9 Ağustos 2019 Cuma

Jennifer and Mathew Holm:THE EVIL PRINCESS VS. THE BRAVE KNIGHT

Amerikada yayınlanmasından sadece bir gün sonra, THE EVIL PRINCESS VS hakkında epey harika haberlerimiz var. BRAVE KNIGHT.

Öncelikle kitap için inanılmaz (ve hak edilen) yerleşim olan 3-5 yaş grubu kategori için Ağustos ayının En İyi Amazon Kitabı seçildi. Ayrıca Indie Next List'in Sonbahar seçimi.

Ve nihayet, Okul Kütüphanesi Dergisi'nden (School Library Journal)bir tane daha parlak bir inceleme aldık:

The Evil Princess vs. the Brave Knight
HOLM, Jennifer L.. illus. by Matthew Holm. 40p. Random. Aug. 2019. Tr $17.99. ISBN 9781524771348.

Okul öncesi -  Jennifer L. Holm ve Matthew Holm kardeşler (kendileri Babymouse, Squish ve “My First Comics” serisinin ortak yapımcıları), burada kardeş rekabetine peri masalımsı bir görünüm sunuyor. Kötü Prenses ve Cesur Şövalye anlaşamıyor. Prenses kardeşine trip atmaktan üzgün olmadığında büyü aynası (buradaki ana figür), ikisine de aralarında iyi geçinmeleri için yalvarıyor. Plan biraz fazla iyi sonuç veriyor ve kraliyet kardeşleri kocaman, eğlenceli bir karmaşa yaratıyor, bu da daha fazla suçlama ve prensesin her şeyini yapma şansını yeniden yakalama şansı yaratıyor. SONUÇ Parlak kalem ve yaramazlığa karışan kardeşlerin suluboya çizgi film çizimleri ile iyi resimlenen bu eğlenceli hikaye, ebeveynlerin kavga eden çocukların savaşlarının komik tarafını görmesini sağlamak için ihtiyaç duydukları bir hit olacaktır. Olağandışı bir hikaye zamanı için, çocuklara yapboz oyunu Royal Rescue oyununu oynayarak bu kitabın bir okumasını takip edin. –Henrietta Verma, Credo Reference, New York, NY


EVIL PRINCESS VS.’nin mutlu sürüm günü. BRAVE KNIGHT, en çok satan ve ödüllü kız kardeşi ikilisi  olan Jennifer ve Matthew Holm'un kardeş rekabeti hakkında kahkahalarla dolu resimli kitap serisinin ilki.

"Bu, hem ortaçağ hem de modern aşk nefreti kardeş bağının çirkin bir portresi."
- Publisher's Weekly

“Bu, mizahi metinleri ve kıkırdakları güçlendirmek için diyalog balonları ve ses efektleri gibi grafik-roman tekniklerini etkin bir şekilde kullanan eğlenceli karikatür çizimleri ile okuyuculardan gülüşleri doğuracağından emin olabilirsiniz ... [H] hoş, nadir ve kapsayıcı bir ayna Benzer ailelerdeki birçok çocuk için, Holm kardeşler yine grevde!
- Kirkus

“Karada öykülere hitap eden resimli kitap tanıtımıyla, ödüllü Holmler ... ailesel rekabetin eğlenceli tarafını oynuyor. ileri geri komik ileri YÜKSEK TALEP BACKSTORY: Bu en çok satan, ödüllü kardeş ikilisi tarafından resimli kitaplara ilk baskının, kesinlikle ilgi çekeceği kesin. ”
-BookList

Çocuk Kitapları Konseyi tarafından, Ağustos 2019’a kadar seçmeli olan "Basında Sıcak" okuma listesine dahil edilmek üzere

Tercüme hakları, Katalanca (Obelisco), İtalyanca (Picarona) ve İspanyolca (Obelisco) 'da satılmıştır.THE EVIL PRINCESS VS BRAVENIGHT için bir başka yıldızlı inceleme daha aldık. Bu inceleme  "hem ortaçağ hem de modern aşk-nefret kardeş bağının komik bir portresi" olarak değerlendiren Publishers Weekly'den.

İncelemenin tamamını buraya ekledim. Ayrıca önceki Kirkus incelemesini de ekledim.

Tercüme hakları, İspanyolca ve Katalanca (Obelisco) 'da satılmıştır.


Jennifer ve Matthew Holm, çok satan BABYMOUSE serisinin arkasındaki kardeşler.

Sizleri Evil Princess and the Brave Knight(Kötü Prenses ve Cesur Şövalye) ile tanıştırayım.Ejderhalarla savaşırken korkunç büyüler atıyor. Yaramazlık yaparken kedileri sıkıntıdan kurtarıyor. Hiç şüphe yok ki bu krallıkta huzur yok! Acaba Kötü Prenses gerçekten bu kadar kötü mü? Ve cesur şövalye göründüğü kadar şövalye mi? Çocuklar ve ebeveynler, bu büyüleyici ve yaratıcı yeni hikayede tanıdık aile dinamiklerini görünce gülecekler.

Bu kitap tanıdık bir peri masalına gönderme yapar ve sert bir ebeveyn figürü olarak komik bir büyülü aynası ile tamamlanmış bir kardeş rekabeti ekler. Zekice, taze ve Evil Princess ve Brave Knight'ın(Kötü Prenses ve Cesur Şövalye) yer aldığı dört kitabın ilki.

Bu dörtleme, ödüllü BABYMOUSE serisinin 3 milyondan fazla satışlara sahip olduğu Jennifer ve Matthew Holm için heyecan verici yepyeni bir rota.

Chelsea Bieker’s GODSHOT!

Chelsea Bieker'in’in GODSHOT’unun göz kamaştırıcı kapak çalışmasını sizinle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum!


godshot cover jpg ile ilgili görsel sonucu

MCPG Temmuz 2019 Publicity Update

Hypable Margaret Owen’ın THE MERCIFUL CROW 'u için için seçkin bir alıntı (bağlantı) ile birlikte çarpıcı bir kitap fragmanını yayınladı. (linke bakınız).

Paste Magazine, io9, ve SYFY Wire THE MERCIFUL CROW'u Temmuz'da okunması gereken kitap seçimi. Tüm listeleri görmek için linklere tıklayın!


Young Adult Reviews: 

FAMOUS IN A SMALL TOWN
Emma Mills; Henry Holt; January 2019; 320 pages
“Çok boyutlu karakterler, çekici bir konu ve bazı beklenmedik dönüşlerle aldatıcı derecede basit bir komplo, bunu geleneksel romantizm türünü aşan bir roman haline getiriyor” (VOYA-yıldızlı derecelendirme)

FORWARD ME BACK TO YOU (Kitaba gelen tam üçüncğ yıldızlı derecelendirme!!)
Mitali Perkins; Farrar, Straus and Giroux; April 2019; 432 pages
Benzersiz ve ferahlatıcı, Forward Me Back to You Perkins’in romanlarına daha çok fan getirmeli .” —VOYA, yıldızlı derecelendirme

THE OTHER SIDE: Stories of Central American Teen Refugees Who Dream of Crossing the Border
Juan Pablo Villalobos; translated by Rosalind Harvey; Farrar, Straus and Giroux
September 2019; 160 pages 
“Her hikayenin merkezinde güvenilir korku yatıyor; bu temel hacim birden fazla okumayı hak ediyor.” —Kirkus, yıldızlı derecelendirme

Young Adult Satışlar: 

QUEENS OF GEEK by Jen Wilde/Spanish rights to Grupo Anaya 

I BELIEVE IN A THING CALLED LOVE by Maurene Goo/V&R has expanded their rights to the Spanish territory 

THE ROW by J.R. Johansson/V&R has expanded their rights to the Spanish territory 


MIDDLE GRADE & CHAPTER BOOK
   

DESTINATION MOON: THE REMARKABLE AND IMPROBABLE VOYAGE OF APOLLO 11 by Richard Maurer USAToday.com 'da Moon Book round up da yer aldı

TAM BEŞ YILDIZLI İNCELEME veThe New York Times'dan kitap kağaındaki harika tanıtımıyla , PIE IN THE SKY yılın en çok derecelendirilen kitaplarından biri! 

Middle Grade & Chapter Book Reviews: 

BORN TO FLY: The First Women's Air Race Across America
Steve Sheinkin; illustrated by Bijou Karman; Roaring Brook; September 2019; 288 pages
Sheinkin’in hikaye-benzeri anlatımı okuyucuyu harekete geçiriyor, kitaptaki tek taraflı merdiven şeklinde açılan notlarla onları ellerinden tutup, neşelendiriyor ... Bu kitap, tarihte sık sık gözden kaçan kahramanları ayrıntılarıyla ortaya çıkıyor. —Booklist, starred review

Middle Grade & Chapter Satışları 

LA LINEA by Ann Jaramillo/Spanish rights renewed by Ediciones Castillo 

CROSSING ON TIME by David Macauly/Russian rights to AST Publishers 


THE ALCATRAZ ESCAPE by Jennifer Chambliss Bertman/Simplified Chinese rights to 21st Century Publishing 


GRAFİK ROMANLARDAN HABERLER
    

Bildiğiniz üzere bu yıl 3 Macmillan grafik romanı Eisner Ödüllerinde büyük ödüle layık görüldü: IS THIS GUY FOR REAL by Box Brown for Best Reality-Based Work, THE DIVIDED EARTH by Faith Erin Hicks for Best Publication for Kids (9-12), and THE PRINCE AND THE DRESSMAKER by Jen Wang for both Best Publication for Teen (13-17). Jen Wang ayrıca Best Writer/Artist ödülünü aldı. Tüm kazananlara tebrikler!Eisner Ödülü alanları ödülü alan yazarlarımıza yer verilen The Hollywood Reporter ve Deadline 'dan okuyun!

Entertainment Weekly DRAGON HOOPS by Gene Luen Yang'ın münhasır kapağı eserden alıntıya bakınız. Kitap yayınlanmadan çıkan skorlara EW.com'dan bakınız.  

NPR.org Jim Ottaviani ve Leland Myrick’in kapsamlı HAWKING biyografisine bakınız. Tüm yorumu buradan okuyunuz here.  

HAWKING ile ilgili çıkan vızıltılara Comicbook.com, Live Science, ve io9! dan bakınız

The Lily, The Washington Post'un feminist köşesi, Mariko Tamaki ve Rosemary Valero-O'Connell LAURA DEAN KEEPS BREAKING UP WITH ME'i Ağustos seçimi yaptılari! Instagram duyurusuna bakınız here

US Weekly ,LAURA DEAN KEEPS BREAKING UP WITH ME 2019   Back to School Must-Haves!  seçimi

Lucy Knisley'in GO TO SLEEP (I MISS YOU)THE BUMP'da yer verildi, Lucy'den alıntılar, özel çizimlerinden alıntıları ve kapakta bir spot ışığı dahil Yandaki linke bakınız here.  

Clint, Griffin, Justin, ave Travis McElroy Entertainment Weekly 'da THE ADVENTURE ZONE: MURDER ON THE ROCKPORT LIMITED ilgili about podcasting'den yayıncılık fenomenlerine kadar olan izleri ve yeni hitleri hakkında konuştular. Yandaki linkden okuyunuz. here

THE ADVENTURE ZONE trenine binmek için daha çok nedeniniz var. Buzzfeed Cary Pietsch ve McElroy ailesinin heyecan verici projelerine rehberlik etti.

THE ADVENTURE ZONE: MURDER ON THE ROCKPORT LIMITED! ayrıca aşağıdaki tanıtım duraklarını yapt

The Wall Street Journal THE SINGING ROCKp; OTHER BRAND NEW FAIRY TALES by Nathaniel Lachenmeyer, illustrated by Simini Blocker yer verdi. Yandaki linkden okuyunuz. this review.  


Graphic novel reviews: 

ON A SUNBEAM (FOURTH STARRED REVIEW!!) 
Tillie Walden; First Second; October 2018; 546 pages
On A Sunbeam Samimi, kozmik ve bazen de derin komik bir sanat eseri, umarım Walden'in bilim fantezi dünyasının son belirtisi değildir”—VOYA, yıldızlı inceleme

  PUMPKINHEADS (SECOND STARRED REVIEW!!) 
Rainbow Rowell; illustrated by Faith Erin Hicks; First Second; August 2019; 224 pages
“Panel düzenleri eylemi sorunsuz bir şekilde ilerletir ve genç sevgi duygusunu uyandırır ve değişimin eşiğinde nefes nefese durur..Rowell ve Hicks hayranları bu grafik romanı Frito pastası gibi yutacak ve sadece bir ısırmadan sonra yeni gelenler aynı şeyi yapacak-ve saniyeler için soracaklar.” —School Library Journal, starred review

  STARGAZING (FOURTH STARRED REVIEW!!) 
Jen Wang; First Second; September 2019; 224 pages
“İki noktadaki duygusal manzaraya verilen bu belirti ile Wang, okul çağına yönelik romanların ustaları Shannon Hale, Raina Telgemeier ve Cece Bell'in saflarına katılıyor.”–­School Library Journal

Grafik Roman Satışları: 

HAWKING by Jim Ottaviani, illustrated by Leland Myrick/Korean rights to The Forest Book Publishing 

BE PREPARED by Vera Brosgol/Hebrew rights to Kinneret 

BE PREPARED by Vera Brosgol/Czech rights to Paseka 

LAURA DEAN KEEPS BREAKING UP WITH ME/Korean rights to Prooni Books

STARGAZING by Jen Wang/Spanish rights to Roca Editorial 

RESİMLİ KİTAPLARDAN HABERLER

GO FOR THE MOON: A ROCKET, A BOY, AND THE FIRST MOON LANDING by Chris Gall The New York Times Kitap Ekinin 14 Temmuz 2019 sayısında gözden geçirildi!

Resimli Kitap Satışları.: 

EVERY FRIDAY by Dan Yaccarino/Korean rights to GoodBookCome

DOMINIC by William Steig/Romanian rights to Editura Art 

ABEL’S ISLAND by William Steig/Romanian rights to Editura Art 

THE WISHING CLUB by Donna Jo Napoli/Korean rights renewed by Gimm-Young 

THE TRUTH ABOUT HAWKS by Maxwell Eaton III/Simplified Chinese rights to Beijing Institute of Technology

THE TRUTH ABOUT BEARS by Maxwell Eaton III/Simplified Chinese rights to Beijing Institute of Technology

THE TRUTH ABOUT DOLPHINS by Maxwell Eaton III/Simplified Chinese rights to Beijing Institute of Technology

THE TRUTH ABOUT CROCODILES by Maxwell Eaton III/Simplified Chinese rights to Beijing Institute of Technology

THE TRUTH ABOUT ELEPHANTS by Maxwell Eaton III/Simplified Chinese rights to Beijing Institute of Technology

THE TRUTH ABOUT HIPPOS by Maxwell Eaton III/Simplified Chinese rights to Beijing Institute of Technology

THE FIREBIRD by Demi/Korean rights renewed by Greatbooks 

NERDY BIRDY by Aaron Reynolds, illustrated by Matt Davies/Complex Chinese rights to Tony Culture 

A BEAUTIFUL GIRL by Amy Schwartz/Korean audio rights to Kyowon Co., Ltd  

A BEAUTIFUL GIRL by Amy Schwartz/Korean rights renewed by Kyowon Co., Ltd

MUSIC OF LIFE by Louis Thomas/Italian rights to Edizioni Clichy 

UNICORN NAMED SPARKLE by Amy Young/Hebrew rights to Sefer Lakol 

A NEW FRIEND FOR SPARKLE by Amy Young/Hebrew rights to Sefer Lakol 

WHEN PENCIL MET ERASER by Karen Kilpatrick and Luis O. Ramos, Jr.; illustrated by German Blanco/Japanese rights to Kadokawa Shoten Publishing Co. 

LOST IN THE LIBRARY by Josh Funk, illustrated by Stevie Lewis/Simplified Chinese rights to 21st Century Publishing Group

ELECOPTER by Michael Slack/Simplified Chinese rights to 21st Century Publishing Group

MONKEY TRUCK by Michael Slack/Simplified Chinese rights to 21st Century Publishing Group

TURTLE TUG TO THE RESCUE by Michael Slack/Simplified Chinese rights to 21st Century Publishing Group

HECTOR THE COLLECTOR by Emily Beeny, illustrated by Stephanie Graegin/Simplified Chinese rights to 21st Century Publishing Group

100 BUGS! by Kate Narita, illustrated by Suzanne Kaufman/Simplified Chinese rights to 21st Century Publishing Group

The POUT-POUT FISH AND THE CAN’T SLEEP BLUES by Deborah Diesen, illustrated by Dan Hanna/Simplified Chinese rights to 21st Century Publishing Group

THE BIG BED by Bunmi Laditan, illustrated by Tom Knight/Simplified Chinese rights to 21st Century Publishing Group

Barbara Dee: MAYBE HE JUST LIKES YOU


MAYBE HE JUST LIKES  Publishers Weekly'den yıldızlı bir yorum aldı.

“[Z] amanında, hassas biçimde işlenmiş bir roman… Kolayca kavranan senaryolar ve kısa bölümleri bu zamanında #MeToo hikayesini geniş bir izleyici kitlesine ulaşılabilir kılıyor.”

Tam inceleme eklidir. Ve ilk yabancı dil satışımızı yeni yaptığımızı bildirmekten memnuniyet duyuyorum: İbranice, Simson'a.
Bir öğretmen, okuyucu ve okuryazarlık avukatı olan Colby Sharp'ın büyük bir erişimle desteklediği bu övgüye değer incelemesini paylaşmak büyük bir zevk. Twitter'da 36.000'den fazla takipçisi var ve aynı zamanda güçlü bir YouTube varlığına sahip.

Çok, çok kitap okuyor ama MAYBE HEJUST LIKES YOU "2019'un en unutulmaz orta sınıf romanı" olduğunu söylüyor.

Lütfen buraya bağlı videoyu izleyin: https://youtu.be/P2csHZ9EBm0. Şimdiye kadar gördüğüm en tutkulu eleştirilerden biri ve Colby Sharp gibi iyi bilinen bir sesten geldiği gerçeği, onu sadece daha etkili kılıyor. Dediği gibi:

“Bu kitabı okumalısınız. Dünyanın bu kitabı okumanıza ihtiyacı var. Dünyanın bu kitabı tüm öğrencilerimiz için hazır olması gerekiyor, böylece zor olan şeyler hakkında nasıl konuşacağımızı öğrenebiliriz.”

Herhangi bir sorunuz varsa bana bildirin!Belki sadece Barbara Dee tarafından seni seviyor | Kitap Talk adlı YouTube videosunu önizle

Bu incelemeyi Mom Loves 2 Read'den göndermek istedim, 51.000'den fazla takipçisi olan bir blog. Eleştirinin hepsini burdan okuyabilirsiniz: http://www.momloves2read.com/2019/06/maybe-he-just-likes-you-by-barbara-dee.html#more 

Ayrıca goodreads'de kitap çıkmadan hazırlanan kopyaları okuyan okuyucu incelemeleri . İşte Jill Grinberg'deki arkadaşımızın favorilerinden birkaçı:

“BU KİTAP KESİNLİKLE ÇOK ÖNEMLİDİR. Sınıflarınıza, kütüphanelerinize ve doğrudan çocuğunuzun ellerine koyun. Dee, tacizi, yetişkinlerin dikkatini vermekten sorumlu tutmaktan çekinmeyen, uygun bir yaşta tacizle uğraşır.” - Sami, Goodreads yorumcusu

“Umutsuzca bu kitabı ortaokulda vermeyi diliyorum ... MAYBE HE JUST LIKES SİZE ebeveynler, okul personeli ve cinsiyetten bağımsız olarak tüm orta sınıf öğrencileri tarafından okunması gereken mükemmel bir roman.” - Cara, Goodreads yorumcusu

“Bu konunun Nihayet orta sınıf okuyucular için ele alınmasına sevindim !! Bu kitap, çocuklar, kızlar ve onlarla çalışan tüm yetişkinler için mutlaka okunması gereken bir kitap. Bir kez daha, Barbara Dee duyarlı ve duyarlı bir konu hakkında mizah duygusunu yitirmeden yazıyor . Büyük karakterler de - kitaplarındaki gibi. " - Leda, Goodreads yorumcusu

KonusuYedinci sınıf öğrencisi Mila,  okuldaki ilk karagününe istenmeyen bir kucaklama ile başlar.

Ertesi gün, bir başka kucaklama. Sırıtma. Yorumlar. Her şey çok tuhaf. Arkadaşı Zara'ya göre, Mila henüz olgunlaşmamış, olanlara aşırı tepki gösteriyor. Flörtün neye benzediğini bilmiyor gibi.

Ama Mila'nın tüm itirazlarına rağmen devam ediyor. Otobüste, salonlarda. Hatta grup uygulamaları sırasında bile. Görünüşe göre çocuklar her yerde. Ve flört etmek gibi gelmiyor-bu ne?

Mila, karate sınıfına kaydolduğunda güven kazanmaya başlar. Ama arkadaşları hala Mila'nın neden erkeklerin dikkatini çektiğini anlamıyor. Mila nihayet duygularını çok bastırmaktan,  kendi başına savaşamayacağını fark eder-ve bazı beklenmedik yerlerde yardım bulur.

Anahtar Satış Noktaları:
Okul çağında sıklıkla gözden kaçan bir konuyu, ustalıkla araştıran önemli ve zamanında yapılan bir çalışma: Cinsel taciz. Barbara Dee ustalıkla yaşa uygun bir şekilde zor bir konu ele alır.

Bu kitap pazarda bir boşluk doldurur. Cinsiyetçilik, ırkçılık ve diğer önemli konuları tartışan birçok kitap olsa da, cinsel tacizi ele alan bu yaş kategorisinde çok az kitap var.
Barbara Dee'nin mükemmel bir okul sesi var! Ortaokulda olmanın nasıl bir şey olduğunu biliyor. Karakterleri dağınık, komik ve akıllıdır ve arkadaşları, düşmanları, ebeveynleri ve öğretmenleri ile ilişkileri harika otantik.

Kitap, Eylül 2019'da Aladdin / Simon & Schuster'dan çıkacak. Dileyenler benden ilk haliyle metnini isteyebilir.Kitapla ilgili düşüncelerini bir an önce duymak istiyorum!

6 Ağustos 2019 Salı

Valentine by Elizabeth Wetmore


HarperCollins'in 67.500 VALENTINE kopyasını bastıracağını bildirmekten çok memnunum! Şu anda 40.000 kopya için siparişleri var ve yüksek talep olmaya devam edecek.Bu çok büyük bir rakam, bu yüzden çok heyecanlıyız!
Konusu

1976 ve bir Batı Teksas petrol sahası kasabası bir sonraki büyük petrol patlamasının zirvesinde duruyor. Yerli bir kız — Glory Ramírez - onarılmış petrol borularının derzleri ve esintileri arasındaki petrol kuyusu kötü bir saldırıdan kurtulsa bile, Glory, kasabanın anneleri ve kızlarıyla birlikte atık serpintisiyle uğraşmak zorunda kalacaktır. Eşzamanlı olarak şiddetli ve açılmayan, genellikle şaşırtıcı derecede hassas olan VALENTINE petrol kuyusunda, korkunç bir suçun ardından yakalanan kadınların ve kızların hikayelerini anlatıyor: şiddet ve ırk, sınıf ve bölgenin kesiştiği bir hikayede acil, zamanında, unutulmaz bir keşif. Sizleri karanlığın ve korkunun derinliklerini kapatıyor, ancak güzellik ve umutla sona eriyor.
Elizabeth Wetmore’un kurgusu Epoch, Kenyon Review, Colorado Review, Baltimore Review, Crab Orchard Review, Iowa Review ve diğer dergilerde ortaya çıktı ya da gelecek. Hikayelerinden ikisi Pushcart Ödüllerine aday gösterildi ve biri Özel Mansiyon aldı. Iowa Yazarlar Atölyesi’nden mezun olmuş, Ulusal Sanat Bağışından burs kazanmış ve Illinois Sanat Konseyi’nden iki burs ve Barbara Deming Vakfı’ndan hibe almıştır. Buna ek olarak, Bread Loaf'ta Kurmaca'da bulunan bir Rona Jaffe Scholar'ı ve MacDowell Colony'de Fellow'du. 2015 baharında, Hedgebrook'taki Residence'ta altı Yazardan biriydi.

VALENTINE by Elizabeth Wetmore

HarperCollins UK, romanın çöl ortamının tehlikesini ve çürümesini gerçekten yansıtan Elizabeth Wetmore’un VALENTINE’ına kapaklarını paylaşmaktan büyük heyecan duyuyor.

 Umarım bu unutulmaz kapak, siz değerli yayıncılarımıza ilham verir!