11 Mayıs 2019 Cumartesi

Chelsea Bieker GODSHOT

Katapault tarafından Mayıs 2020'de yayınlanacak olan Chelsea Bieker'in yeni bir romanı GODSHOT'un bir tanımını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

On dört yaşındaki Lacey May Herd'ın başı fena halde dertte. Ciddi sorun. Görünüşe göre Peaches Kaliforniya'dan ona yardımcı olabilecek biri yok. Sorunlu annesi telefon seks operatörü olarak çalıştığı işinde tanıştığı bir adamla kaçtı. Büyükannesi Cherry, tahnit faresiyle, Lacey’nin mücadelesinden daha çok endişe duyuyor. Ve topluluğunun geri kalanı - kuzeni Lyle ve Papazı Olaf da dahil olmak üzere - bölgedeki bir zamanlar kazançlı kuru üzüm çiftlikleri ve Olaf'ın vaat ettiği kilisenin yaklaşmakta olan canlanmasını iflas ettiren Central Valley kasabasına yerleşmiş kuraklıkla meşgul. Nihayet, 'yağmur yağacak.'Chelsea Bieker MFA'sını Portland Eyalet Üniversitesi'nden aldı ve bir MacDowell Kolonisi bursu aldı. Çalışmaları McSweeney’de, Catapult, Joyland ve başka yerlerde yayınlanmış ya da gelecek. Godshot ilk romanı ve ardından bu iki kitap anlaşmasının parçası olan kısa bir hikaye koleksiyonu izleyecek. 2018 Rona Jaffe Ödülü'nü aldı.En son PDF’yi istiyorsanız, lütfen bana bildirin!

BORN TO DRAW COMICS by Ginger Wadsworth; illus. by Craig Orback

Henry Holt Books for Young Readers; September 2019; 40 pages; ages 4-8

Sevimli çizgi roman yerfıstığının(Peanuts) yaratıcısı olan Charles "Sparky" Schulz'un karma panel formatlı resimli kitap biyografisi.

Bir çocuk olarak Charles, boş zamanlarını açık havada geçirdiği maceralar arasında arkadaşları ve köpeği Spike'a ayırdı ve okumayı sevdiği çizgi romanlardan ilham alarak hayal gücüyle karalamalar yaptı. Profesyonel bir karikatürist olmayı özlemişti, ancak hayallerini ilerideki beklenmedik zorluklar karşısında ertelendiğini gördü: II. Dünya Savaşı’nın Avrupa cephesine askeri dağıtımı ve bir aile trajedisinin ardından çektiği acı. Öyle olsa bile Charles, ilk yıllarının umutlu neşesini ve her ikisi de PEANUTS'a ilham veren Spike'a olan sevgisini hiç kaybetmedi. Çizgi roman (şeridinde), çizgi roman tarihindeki en popüler ve etkili isim olmaya başladı.

Ginger Wadsworth, VOYA tarafından Kurmaca Dışı Bir Şeref Kitabı olarak adlandırılan ve Batı Çocuk Yazarlığı Ödülü ile İlk Kız İzci Ödülü'nü kazanan Words West: Genç Öncülerin Sesi de dahil olmak üzere genç okuyucular için birçok bilgi başlıklarının yazarıdır. Juliette Gordon Low'un hayatı. Orinda, California'da yaşıyor.

Craig Orback, diğerlerinin yanı sıra, Düşman ve Can Adamı'ndan gelen Hediyeler dahil, genç okuyucular için birçok kitap gösterdi. Çalışmaları ayrıca çocuk dergilerinde ve okul kitaplarında yer aldı. Seattle'da ailesiyle birlikte yaşıyor.A DREAM OF FLIGHT by Jef Polivka & Rob Polivka; illus. by Rob Polivka Farrar, Straus, Giroux Books for Young Readers; July 2019; 40 pages; ages 4-8

Farrar, Straus, Giroux Books for Young Readers; July 2019; 40 pages; ages 4-8


Rob ve Jef Polivka ikilisinden kurgusal olmayan kategoride ilk. gökyüzüne ulaşmak için her şeyi riske atan bir mucit olan Alberto Santos-Dumont'un dinamik bir biyografisi olan A Dream of Flight'ta resimli bir çılgın macera sunuyor. Ve elbette ki başarıları ve başarısızlıkları, dünyadaki insanları birbirine daha da yakınlaştırdı.

Hazırlan? Ayarla. Uç!

Yirminci yüzyılın başında, Avrupa'da hiçbir havacılık ödülü Deutsch Deutsch'den daha fazla imrenilemedi. Pilotun kazanması için, Paris’in Eyfel Kulesi çevresindeki Aero Kulübü’nden bir balon uçurması ve otuz dakika veya daha kısa sürede geri dönmesi gerekir. İlk kazanan kim olacak?

Alberto Santos-Dumont yapabileceğini düşündü. En yeni tasarımı olan Airship No. 6, önceki çarpışmalarda öğrendiği sayısız dersten mükemmeldi. 19 Ekim 1901 sabahı Santos, felaket başladığında yarışta iyi zaman geçiriyordu - motoru havada durdu! Santos zaman içinde bitiş çizgisine varabilir mi - hayatta kalsa bile mi?

Jef Polivka, eşi ve küçük oğluyla birlikte yaşadığı Allen, Texas'taki evinden kardeşi Rob ile işbirliği yapıyor. Uçuş rüyası ilk resimli kitabıdır.

Rob Polivka, karısı ve üç çocuğuyla birlikte Plano, Teksas'ta yaşayan bir illüstratör ve karikatürist. Amerika'nın Tanrı'yı ​​kutsadığı Amerika'nın ressamı: Irving Berlin Adında bir Göçmenin Öyküsü ve Uçan Bir Rüya'nın ortak yazarı / illüstratörüdür.

FINDING NARNIA by Caroline McAlister; illustrated by Jessica LananRoaring Brook Press; November 2019; 48 pages; ages 4-8

Zengin hayal gücü Narnia'nın yaratılmasına yol açan Jack ve Warnie Lewis adlı iki kardeşin büyüleyici bir resimli kitap biyografisi.

C.S. Lewis Narnia Günlükleri'ni yazmadan önce, günlerini şövalyeler, kaleler ve konuşan hayvanlarla dolu diğer dünyaların hikayelerini hayal ederek geçiren Jack adında genç bir çocuktu. Kardeşi Warnie, günlerini trenler, tekneler ve teknoloji ile dolu dünyalar hayal ederek geçirdi. Yağmurlu bir günde, tavan arasının yanındaki küçük bir odada bir dolap buldular ve merak ettiler, gardırobun sonu olmasa acaba ne olurdu?

Yıllar sonra Jack, gardırobun ötesinde ne olabileceğini ve Lucy ve kız kardeşleri adında bir kızı düşünmeye başladı. Bu resimli kitap biyografisi, Narnia Günlükleri'nin sevgili yaratıcısını, etraflarında dünyadaki gizli sihri gören yeni nesil çocuklara tanıtmaktadır.

Caroline McAlister, Guilford College'da İngilizce öğretiyor ve her yıl öğrencileri, C.S. Lewis'in yaşadığı ve yazdığı ortamda hayal kurmaları için Oxford, İngiltere'ye götürüyor. Greensboro, Kuzey Carolina'da yaşıyor.
    
Jessica Lanan, çocukluğunu büyülü bir dünyaya gizli bir kapı bulmayı hayal ederek geçirdi. Sonunda Narnia'yı boş sayfada buldu, hayal edilebilecek her şeyin hayata geçirilebilmesi için. Colorado, Boulder'da yaşıyor.

MCPG Hot Submission: I AM PERFECTLY DESIGNED by Karamo Brown and Jason Brown; illustrated by Anoosha Syed

MCPG Hot Submission: I AM PERFECTLY DESIGNED by Karamo Brown and Jason Brown; illustrated by Anoosha SyedQueer Eye yıldızı Kamaro Brown'dan bir resimli kitabı paylaşmaktan heyecan duyuyoruz! Dünyanın dört bir yanındaki hayranları Fab Five için delirdi ve bu tatlı baba-oğul hikayesi kalp atışı yaratacak. Kitap duyurusu ve PDF'sini benden isteyiniz!


Out.com özel olarak, oğlu Jason Brown ile birlikte yazılmış ve Anoosha Syed tarafından resimlendirilen Karamo Brown tarafından yazılan I AM PERFECTLY DESIGNED by Karamo Brown and Jason Brown; illustrated by Anoosha Syed duyurusunu yaptı.


"Modern ailelere güçlendirici bir şey."


Yazı ayrıca Karamo ve Jason ile yapılan röportajın yanı sıra kapağı da ortaya koyuyor. Tüm yazıyı buradan okuyun.


Karamo'nun Instagram'daki 2.1 milyon takipçisine gönderdiği gönderiye bakın. 

Karamo'nun Twitter'daki 404.000 takipçisinin gönderisini burada görebilirsiniz.

Queer Eye yıldızı Kamaro Brown'dan bir resimli kitabı paylaşmaktan heyecan duyuyoruz! Dünyanın dört bir yanındaki hayranlar Fab Five için delirdi ve bu tatlı baba-oğul hikayesi kalp atışı yaratacak. Duyuru dün çok fazla heyecanlanmaya başladı - daha fazla bilgi için aşağıya bakınız ve PDF eklenmiştir!


Out.com özel olarak, oğlu Jason Brown ile birlikte yazılmış ve Anoosha Syed tarafından resimlendirilen Karamo Brown tarafından mükemmel bir şekilde tasarlandığımı duyurdu.


"Modern ailelere güçlendirici bir şey."


Yazı ayrıca Karamo ve Jason ile yapılan röportajın yanı sıra kapağı da ortaya koyuyor. Tüm özelliği buradan okuyun.


Karamo'nun Instagram'daki 2.1 milyon takipçisine gönderdiği gönderiye bakın.

Karamo'nun Twitter'daki 404.000 takipçisinin gönderisini burada görebilirsiniz.

Kitap kapağı için 
I AM PERFECTLY DESIGNED by Karamo Brown and Jason Brown; illustrated by Anoosha Syed
Henry Holt Books for Young Readers; November 2019; 40 pages; ages 4-8

 Anoosha Syed tarafından resmedildi
Henry Holt Genç Okuyucular İçin Kitaplar; Kasım 2019; 40 sayfa; 4-8 yaş

Queer Eye yıldızı Karamo Brown'un kendini kabul etme ve bir baba ile oğul arasındaki güçlü bağ hakkında hareketli bir resim kitabı.


Ben Kusursuzca Tasarlandım, Netflix'in hit dizisi Queer Eye'ın Kültür Uzmanı Karamo Brown'dan olduğu gibi, kim olduğunuzu sevmenin coşkulu bir kutlamasıdır. Modern ailelere verilen bu güçlendirici buluşta, bir oğlan ve babası, birbirleri için mükemmel bir şekilde tasarlandıkları her yolu keşfederek şehirde keyifli bir yürüyüşe çıkarlar.


Karamo Brown, Netflix’in Emmy ödüllü dizisi Queer Eye’ın Kültür Uzmanı olarak kalpleri ve zihinleri düzelten bir TV kişisi, yapımcısı ve sunucusudur. 2004 yılında MTV'nin "Gerçek Dünya" yı ilk açıkça eşcinsel Afrika kökenli Amerikalı gerçeklik TV yıldızı olarak göründüğünde tarih yazdı. Karamo, 2007'de dokuz yaşında bir biyolojik oğlu olan Jason'ı öğrendi ve gözaltına aldı. Daha sonra oğlunun üvey kardeşi Chris'i evlat edindi ve TV'ye geri dönmeden önce bir sosyal hizmet uzmanı olmak için projektörden ayrıldı. Nişanlısı ve iki oğluyla birlikte Los Angeles'ta yaşıyor.


Jason Brown, California, Los Angeles'ta dramatik ve komedi oyunculuk eğitimi almış Hollywood'da yükselen bir genç yıldız. On yaşındayken babası Karamo Brown'la bağlantı kurma tecrübesi de dahil olmak üzere sık sık eğlendirmek ve ilham vermek için kendi hayatını çiziyor. Jason, California, Los Angeles'ta yaşıyor.


Anoosha Syed, Toronto'da bulunan ve çeşitlilik ve katılım dahil olmak üzere büyüleyici karakterler yaratma tutkusu olan Pakistan-Kanadalı bir illüstratördür. Bilal Cooks Daal en son yayını olan Random House, Simon & Schuster ve Disney Publishing gibi müşterileri için resimli kitaplar yaptı. Anoosha ayrıca serbest çalışan bir karakter tasarımcısı ve Disney Jr ve Dreamworks TV ile çalıştı.GRACE: BASED ON THE JEFF BUCKLEY STORY by Tiffanie DeBartolo, illustrated by Pascal Dizin and Lisa Reist First Second; April 2019; 160 pages; Adult


GRACE: BASED ON THE JEFF BUCKLEY STORY by Tiffanie DeBartolo, illustrated by Pascal Dizin and Lisa Reist
First Second; April 2019; Nisan 2019; 160 sayfa; Yetişkin


GRACE, Rolling Stone.com'da yayınlanmadan önce yer aldı (UVM: 23,906,449)

"Şarkıcı-söz yazarı Jeff Buckley'in (1966-1997) bu coşkulu grafik biyografisinde, onunla ilgili  morbid ayrıntıların tipik olarak deşilmesinden kaçınıp daha çok onun yaratıcı dehasıyla ilgili yazılmış. Kendini " Anaheim'dan beyaz çöp " diye tanıtan, tatlı, zengin bir ses ve kendisiyle iç hesaplaşma içinde olmasıyla eşleşen sözleriyle, Buckley az bildiği bir kültü izleyen şarkıcı-söz yazarı  babası Tim Buckley'nin gölgesinde mücadele etti, 1992'de New York kulüp devresinde gitarı olan ciddi bir adam olan Buckley, 1992'de rekor bir dikkat çekti ve ilk albümünde güçlü satışlar ve olumlu eleştiriler alırken, Buckley endüstrinin kendisini “yetişkinlerin çağdaş çizelgelerinin tatlı bir sevgilisi” haline getirme girişimine dur dedi. Rotasındaki belirsizlik yüzünden giderek endişelenmeye başlayan Buckley Memphis'e taşındı. Ciddi bir yazar bloğunu temizlemeye çalıştığı yer: Buckley'nin yaşamını sonlandıran yüzmeye gittiği o elim gece, titizlikle ve spekülatif psikolojik profilini ele almadan inceler. DeBartolo'nun (Rock Yıldızı Nasıl Öldürülür) adlı anlatısında, yalnızca Buckley'in devamını getiremediği şöhreti elinde tutamaması üzerine ruh halini  tam olarak izler, çoğunlukla Dizin ve Reist'in ağır ve y hikayesini anlatüksek enerjili çizimleri okuyucuda bir keder bırakıyor. Buckley'in müziğini güçlendiren yükselen yükseklerin ve onu susturmuş olabilecek karanlık düşüklerin hikayesini anlatmak için.Bu dönüşümlü trajik ve manik hikayede duygusal şarkıcı-söz yazarının 1990'ların başka bir kazazedesi hatırlanacağı tezine güçlü bir şekilde karşı çıkıyor. "- Publishers Weekly

9 Mayıs 2019 Perşembe

Rudy Rucker MILLION MILE ROAD TRIP

Rudy Rucker'in 

MILLION MILE ROAD TRIP una 

yıldızlı bir inceleme var!

"Şapkasını Thomas Pynchon'a, Jack Kerouac'a ve Douglas Adams'a devreden Rucker, okuyucuları, dinmeyen bir neşenin vahşi bir yolculuğu olan fantastik bir yolculuğa çıkarır... Rucker bu hikayeyi cesurca gerçeküstü, mizahi kişilikler ve ortamlarla doldurur ve onu çılgınca, sürekli artan bir hızda hareket ettirir. Her şey dağılmadan önce, her şeyi iç tutarlılık, fikirlerini yabancı ama erişilebilir tutan dilin eğlenceli kullanımı ve dördüncü boyutlu matematikte sağlam bir topraklama ile bağlar. Bu tuhaf macera kitap kurdu okuyucunun hazzı.”-Publisher's Weekly


Konusu

2013'ten bu yana ilk yeni romanında, cyberpunk öncüsü Rudy Rucker, klasik yolculuğa çıkma hikayesinin kendi akıllı, eğlenceli ve benzersiz bir şekilde korkunç bilim kurgu versiyonunu sunuyor.

Görünüşe göre masum bir trompet solosu bir şekilde Mappyworld'e, sırtlar gibi havzaya benzer dünyalara bölünmüş tek, sonsuz bir düzlük içeren paralel bir evren olan boyutsal bir bağlantı açtığında, üç California genci kendilerini bir uzaylı manzarasında bir milyon mil yol gezisine götürdüler dövülmüş medeniyetler, mor 80'ler vagonu ... karanlık bir ...


Tabii ki enerji motoru, grafen lastikleri ve kuantum şokları. Onların amacı? Etçil uçan dairelerin Dünya'yı istila etmesini durdurmak için. Ve, belki de, yol boyunca aşkı bulmak için.

Million Mile Road Trip, fantazmatik bir roller-coaster yolculuğu; sıcak bir şekilde kalp atışları ile, ustaca zeki ve çılgınca komik.

Night Shade Books’un Rudy Rucker’la on ciltlik bir dizisi, matematikçi tarafından çevrilmiş yazarın bildiği zekice tuhaf romanlardan dokuzunu ve daha önce hiç yayınlanmayan, Million Mile Road Trip adlı kitabının dokuzunu bir araya getiriyor. Bu etkileyici figürün çalışmalarının çoğunu, cyberpunk sahnesinin başındaki bir yerde toplamaktan ve Rucker'in büyüleyici, benzersiz dünya görüşünü tamamen yeni nesil okuyucularla paylaşmaktan gurur duyuyoruz.

Yazar hakkında:
Rudy Rucker, 20 yıl boyunca Silikon Vadisi'nde bilgisayar bilimi profesörü olarak çalışan bir yazar ve matematikçi. Çağdaş bilim kurgu ustası olarak kabul edilir ve iki kez Philip K. Dick ödülünü aldı. Yayınlanmış otuz kitabında, dördüncü boyut, sonsuzluk ve hesaplamanın anlamı üzerine hem romanlar hem de kurgusal olmayan kitaplar yer almaktadır. Siber kurgu bilim kurgu okulunun kurucusu olan Rucker, SF'yi de transrealism olarak bilinen ve genellikle kendini bir karakter olarak içeren gerçekçi bir tarzda yazar. San Francisco Körfez Bölgesinde yaşıyor.

Deborah Noyes: TOOTH AND CLAW

Daha büyük ve daha iyi kemikler bulmak için yarışan iki paleontolog arasındaki epik bir rekabet hikayesi Deborah Noyes tarafından TOOTH VE CLAW'da konu edilmekte. Kitap Amerikada yayınlandı.  Mutlu Yayın Günü.

Bu kitap, her yerdeki dinozor sevenler için eğlenceli gerçeklerle doludur, örneğin:
"brontosaurus" ismi "gök gürültüsü kertenkelesi" anlamına gelir.

İlk keşfedilen ilk fosil, otuz metrelik bir ot olan Hadrosaurus'a aitti ve ilk kaydedilen fosil 1676'da bulundu. Muhtemelen bir Megalosaur'a aitti.

18. yüzyılda, bir türün neslinin tükenebileceği fikri devrimciydi!

MAKER COMICS

Sizlerle Macmillan Children's Publishing Group yayınlarından
en yeni  kurgusal olmayan grafik roman serimizi paylaştığımız için çok heyecanlıyız: MAKER COMICS!

Başarılı SCIENCE COMICS serimizin konseptine benzer şekilde, her Maker Comic'in farklı bir konusu ve yazarı olacaktır. Ancak, bilim konuları yerine, bu dizideki her kitap okuyuculara, okuyucunun takip edebileceği  yararlı talimatlar ve eğlenceli bir hikaye çizgisi ile, bir şeleri kendi başlarına nasıl yapacaklarını öğretecek. Kitaplar hedefe yöneliktir ve sonunda okuyucu birkaç projeyi kimseden yardım almadan tek başına  nasıl tamamlayacağını öğrenecektir. Yeni bir proje başlatmak veya yeni bir beceri öğrenmek isteyen çocuklar için harika (ya da yetişkinler için!). Onlar, yemek pişirmekten başlayın da, araba tamirine kadar her şeyi öğreten do-it-yourself kılavuzlarıdır - ve bu sadece bir başlangıç! Diziden çıkacak başlıklar için aşağıdaki listemize bakın.Şuanda yayınlanması planlanan eserler ve yayın tarihleri:

BAKE LIKE A PRO (February 2019)
FIX A CAR! (February 2019)
CREATE A COSTUME! (August 2019)
DRAW A COMIC! (September 2019)
GROW A GARDEN! (Winter 2020)

​BUILD A ROBOT! (Spring 2020)​First Second; Şubat 2019; 128 sayfa - 9-13 yaş grubu


Maker Comics DIY(Kendi Başına yap) kılavuzudur. Bu grafik romanda, sekiz lezzetli ikram için resimli talimatları bulacaksınız!

Bugün Sage’in büyülü stajinin ilk günü! Eğitmenleri pıhtılaşma ve transkripsiyon çalışmalarına başlıyorlar, ama Sage bir stajyer olarak göreve atandı
 . Bu onun kulağına hiç de eğlenceli gelmedi, ya da özellikle büyülü gelmedi! Fakat eğitmeni Korian, fırında pişirme işleminin lezzetli bir simya biçimi olduğu konusunda ısrar ediyor. Malzemelerin onları yemenizi ısrar ettiği büyülü bir mutfakta, Sage, fırında pişirmenin arkasındaki basit bilimi öğrenir - ve bu onun en iyi sihir numarası olacaktır!

Bake Like a Pro! 'Da, farklı protein kombinasyonlarını öğrenecek, yağlar ve sıvıların, tadına doyamadığınız mükemmel keklere, ekmeklere, kurabiyelere ve daha fazlasına kendilerini ödünç veren kıvamlarla sonuçlandığını göreceksiniz!

Bu basit tarifleri takip ederek, bir pizza hazırlayın ve bir pastayı dondurun - sihire hiç  gerek kalmayacak!


Kolay adım adım talimatları izleyin ve şunları yapabilirsiniz:

Çikolata parçacıklı kurabiye
Mısır ekmeği
Muz ekmeği
Pizza hamuru
Peynirli bisküviler
Elmalı turta
İsviçre usulu yağlı kremalı, pudra şekerli sünger kek
Limonlu merenk turta
            First Second; Şubat 2019; 128 sayfa-yaş grubu 9-13Maker Comics nihai DIY(kendi başına yapma) kılavuzdur. Bu grafik romanda on adet araba tamiri aktivitesi için resimli talimatları bulacaksınız!

Lena, Mason, Abner, Rocky ve Esther'in ortak bir yanı var: Arabalara düşkünler. Birkaçı zaten sürücü ehliyetine sahip. Rocky ve Esther araba kullanmak için çok genç olsalar da, hala çok soruları var. Car Club'da, Bayan Gritt tüm cevaplara sahiptir. Yağı kontrol etmek için en uygun zaman ne zaman? Lastiği nasıl değiştiriyorsunuz? Ve Mason’un arabası neden bu gürültülü sesi çıkartıyor?

Direksiyonun altına girmeden önce, kaputun altında neler olduğunu öğrenin. Bayan Gritt'in önleyici bakım ve yol onarımlarının tüm temellerini kapsadığı gibi takip edin. Renkli diyagramlar karmaşık parçaların ve sistemlerin iç işleyişini göstermektedir. Maker Comics ile: Bir Arabayı Tamir ET! Otomobilinizi uçtan uca koruyabilirsiniz!Kolay adım adım talimatları izleyerek şunları yapabilirsiniz:
Taşınabilir araç seti oluşturun
Yağ ve sıvı seviyelerini kontrol edin
Pili korumak
Ön cam sileceklerini değiştirin
sürücü kemerini  veya bobinleri değiştirin
Yağı değiştir
Patlak lastiği değiştir
Bir araba yıkayın ve detaylandırın (ve bir yarış şeridi ekleyin!)
Bir stop lambası ampulünü değiştirin
Arabaya atlayıp hemen bu işlemleri yapmaya başla

Umarız bu yeni dizi hakkında sizler de bizim kadar heyecanlısınız! İlk iki cildi buradan kontrol edin ve herhangi bir sorunuz olursa lütfen bana bildirin!

Maker Comics: Draw a Comic! by JP Coovert


Maker Comics serimizdeki dördüncü hkitabını sizlerle paylaşmaktan büyük heyecan duyuyoruz! Komik çizgi roman yapanlar hakkında daha fazla bilgi edinin: Çizim! Kalkınan sanatçılar, düşüncesiz karalamalar ve çubuk şekli amatörleri, bu yaratıcı hikayede faydalı ipuçları ve yeni fikirler bulacaktır.

MAKER COMICS'in yurtdışı satışları: MAKER COMICS: BAKE LIKE A PRO !: Koltuk Yayıncılığı / İbranice

MAKER COMICS'in yurtdışı satışları: MAKER COMICS: FIX A CAR !: Mann, Ivanov ve Ferber / Rusça
Maker Comics: Draw a Comic! by JP Coovert
First Second; October 2019; ages 9-13; 128 pages

Maker Comics en iyi DIY(kendin yap) rehberidir. JP Coovert'un grafik romanında, yedi çizgi roman projesi için resimli talimatlar bulacaksınız!

Uluslararası Çizgi Roman Kütüphanesi'nin başı belada! Eğer Maggie haftada 500.000 dolar kazanamazsa, Dr. Carl dedesinin kütüphanesini buldozerle yıkacak ve bir otoparka çevirecek! Günü kurtarmak için, tüm çizgi roman çizim becerilerine, sadık kütüphane bekçisine ve yeni asistanına ihtiyacı olacak (bu sensin!).

Maker Comics ile: Bir Çizgi Roman Çiz! kendi çizgi romanlarınızı yaratmayı ve yazdırmayı öğreneceksiniz! Hikaye fikirlerinizi ortaya koymak ve komik bir sayfa yazdırmak için bu basit adımları izleyin. Çizgi roman çizerken hangi sanat malzemelerinin en iyisi olduğunu öğrenin; bir kalem, bir fırça veya hatta bir bilgisayar bile kullanabilirsiniz! Fotokopi makinesi sayesinde kendi çizgi romanlarınızı kendiniz yayınlayabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz!

JP Coovert, zamanını olabildiğince fazla rad ikal sanat çalışması yaparak geçirdiği Ohio, Cincinnati'de yaşıyor. Yanında, Bir Yüzde Basma adlı bir rekor ve çizgi roman etiketini yönetiyor. Devam eden dizisi Basit Rutinler dahil olmak üzere neredeyse elli çizgi roman yazdı ve çizdi. JP, gezegendeki her hayvanı resmetmek, çocuk kitapları dolu bir kütüphane oluşturmak ve ayda bir duvar resmi yapmak gibi sonsuza dek harika şeyler yaratmak istiyor!

Martha Saxton: WIDOW WASHINGTON

FSG tarafından 11 Haziran'da yayınlanacak Martha Saxton'ın WIDOW WASHINGTON'a yazılan iki harika yorumunu sizlerle paylaşmak için yazıyorum! En son PDF'yi almak istiyorsanız lütfen bize bildirin.

Publishers Weekly WIDOW WASHINGTON'u “George Washington’ın annesinin hayatının erişilebilir ve canlı bir keşfi” olarak adlandırıyor https://www.publishersweekly.com/9780809097012

Ve işte kapsamlı Kirkus incelemesi:


"George Washington'ın annesine sempatik bir bakış. Saxton (Emerita, History and Women's Studies/Amherst Coll.; Being Good: Women's Moral Values in Early America, 2002, etc.), Washington'un biyografisini yazanların, Mary Ball Washington'a (1708-1789) haksız davrandığına inanıyor. "Beceriksiz, kaba, otoriter, bencil ve sevilmeyen bir kadının karikatürü 1940'larda ve 50'li yıllarda tamamen çiçeklendi,"Saxton, yetersiz kanıtlara dayanan ve duygusal anne stereotiplerinin şekillendirilmiş bir portre yazıyor.Sömürge tarihine batmış bu kitabı yazmakla yazar zorlu bir projeye imza attı: Mary'nin hayatının parçalarını ortaya çıkarmak, onu zamanının bağlamına yerleştirmek ve Mary'ye bağımsız varlığının onurunu vermek için "annenin ve oğlunun biyografik kaderlerini" ayırmakta. "Saxton, erken kayıpları yaşam için endişeli ve korkutucu kılan becerikli bir kadının hassas, keskin bir şekilde çizilmiş bir portresini sunuyor. O, bir ergen olduğu zaman, babası, üvey babası, üvey kardeşi ve annesi, hepsi öldü. 11 yıllık evliliğin ardından, beş çocuklu dul bir anne olarak, finansal istikrarsızlıkla karşı karşıya kaldı. "Travma," diyor Saxton, "Mary'nin normalliğiydi." Yaşlı bir kadın olarak, bir akşam, fırtına sırasında kızı onu yalnız başına dua ederken buldu: "güvenim Tanrı'ya" diye Mary ona itiraf etti "ama bazen korkularım inancımdan daha güçlü, geliyor,"  dedi. Korkuları, sadece en büyük oğlu George'la sınırlı kalmıyor, onun tüm çocuklarına karşı aşırı korumacı olmasına neden oluyordu. Saxton, notlarında George 14 yaşına geldiğinde, Mary onun  İngiliz donanmasına katılma isteğine şiddetle karşı çıktı - "tek başına tehlikeli bir kurum" dedi. Mary galip gelmişti, ancak daha sonra oğlunun "saldırgan, huzursuz ve risk alma ruhunun" yanı sıra kibir ve sersemliği ile  sürekli kendini buldu. Mary'nin, genişletilmiş ailesinin çeşitli üyeleriyle olan ilişkilerini yakından incelemenin yanı sıra, Saxton, çoğunlukla, Mary'nin rolünü  adil bir şekilde inceledi. Onu zorlu bir mücadelede,   genellikle zalim, köle sahibi "güç, isim arama ve kötüye kullanma" yoluyla güç ve otorite projelendirmeye çalıştı. " Dini inancı, bu tedavinin geçerli olduğunu doğruladı: "Şiddet," Mary'nin düşünce, "haklı olarak itaat üretebilir" ve itaat, ahlaki davranışa yol açardı. Zamanının ve sınıfının diğerleri gibi, kölelik onun da kimliğini şekillendirdi. Sömürge Amerika’ya yeni bir bakış açısı. "

8 Mayıs 2019 Çarşamba

Brendon Burchardt THE HIGH PERFORMANCE PLANNER
Brendon Burchard’ın HIGH PERFORMANCE PLANNER için çok istek alan pdf'sini benden alabilirsiniz.Planlayıcının telif haklarını Folio Literary MAnagement tarafından temsil etmekdeyim. Bu çok özel tasarlanmış bir projedir ve yabancı yayıncıların dosyaları, Amerikalı yerli yayıncı Hay House'dan satın almaları gerekecektir. Planlayıcının liste fiyatları, 2 ayı kapsayan bir planlayıcı için 24.99 $ veya bir yıllık fiyatı 79.99 $ . Altı farklı renk seçeneği ile geliyor ve bugüne kadar ABD'de 80.000'den fazla kopya sattı.

Bu planlayıcı ve dergi okuyucu kombinasyonu okuyucaların hayatlarını stratejiye koyma ve yazma istemleri yoluyla performansını artırmamalarına yardımcı olur. öz-değerlendirmeler, ve takvimler—tümü bilimsel açıdan  ve yazarın  20 yıllık deneyimleriyle desteklenmektedir 

THE HIGH PERFORMANCE PLANNER dünyanın en büyük performanslarının verimliliği nasıl arttırdığı, hedefleri belirlediği, projelere öncelik verdiği, akranlarından daha iyi performans sergilediği ve günü kazanmak için gereken olumlu zihniyet ve alışkanlıkları yarattığı konusundaki en büyük araştırmasına dayanan, 2'si 1 günlük bir planlayıcı ve dergidir. 


Sabah zihniyet günlüğü talepleri, günlük hedef kutuları, akşam puan kartları, haftalık alışkanlık değerlendirmeleri, aylık proje planlaması ve tescilli tüm yaşam bilançoları sayesinde, mutlu ve üretken olmanıza,  daha stratejik düşünmenize, bir profesyonel gibi öncelik vereceğiniz , hedeflerinize daha hızlı ulaşmanıza ve daha iyi odaklanmanıza yardımcı olur .


  * 2-si bir arada planlayıcısı günlük program + sabah ve akşam günlüğü istemleri içeriyor
  * 60 gün, tarihsiz, bu yüzden şimdi satın alabilir ve yılın herhangi bir saatinde kullanabilirsiniz
  * Günlük Sayfalar, Sabah Zihniyet Süreci ve Akşam İnceleme Puanına sahiptir
  * Haftalık Sayfalar, Yüksek Performanslı Alışkanlık Değerlendirmesini içerir
  * Aylık Sayfalar, uzun vadeli hedeflerinize uyum sağlamanıza ve stratejik olarak ileriye dönük düşünmenize yardımcı olur


MCPG Submission: KITTEN CONSTRUCTION COMPANY: A BRIDGE TOO FUR by John Patrick Green

Kitten Construction Company (Yavru Hayvan inşaat Şirketi) bu sefer köpeklerle geri döndü! İnşa etmek  genç okuyucular için bu çizgi romandan hiç bu kadar  daha tatlı olmamıştı!

Marmelat ve inşaat ekibi ekibi, yüksek talep görüyor!

En son görevleri (ve şimdiye kadarki en büyük işi) yeni Mewburg köprüsünü inşa etmektir. Ama köprü ile kedilerin hepsinden en çok nefret ettiği şey geliyor - su! Takım korkularıyla yüzleşmek ve işlerini yapmak için mücadele ederken, bazı olası müttefiklerden yardım almak zorunda kalıyorlar. . . Ağızlarından salyalar akan, arabaları takip eden KÖPEKLER.

John Patrick Green, DC Comics, Nickelodeon, DreamWorks ve Scholastic Graphix'te çizgi roman üzerinde çalıştı. Kitten Construction Company, John'un, 2016'nın Hipopotamister'inden sonra, First Second tarafından yayınlanan, yazar ve sanatçı olarak ikinci grafik romanı.


Yavru Hayvan İnşaat Şirketi için Övgü: Ev hayvanları ile tanışın:

"Green'in grafik romanı ... çok sevimli. ... genç okuyucuları kıkırdamaya devam edecek ve birçoğu Marmalade'in kötü durumuyla özdeşleşecek." İyi yapılandırılmış ve sevimli diyebileceğimiz bir masalın galibi."- Kirkus

“Kapakları süsleyen inşaat şapkalarındaki gülümseyen yavru kedilere kanmayın; bu açık renkli grafik roman, görünüşe göre yargılamanın tehlikeleri hakkında önemli bir mesaj ortaya koyuyor.” —School Library Journal


Jill grinberg'den haberler

Scott Westerfeld IMPOSTORS Young Adult kategorisinde 2019 Locus Ödülünün finalisti!

Bu büyük bir onur ve Scott için heyecanlandık!

Ayrıca Jane Yolen'in HOW TO FRACTURE A FAIRY TALE Best Collection(En iyi Kolleksiyon Dalında) aday olmasından çok memnunuz,  Marissa Meyer'in önsözüyle ve  Garth Nix'in  THE BOOK OF MAGIC'deki bir öyküsü, En iyi Antoloji dalında aday.

Impostors hakkında Turkçe tanıtım isteyenler bloğumdan bakabilirler. https://aslikarasuil.blogspot.com/2019/03/scott-westerfeld-impostors.html

6 Mayıs 2019 Pazartesi

THE GREAT NADAR by Adam Begley

Parisli bir fotoğrafçının, maceraperest ve öncünün göz kamaştırıcı, şık bir biyografisi.

Yakın tarihli bir Fransız biyografisi şöyle başlar, "Nadar'ı kim tanımaz?" Fransa'da bu cevabı beklenmeyen bir soru. Victor Hugo, Baudelaire, Gustave Courbet ve Alexandre Dumas-Nadar'ın da bulunduğu 19. yüzyılın ortalarında Paris'te gelişen efsanevi figürlerin hepsinin arasında belki de en yenilikçi, en huzursuz, en modern olanı Nadar'dı.

Nadar, ilk büyük portre fotoğrafçısı, öncü bir baloncu, Paris'i balonla havadan fotoğraflayarak dünyadaki ilk hava fotoğrafını gerçekleştiren kişi ünlü sanatçı-girişimcilerden biriydi. 19. Yüzyılın bir tür  Andy Warhol'u diyebiliriz. Manis, Sarah Bernhardt, Delacroix, Daumier gibi  Parisli ve ünlü sayısız kişinin paha biçilmez fotoğraflarını çekti .

Sizinle publishers weekly de eserle ilgili çıkan makalenin linkini paylaşıyorum:http://www.publishersweekly.com/9781101902608

ilgilenen yayıncılarımıza duyurulur.

Sean Williams: IMPOSSIBLE MUSIC

Kirkus'un “Dürüst, doyurucu ve şaşırtıcı bir şekilde orijinal bir çağa dönüş hikayesi” olarak adlandırdığı, Sean Williams'ın IMPOSSIBLE MUSIC Mutlu Yayın Günü. Amerikada yayınlandı.https://aslikarasuil.blogspot.com/2019/05/sean-williams-impossible-music.htmIMPOSSIBLE MUSIC! İçin diğer bir yıldız yorum. Bu yorum Book List'den geliyor!

https://edel-images.azureedge.net/ea/HM/images/jacket_covers/original/9780544816206_332a2.jpg?width=1000Impossible Music.

Sean Williams tarafından

Temmuz 2019. 320sayfa. Clarion, 17.99 Dolar (9780544816206). Gr. 9-12

Bütün hayatı boyunca müzik, Simon’ın sığınağıydı. Bu yüzden nadir görülen bir inme işitme duyusunu eline aldığında, ona anlam kazandıran her şey - arkadaşlarıyla birlikte kurduğu grup, ezberlediği ünlü gitar soloları, üniversitedeki kompozisyon çalışma umutları da ondan çalınır. Ancak, kararlılığı onun müziği bırakmasına izin vermiyor. G adlı başka bir yeni sağır öğrenciden ilham alan Simon, sağır ile işitme duyusunun müziğin heyecanını nasıl yaşadığı arasındaki boşluğu doldurmaya çalışan İmkansız Müzik adlı radikal bir projeye başlar. Williams, ustaca işitme kaybının karışıklığını ve yaratıcılığın doğuştan duyduğu karmaşayı yakalamak için kendinden şüphe uyandıran haberleriyle birlikte, Simon’ın enerji patlamalarını dört gözle beklediğini ve zaman içinde sürekli değişen bir komployu ele alıyor. Sonuç, sağır bir kişi ve müzik sanatçısı olarak yeni çok yönlü kimliğiyle başa çıkarken, Simon'ın hayatının derin bir dilimidir. Azmin derinlik ile anlatıldığı ilham verici bir okuma.

- Reinhardt Suarez

ilk ticari incelemeyi Kirkus'dan aldı. Olumlu yönde parlıyor

"Kimlik arayışı evrensel bir tema, ancak Simon'un sağırlık ve sağır kültürle yüzleşme hikayesi taze hissediyor. Hikaye, Simon'un sağırlığını kabul etme mücadelesini ele alsa da, sağırlığı dayanılması gereken bir işkence olarak işlememiş.Acıma ve esinlendirme üzerine işlenmemiş. bunun yerine hayatı değiştiren bir olaydan sonra kendini kaybetme ve bulma sürecine iddiasız bir bakış sunar."-  Kirkus

# 1 New York Times'ın en çok satan yazarı Sean Williams'dan güzel hazırlanmış yeni bir Genç Yetişkin romanı olan IMPOSSIBLE MUSIC'i paylaşmaktan heyecan duyuyorum.

Müzisyen Simon işitme duyusunu kaybettiğinde, beklenmedik yerlerde güzellik ve neşe bulma hakkındaki bu yaşamı güzelleştiren hikayesinde yeni bir tür müzik yaratmaya başlar.

Müzik, Simon'un hayatı - bu yüzden bir inme işitmesini bozduğunda mahvoluyor. Yeni durumuna uyum sağlama, danışmanlık yapmayı reddetme, işaret dilini öğrenmeyi reddetme, Sağır kültürü ile bir şey yapmayı reddetme konusunda yardım etme girişimlerine direniyor. Reddediyor, yani, G ile tanışana kadar, kendi yeni deneyimli sağırlığı ile uğraşan çiviler kadar sert bir kız.

Özgünlükle çatışan duygusal açıdan ilgi çekici bir masal olarak, Simon'ın tamamen yeni bir müzik biçimi yaratma arayışı, onu işitme dünyasıyla, kendisiyle ve yol boyunca karşılaştığı kızla olan ilişkisini daha derinden anlamaya zorlar.

Sean'ın kendi müzik besteleriyle blog yazılarını içeren kitabın web sitesine bakmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. https://www.impossiblemusic.info/ 

Clarion (Houghton Mifflin Harcourt) Temmuz 2019’da yayınlayacak.
Eisner ödülü adayı MCPG başlıklarıEisner Ödülleri'ne aday gösterilen 9 MCPG başlığı!!

Eisner Ödülleri, çizgi roman endüstrisindeki en prestijli ödüllerdir ve geniş kapsamlı grafik romanlarımız için çok fazla aday gösterdiğimiz için çok heyecanlıyız. Kazananlar 19 Temmuz’da San Diego Comic Con’da ilan edilecek - bu arada, bu önemli başlıkları inceleyin! Benden kitapların pdf'lerini alabilirsiniz.

Erken Okuyucular İçin En İyi Yayın (8 yaşına kadar)
                  image.png
Peter & Ernesto: A Tale of Two Sloths, by Graham Annable (First Second) 
Tiger Vs. Nightmare, by Emily Tetri (First Second)
(Satıldığı diller: Casterman/French ve BIR/Korean)

Çocuklar İçin En İyi Yayın (9–12 yaş)
 image.png                  image.png


Be Prepared, by Vera Brosgol (First Second)

(Yrt Dışı satışları: Panamericana/Spanish (LA), BAO/Italian, Rue de Sevres/French, & Sigongsa/Korean)

Nameless City: The Divided Earth, by Faith Erin Hicks (First Second) 

(Yurt dışı satışları: Alfa Yayin Grubu/Turkish, Edizioni BD/Italian, & Rue de Sevres/French)

Gençler İçin En İyi Yayın (13–17 yaş)
image.png                    image.png

All Summer Long, by Hope Larson (Farrar Straus Giroux)

(Yurt dışı satışları: Il Castoro/Italian ve Sigongsa/Korean)

The Prince and the Dressmaker, by Jen Wang (First Second)  

(FYurt dışı satışları: Darkside Books/Portuguese (Brazil) and BIR/Korean; rights sold by agent in Spain, Italy, France, and Germany)

Gerçekliğe Dayalı En İyi İş(Yurt dışı satışlarıales: La Pasteque/French)

Monk! by Youssef Daoudi (First Second)

(Yurt dışı satışları: Les Editions Martin de Halleux/French)

Başka Bir İfade Aracından En İyi Adaptasyon
Speak: The Graphic Novel, by Laurie Halse Anderson and Emily Carroll (Farrar Straus Giroux)
(Foreign sales: La Cupula/Spanish, Il Castoro/Italian, Prooni/Korean, Rue de Sevres/French, Valentina/Portuguese (Brazil))

En İyi Yazar / Sanatçı

The Prince and the Dressmaker by Jen Wang (First Second)
(Foreign sales: Darkside Books/Portuguese (Brazil) and BIR/Korean; rights sold by agent in Spain, Italy, France, and Germany)