıl içinde, Dr. Lepera'nın bütünsel psikoloji hareketi “zihnin tamamı " ndan kısa bir şey haline geldi. Dünyanın dört bir yanındaki yüz binlerce okuyucu, en zor işi yapmak için bir topluluk oluşturmak için bir araya geldi: onları geri tutan kalıpları serbest bırakın ve bilinçli olarak olmak istedikleri benliği yaratın.

 

"Akıl hastalığı" günümüzün en yaygın sohbeti haline geldikçe, size Dr. Lepera'nın ilk kitabını, işi nasıl yapacağınızı sunuyorum: Kalıplarınızı tanıyın, Geçmişinizden İyileşin ve kendinizi yaratın. Bütünsel Psikoloji, bedeni ve sinir sistemini yeniden dengelemek, çözülmemiş duygusal yaraları iyileştirmek ve kasıtlı değişim yaratmak için zihin, beden ve ruh üzerine odaklanan zihinsel sağlığın bir dalıdır. İşte Dr. LePera epigenetik, bağırsak sağlığı, Polyvagal Teorisi alanlarındaki en son bilimsel bulgular tanıtır ve bağlanma kuramı, travma ve bilinçaltı bir mucize olduğu kanıtlanmış olan günlük kendi araç ve protokolü-şifa iş oluşturmak için temel psikolojik kavramları bütünleştirir.

 

Alejandro Junger fiziksel detoks için ne yaptı ve James Clear üretkenlik için yaptı-sorun giderme ve çağlar için süreci tamamen açıklıyor - Dr. LePera bizi sonsuza kadar sıkışmış tutan duygusal tutma kalıplarını kırmak için yapar. Wayne Dyer ve Ram Dass arasındaki süreklilikte bir yerde, Dr. LePera, insan potansiyelimizde, çim köklerinden yukarı doğru bir kuantum sıçraması alanı yaratıyor.

 

Lütfen teklifinin yanı sıra, yaklaşımının ve araçlarının dünyadaki insanlarda yol açtığı dönüşümle ilgili referansları içeren bir PDF'yi bulun. Teklife geçmeden önce PDF ile başlamanızı öneririm. 

 

THE BALLAD OF AMI MILES by Kristy Dallas Alley

Swoon Reads; Mayıs2020; 320 sayfa adedi; yaş grubu 13-18Kitap, okuyucuları, sıkı din​dar ailesinin, insanların büyük çoğunluğunun üreme yeteneğini kaybettiği bir dünyadan uzak durduğu​,​ bir hayatta kalma biliminin dünyasına götürür.​ Ama Ami annesini arayışı içinde bileşik dğnyadan kaçtığı zaman, o dış dünya ile, bildiği hayatı uzlaştırmak zorunda kalır. Kendini keşfetme, hayatta kalma ve sevginin bu hikayesi, son sayfayı çevirdikten sonra uzun süre sizinle kalacak.​
Uzun süredir kayıp olan annesini bulma arayışındaki bir genç kız, kendini Kristy Dallas Alley'in hareketli Genç Yetişkin Roman çıkışında  keşfetme yolculuğunda buluyor.

Ailesi treyler-bayiliği-hayatta kalma bileşenine dönüşüyor.  Heavenly Shepherd’ta tecrit edilmiş olarak yetişen Ami Miles, eski dünya sona erdikten ve kaos başladıktan sonra güvenli bir yerde doğduğu için şanslı olduğunu biliyor. Fakat dedesi eve soğuk gözlü bir yabancıyı getirdiğinde, hala çocuk sahibi olabilecek az sayıdaki kadından biri olarak “kaderinin” yüzleşmeye hazır olmadığı bir şey olduğunu fark eder.

Teyzelerinden birinin yardımıyla, şimdiye kadar bilinen tek hayatından kaçar ve uzun süredir kaybedilen annesini bulma umuduyla yola çıkar. Ama yolculuk ederken, Ami dünya hakkında ve kendisiyle ilgili birçok yeni şeyi keşfetti.

Kristy Dallas Alley, kocası, dört çocuğu, üç kedisi ve belirsiz sayıda balığıyla yaşadığı Tennessee, Memphis'deki bir lise kütüphanecisi. Bir süre daha Rodos Koleji'nde yaratıcı yazılar okudu ve Memphis Üniversitesi'nden öğretim ve müfredat liderliği konusunda yüksek lisans derecesi aldı. İdeal bir dünyada, bir plajda oturup hayatının her bir gününü okumaktan başka bir şey yapmazdı, ama gerçekte ön verandasında okumaktan, her baharda coşkuyla diktiği bahçeleri ihmal etmemekten ve her ne olursa olsun muazzam yemekler pişirmekten çok mutlu! THE BALLAD OF AMI MILES. Uzun süredir kaybolan annesini bulma arayışında olan bir genç kız, kendini Kristy Dallas Alley'in hareketli YA çıkışında kendini keşfetme yolculuğunda buluyor.

Ailesi treyler-bayilik-aç-hayatta kalma bileşeni Heavenly Shepherd’ta tecrit edilmiş olarak yükselen Ami Miles, eski dünya sona erdikten ve kaos başladıktan sonra güvenli bir yerde doğduğu için şanslı olduğunu biliyor. Fakat dedesi eve soğuk gözlü bir yabancıyı getirdiğinde, hala çocuk sahibi olabilecek az sayıdaki kadından biri olarak “kaderinin” yüzleşmeye hazır olmadığı bir şey olduğunu fark eder.

Teyzelerinden birinin yardımıyla, şimdiye kadar bilinen tek hayatından kaçar ve uzun süredir kaybedilen annesini bulma umuduyla yola çıkar. Ama yolculuk ederken, Ami dünya hakkında ve kendisiyle ilgili birçok yeni şeyi keşfetti.

Kristy Dallas Alley, kocası, dört çocuğu, üç kedisi ve belirsiz sayıda balıkla yaşadığı Tennessee, Memphis'deki bir lise kütüphanecisi. Bir süre daha Rodos Koleji'nde yaratıcı yazılar okudu ve Memphis Üniversitesi'nden öğretim ve müfredat liderliği konusunda yüksek lisans derecesi aldı. İdeal bir dünyada, bir plajda oturup hayatının her bir gününü okumaktan başka bir şey yapmazdı, ama gerçekte ön verandasında okumaktan, her baharda coşkuyla diktiği bahçeleri ihmal etmekten ve her ne olursa olsun muazzam yemekler pişirmekten çok mutlu ! AMI MILES OF BALAD , Kristy Dallas Alley'in ilk romanı.

THE DAUGHTERS OF YS written by M. T. Anderson; illustrated by Jo Rioux
Frankfurt 2019'un lider grafik romanlarından birini, THE DAUGHTERS OF YS'i paylaşmaktan büyük heyecan duyuyoruz! Ulusal Kitap Ödüllü ve New York Times'ın en çok satan yazarı M.T. Anderson, sanatçı Jo Rioux'un güzel eserleriyle tanışıyor ve bu zaten dikkat çeken büyülü bir kombinasyon! Buraya ve buraya bakın. Through the Woods and Nimona, Rioux's hayranlar için, Rioux'un canlı bir şekilde işlenen sanat eserleri taze ve çekici, aynı zamanda ortaçağ halılarına ve klasik fantazi resmimlerini andırıyor. 


THE DAUGHTERS OF YS written by M. T. Anderson; illustrated by Jo Rioux
First Second, May 2020, 208 pages, full color, Ages 14+


Kelt efsanesinden Atlantis benzeri bir şehir, Ulusal Kitap Ödülü sahibi M. T. Anderson ve sanatçı Jo Rioux'dan bu efsanevi grafik roman fantezisinin kurgusu.

Ys, zenginlik ve merak şehri, karanlık sırların bir geçmişine sahiptir. Kraliçe Malgven, Ys’i kargaşa denizden uzak tutan duvarları kaldırmak için sihir kullandı. Fakat kraliçenin açıklanamayan ölümünden sonra, kızları birbirinden ayrılır. Tahtın varisi olan Rozenn, zamanını vahşi hayvanlarla iletişim kurma yolunda geçirirken, en küçükleri olan Dahut, kraliyet hayatının ihtişamlarından hoşlanır ve saray entrikalarına katılmaya isteklidir.

Rozenn ve Dahut'un bağı geri dönüşümsüz olarak değiştiğinde, Ys'nin kaderi mühürlenir ve gizlenen canavarları açığa çıkarır. M. T. Anderson ve Jo Rioux, bu klasik Breton halk aşkı, kaybı ve yeniden doğuş masalını yeniden tanımlıyor ve yüzeyin altında yatan sırları ortaya koyuyor.

MT Anderson, New York Times'ın en çok satan kitabı olan Feed (Ulusal Kitap Ödülü Finalisti ve Los Angeles Times Kitap Ödülü'nü kazandı), Octavian Nothing'in Şaşırtıcı Yaşamı, Traitor to the Nation (2006 Ulusal Kitap Ödülü'nü kazandı), ve Ölüler Şehri için Senfoni: Dmitri Shostakovich ve Leningrad Kuşatması (Boston Globe-Horn Kitabı Onur Kitabı) adlı eserlerin yazarı. Önceki iki çizgi romanın yazarı: Yvain: Andrea Offermann ile Aslan Şövalyesi ve Brangwain Spurge (Ulusal Kitap Ödülü Finalisti), Eugene Yelchin ile Suikast.

Jo Rioux, çocuk kitaplarının yazarı ve illüstratörüdür. Sheridan Koleji'nden bir dereceye kadar mezun olduktan sonra genç yetişkin kitapları, bölüm kitapları ve resimli kitapları resmetti, ancak en büyük tutkusu çizgi roman. İlk uzun metrajlı romanı Cat's Cradle ile, Comic for Kids dalında

2013 Joe Shuster Ödülünü kazandı.