11 Eylül 2019 Çarşamba

NEXT TO YOU by Emily Houghton

28 yaşındaki Alfie Mack, trafik kazası geçirdiğinden  bu yana St Thomas' hastanesinde yatan bir hasta.  Her zaman ilk deneyen ve başkalarının kendilerini daha iyi hissetmeye çalışan ilk kişi olan Alfie, uykusunu kaçıran kabusları hakkında kimseye tek kelime dahi etmiyor.

31 yaşındaki Alice Gunnersley, yangında ağır bir şekilde yaralandığından beri kimseye bir kelime dahi etmedi ve hasta perdesinin arkasına tıp uzmanlarından başka kimsenin girmesine izin vermemeye kararlıydı. Kazadan önce bile insanlardan uzak bir hayat sürdüren Alice, yalnız kaldığı o yıllar boyunca, geleceğinin şimdi  hayal ettiği  bir deneyim olduğunu düşünüyor.

Alice, Alfie’nin yanındaki yatağa taşındığında, onu tekrar konuşmasını sağlamak için görev yapmaya karar verir. Ancak, Alice'i açmak umduğu kadar kolay değildir ve kısa sürede Alice'in sadece konuşmak istemediğini değil, belki de hiç yaşamak istemediği konusunda endişelenir. Daha acil olan Alfie, Alice'e savaşmaya değer bir yaşam olduğunu göstermek için elinden geleni yapıyor.

Alice yavaş yavaş onun dünyasına girmesine izin verdiği için, bölünme boyunca aşık olmaya başlarlar ve Alfie kendisini her zaman iyi olmamanın sorun olmadığını öğrenince şaşırır. Fakat Alfie hastaneden taburcu edildiğinde ve Alice, hayatı tehdit eden başka bir operasyonla karşı karşıya kaldığında, birbirlerine geri dönüş yolunu bulabilecekler mi? En önemlisi, Alice sonunda Alfie'nin perdenin arkasındaki kadını görmesine izin verecek cesareti bulabilir mi?

Yazar hakkında:
Emily Houghton 28 yaşında bir dijital bankacı. Aslen Essex'li ve son yedi yıldır Londra'da yaşıyor. Bu onun ilk romanı.

The Me And White Supremacy Workbook by Layla F. Saad To: ABD'deki Sourcebook'lara ve İngiltere'deki Quercus'a açık artırmada satılan önemli bir anlaşma ile satılan Me And White Supremacy Workbook (Ben ve Beyaz Üstünlük Çalışma Kitabını) Layla F. Saad (4 Şubat 2020, Sourcebooks) sizinle paylaşmaktan büyük heyecan duyuyorum. Bu, dikkate değer bir kitap, yarı eğitim, yarı aktivasyondur: 
Layla Saad, Instagram'da # MeAndWhiteSupremacy adlı bir yarışmaya katıldığında, bunun kültürel bir harekete dönüseceğini kimse tahmin edemezdi. İnsanlardan irili ufaklı ırkçı davranışlarını instagramda  paylaşmalarını istedi ve bunu yapmaya onları teşvik etti. Aslında gerçeği arıyordu ve sonunda anladı. Binlerce insan bu mücadeleye katıldı ve seksen binden fazla kişi Me and White Supremacy Çalışma Kitabını indirdi. Orijinal baskıdan güncellenen ve genişletilmiş Me and White Supremacy, okuyuculara kendi içindeki imtiyazın nasıl ortadan kaldırılacağını, böylece renkli insanlara zarar vermelerinin (genellikle bilinçsizce yaptıkları bir hareket) önüne geçebilmelerini ve diğer beyaz insanların da daha iyisini yapmasına yardımcı olabileceklerini öğretiyor. Rakamlar, okuyucuların bu işi yapmaya hazır olduğunu gösteriyor - hadi onlara şans verelim. ARC'nin bir pdf'si övgü tabakasının yanına yapıştırılıyor. 

Dee, Barbara MAYBE HE JUST LIKES YOU

MAYBE HE JUST LIKES YOU için başka bir fantastik eleştiri geldi. School Library Connection 'ndan gelen incelemenin sizler için hazırladığımız Turkçesi  aşağıdadır:

Dee, Barbara
MAYBE HE JUST LIKES YOU

2019. 304sayfa 17,99 $ hc. Genç Okuyucular için Simon Schuster  6-12. sınıflara yönelik

Bu, orta okul çağındaki tüm öğrencilerin okuması ve tartışması gereken bir kitap. Barbara Dee ergenlikten geçerken meydana gelen karışıklığı mükemmel bir şekilde ele geçirdi. Mila, vücudu değişmekte olan genç bir kızın okuldaki bazı çocukların dikkatini çekmeye nasıl başladığının mükemmel bir örneğidir. Onların dikkatini anlamıyor. Çocuklar Mila'yı nasıl etkilediklerini bilmeden veya anlamadan, uygunsuzluğun sınırlarını zorlayan bir oyun icat ettiler. En çok ihtiyaç duyduğu zaman onu terk ettiği görülmüş en iyi arkadaşlarının ek sorununu ekledi: Zara sadece kendine odaklanıyor ve sinirlenmek için çabuk; arkadaşı Max, kendi cinselliği ile anlaşmaya geliyor ve kendi kimlik kriziyle baş etmeye çalışıyor; Omi, her şeyin yolunda gitmesini isteyen sessiz olanı. Hikaye, gençlerin kafa karışıklıklarını paylaşma, güvenilir bir yetişkinle konuşabilme,  utanç verici mahrem şeyleri açıklama ve kendi başlarına tekrar ayağa kalkabilmelerini ortaya koyuyor. Bu, duygularınızı önemsizleştiren  birilerine "hayır" demeyi öğrenmeye bir örnektir. Bu kitap öğrencilerin bedenlerindeki değişiklikleri ve duygularını daha iyi anlamalarına yardımcı olacaktır. Ayrıca, gençlerin ne anlamadığını ne açıklayacağını bilmediği sorunları çözmelerine yardımcı olmak için yetişkinlere yaşamlarında güvenmeyi öğreneceklerdir. Çocuklarla çalışan yetişkinler için de bir ders var; onları dinlemeli ve onları ilgilendiren şeyleri ciddiye almalıyız. Bu başlık, genç kadınların hayatlarını kontrol edebileceklerini bilmelerine yardımcı olmak için önerilen okuma listelerinde yer almalıdır. Kitap, erkekler için eşit derecede önemlidir, böylece kendi duygularını ve ergenlerin mizahının kurbanı olabileceklerin duygularını anlayabilirler. Bu unvan okul kütüphanesine ve sınıf kütüphanesine aittir. Orta okuldaki kitap kulüpleri için mükemmeldir, mükemmel bir edebi araç olarak ve birbirimize nasıl davranmamız gerektiği konusunda bir tartışma aracı olarak hizmet eder. Diane Fanning, İngilizce Öğretmeni, Köy Okulu, Houston, Texas

Şiddetle Tavsiye Edilir

ELLIE MAKES A FRIEND duyuru!

Mike Wu'nun ELLIE serisindeki en son resimli kitabı paylaşmaktan büyük bir heyecan duyuyorum, ELLIE MAKES A FRIEND! Dizideki diğer üç kitapta olduğu gibi, dünya İngilizce hakları Disney-Hyperion'a aittir.https://aslikarasuil.blogspot.com/2019/09/ellie-makes-friend-duyuru.html


Bir panda hayvanat bahçesine katıldı ve tıpkı Ellie gibi, o da bir sanatçı! Ellie, yeni bir arkadaş edinmekten heyecan duyuyor, ancak Ping'in kendine özgü resim becerilerinden çok etkilenen herkesle birlikte, Ellie kendi yeteneğini sorgulamaya başlar. Çin'den yeni arkadaşı hakkında daha fazla şey öğrenirken, Ellie, yeni bir bakış açısının yeni ilham kaynağı olabileceğini ve belki de birlikte yaratabilecekleri harika bir şey bulabileceğini keşfeder!Kitap, yalnızca Mike’ın güzel resimleri yüzünden değil, aynı zamanda otantik Çin kaligrafi özellikleri nedeniyle de özel. Yazar, “Ellie ve Ping harika bir takım ve onları çizip, boyamak çok güzel. Bu benden çok şey aldı ama bence Çin kaligrafisinin gerçekten otantikliğine ve benim kendi hikayemle kişisel bir bağ kurmaya ihtiyacı vardı. Annem NYC Çin mahallesinden 80'li yaşlarında yaşlı bir usta hattata  yazdırdı ve bu hattat on yıllardır yazıyor.  kitabımın özgünlüğünü eklemek için büyüdüğüm yeri bulmaktan çok mutluyum. Kişisel bir kayda göre, babamın kaligrafisinin bir kısmını 11-12 ve 36. sayfalara dahil ettim. Artık benimle birlikte olmadığı için  özel bir kaligrafiydi ve Çin kaligrafisi için takdir ettiğim için bana özel bir anlamı var, " diyor yazar.
THE TREACHEROUS SEAS by Christopher Healy'


Christopher Healy'nin Perilous Journey serisinden , THE TREACHEROUS SEAS. Okul çağı çocuklara yönelik. 

Ambrose Rector'un korkunç planını engelleyerek dünyayı kurtardıktan sonra, Molly Pepper ve Emmett Lee bunutamamen başardıklarını düşündüler. Sonuçta onlar kahramandı. Ama eğer birisi dünyayı kurtarmışsa ve onu hatırlayan kimse yoksa, gerçekten kahraman olabilirler miydi?

Şimdi Molly, Emmett ve Molly'nin annesi Cassandra, kendilerini bir kez daha kanıtlayacaklar. Ve bunu kimsenin görmezden gelemeyeceği ya da unutamayacağı bir başarı ile yapmayı hedefliyorlar: dünyanın dikkatini çeken yarışı kazanmak, Güney Kutbu'nu bulan ilk insan olmak. Ancak onların bir tür gemi ve bunu başarabileceklerine inanan tavırlarına rağmen, Kutba giden yol zorlukları değil - ya da tehlikeleriyle var. Bu, Emmett'in babasının Antarktika'ya bir sefer açtığında aldığı yol -- Bay Lee ve tüm mürettebatının öldürüldüğü sefer. Ölüm bu hain denizlerde kahramanlarımızı bekliyor mu?
 A DASTARDLY PLOT'e övgü

"Konusu sürükleyici ve çok güzel, okurken nabız atışın  en yüksek hıza çarpıyor, ancak kitabın mizahi  dilini, buluş çağındaki çirkin yüzüne bakıyor ve odaklanan iki marjinal gruba odaklanıyor - göçmenler ve kadınlar - ilgili sosyal yorumlara izin veriyor."

"Tam bir cümbüş ,eğlenceli bir serinin açılışı."- Kirkus

"Kesintisiz eylemden zevk alan okuyucular bu yeni diziyi denemek isteyecekler."- Booklist

"Epey kafa patlatılmış."- New York Times Book Review

"Christopher Healy iyi bir hikaye anlatmanın nasıl olduğunu ço iyi biliyotr"- Brightly, Must-Read Middle Grade Books of 2018

"Christopher Healy başka bir orta sınıf başyapıtı yazdı."- Brightly, Must-Read Middle Grade Books of 2018

Christopher healy'nin tuhaf mizah markasıyla dolu olan hain denizler, New York şehrinin gökdelenlerinden Karayiplerin güneşli adalarına, Antarktika'nın donmuş tundrasına kadar okuyucuları içine alan, aksiyon dolu, eğlence dolu bir maceradır; burada garip bir yeni dünya buzun yüzeyinin altında gizlenir...

Hero's Guide serisinin çeviri hakları aşağıdaki dillerde satılmaktadır: Bulgarian (Ciela Norma), Japanese (Home-Sha), Portuguese - Brazil (Verus), Russian (Machaon), and Thai (Tathata).

Walden Pond (HarperCollins) kitabı Kasım 2019'da çıkarıyor.