24 Ocak 2019 Perşembe

Virginia Bailey FOURTH SHORE VE EARLY ONE MORNING


The Fourth Shore

Fleet/Little, Brown, Mart 2019. UK/Commonwealth

Satıldığı diller: Italy: Nord. Germany: Diana/Random House Germany. Hungary: Alexandra. Norway: Bastion.

Müsveddesi mevcut. Paula McLain’in The Paris Wife ve Anthony Doerr’in All the Light We Cannot See hayranları severek okuyacaklar.The Fourth Shore neresidir bilir misiniz?Trablus kıyıları boyunca yer alan verimli topraklardan bir şerit, Mussolini'nin İtalyalya için geri almaya söz verdiği  ‘kayıp’ toprak. Bu nedenle 1929 yılında, on yedi yaşında olan Liliana Cattaneo kardeşi ve yeni karısına katılarak Roma'dan buraya, istekli sömürgecilerle dolu bir gemiyle gelir.Liliana, büyük bir maceranın eşiğinde olduğundan emindir, ancak onun hayalinde, kokteyl partilerinin, eğlenceli dansların, şık subayların ve hayal ettiği Romantik entrikaların bol olduğu Akdeniz idili vardır. Oysa bunun yerine büyük ve küçük zulüm, şiddet, baskı, yolsuzluk ve aldatmacalarla dolu bir dünya bulur.Faşist Italya'nın bir çocuğu, faşizm ve Katolizm rüzgarlarıyla savrulmuş olan, Liliana hem kendisi hem de  sevdiği herkes için korkunç sonuçları olan karanlık bir ilişki içinde kalıyor. 
The Fourth Shore Liliana'nın Roma'dan Trablusa'a ve oradan kendini Lily Jones olarak tanıttığı Kuzey Londra banliyösüne olan yolculuğunun ilgi çekici, yoğun ve dokunaklı öyküsü. Liliana artık çok derinlere gömdüğü bir sırrı ortaya çıkarmaya başlar
The Fourth Shore by [Baily, Virginia]

Also by Virginia Baily:

Early One Morning
Agent: Nicola Barr
Little, Brown, Nisan 2016. UK/Commonwealth
Kitaplar mevcut.

Satıldığı Diller

Bulgaria: ERA Media. Brazil: Bertrand. Czech Republic: Euromedia. France: JC Lattès. Germany: Heyne. Greece: Ikaros. Holland: Ambo Anthos. Italy: Nord. Norway: Bastion. Poland: Czarna Owca. Turkey: Timas Yayinlari


1943'te gri bir şafak: Roma'da bir sokakta, birbirine tamamen yabacı iki genç kadın, , tek bir an için birbirlerine  gözlerini kilitledi.

.
Kadınlardan biri, Chiara Ravello, dedesinin tepedeki evinin güvenliği için, işgal altındaki şehirden kaçmak üzeredir.Diğer kadın ise  kocası ve küçük çocukları ile birlikte, kısa bir süre karanlığa sürüklenecekleri bir kamyona bindirilir.

Hiç bitmeyecek gibi görünen o anda, ne yaptığını düşünecek  zamana sahip olmadan önce, Chiara hayatını sonsuza dek değiştiren bir karar verir. Kadının oğlunun, yüksek sesle kendi yeğeni olduğunu iddia ederek, derhal kamyondan geri dönüşünü talep eder; ancak kamyonlar ayrılırken yaptığını fark eder. Yirmi yedi yaşında, bekar, sürekli bakıma ihtiyacı olan bir kız kardeşi olan, önünde tehlikeli bir yolculuk ve şimdi onun sorumluluğunda bir konuşmayı reddeden ve her an kendini yakalatabilecek gibi duran bir çocuk.


Chiara, otuz yıl sonra, tercüman olarak çalışan kendine yeten, kendine güvenli bir kadın olarak, haliyle işi, arkadaşları, müzik ve tiyatro etrafında dönen bir yaşamdan oldukça memnun, ve  yalnız bir Roma'lı kadındır. Ama her zaman arka planda, yokluğu kendini çok üzen, kamyondan indirip hayatını kurtardığı Daniele'nin gölgesi vardır. Chiara'nın, yavaş yavaş, hayatını kurtardığı oğlan tarafından  ailesine ve arkadaşlarına yaptığı tahribatı ve sonunda kalbinin nasıl kırıldığını öğreniyoruz. Ve Daniele'nin kızı olduğunu iddia eden Maria adlı genç bir kızdan bir telefon aldığında, Chiara, geçmişle yüzleşmenin zamanının geldiğini anlar.

Praise for EARLY ONE MORNING:

An incandescent novel, the rarest of reading
experiences. Utterly magnificent.” ­—Paula McLain,
author of The Paris Wife

Heralds the arrival of an exciting new voice in
fiction. Beautifully written and emotionally taut, a powerhouse of a novel.” —Jason Hewitt, author of The Dynamite RoomA real treat: a beautifully written account of the long consequences of war, set in a richly evoked Roman of the 1970s.” —The ObserverWonderful. Vividly intelligent, gripping and moving and alive.” —Tessa Hadley, author of The Past and The London Train

As gripping as any thriller…crammed with the sort of heart-stopping, heart-breaking scenes that brought a lump to the throat of even this jaded reviewer. Really, really good.” —Daily MailHeartbreaking…a powerful story of sacrifice, despair and ultimately redemption.” —Sunday Express

Yazar Hakkında -

Virginia Baily iki romanın ödüllü yazarıdır: Sunday Times en çok satanlarından EARLY ONE MORNING ve 2012'de McKitterick Ödülü'nü kazanan AFRICA JUNCTION. Şiirleri ve kısa öyküleri için çeşitli ödüller kazandı. -kısa hikayeyi savunan bir dergi olan Riptide’in yöneticisi.

23 Ocak 2019 Çarşamba

RED ROVER by Richard Ho, illustrations by Katherine Roy
Uzak, çok uzak bir gezegende, bir öncü  uçsuz bucaksız bir yer keşfeder. Diğer birçokları, buraya Mars’ın birçok sırlarına cevap aramak için gelmişti ve küçük gezgin onlardan pek de farklı  değil. Oyun oynuyor.

Su arıyor.

Ve bekliyor…

… Bir sonraki, keşfi için Mars'a gelecek.

Sibert Onur Ödülü sahibi Katherine Roy tarafından resimlenen, gazeteci Richard Ho'nun bu yenilikçi ve dinamik kurgusal olmayan resimli kitabında, kızıl gezegen üzerindeki yolculuğunda ​sizlerde ​Meraklı'ya(Curiosty'e) katıl​ın.​  


Richard Ho, bir zamanlar kendisi, çocukken yazdığı bir çocuk kitabının yazarıdır. Eski bir gazeteci ve BrainPOP'ta K-12 izleyicileri için Ortak Çekirdekli animasyonlu video içeriği sunan bir eğitim web sitesi olan senaryo yazarı ve editördür. Red Rover genç okuyucular için ilk kitabıdır.

Katherine Roy, ödüllü bir yazar ve Komşuluk Köpekbalıklarının illüstratörüdür: Kaliforniya’nın Farallon Adaları’nın Büyük Beyazları ile Avcılık ve Fil Nasıl Olunur: Afrika Vahşilerinde Büyür. Bilimi, tarihi ve büyük maceraları sever ve olayların yaşama biçiminden sonsuz bir şekilde etkilenir.

Jess Rothernberg: KINGDOM


 Henry Holt yayınevi, THE KINGDOM adında yeni ve sıcak bir genç yetişkin kitabı hazırlıyor.  Haber kısa surede Almanyada duyuldu. Ve Alman Oetinger’in büyük rakamla kitabın Almanca yayın hakkını herkesden önce  hızla aldı. Bunun büyük bir Frankfurt başlığı olmasını bekliyoruz.

" Sonsuza dek mutluluğun" bir söz değil, bu bir kural olduğu KRALLIĞA hoş geldiniz.

Krallık, fantezinin park misafirleri için gerçeğe dönüştüğü fütüristik bir tema parkıdır. Ana,   amacı yalnızca Krallık ziyaretçilerinin hayallerini gerçekleştirmek olan on iki prensesten biri, kendisi yarı insan, yarı android melezlerinden. Cinayetle suçlanana kadar. Mahkeme ifadeleri, sorgulamalar ve başa dönüşler aracılığıyla anlatılan  bu gergin tempolu genç yetişkin romanı , “Batı Dünyası”, “Seri katiller” ile tanışıyor ve son sayfaya kadar tahmin ettiğinizi sağlayacak. ama aynı zamanda, böyle bir kitap için nadir görülen, zorlayıcı karakterler ve iç dünyasıyla ilgili: Ana, insanlığı ile boğuşurken, park tutucusu Owen ile yaşadığı yasak aşkı umut vericiyken - bir anda her şey altüst olur.

Şu anda bunu 2019 İlkbahar / Yaz için planladık, ancak yine de kitabın preempt olarak iyi bir rakamla alınması nedeniyle fazla beklemek istemedik... KRALLIĞA HOŞ GELDİNİZ. Benden müsveddesini isteyebilirsiniz.

PURE INVENTION by Matt Alt

Japonya'nın küresel hayal gücünü benzeri görülmemiş bir şekilde ele geçirmesinin tarihi-dünyayı büyüleyen ve değiştiren sekiz fantazide anlatıldığı gibi:

Hello Kitty, Karaoke Makinesi, Nintendo Eğlence Sistemi, Haruki Murakami'nin romanları ve daha fazlası.

Kuratörlerin, yani dünyanın sevmeyi ve ihtiyaç duymayı öğrendiği araçların, hikayelerin ve fikirlerin arkasındaki yaratıcıların vahşi ve nostaljik bir tarihinin yanı sıra,  onların fikirlerinin yaratacağı  etki ve dalgalanma etkilerinin keşfedilmesinin konu edildiği PURE INVENTION, hepimize dokunan ve milyonları etkileyen, küreselleşmenin yersiz bir bölümünün incelendiği dedektiflik hikayesi.Bugün Japonya’nın dünyanın fantezilerinin bir parçası olduğunu kabul ediyoruz: Transformers ve Pokémon’un doğduğu yer, ramen ve geleneksel viski, en son manga ve anime gibi gıda trendlerinin doğuşu. Ama her zaman bu şekilde değildi. II. Dünya Savaşı'ndan sonra, “Made in Japan” adlı üç kelime, mağlup bir milletten ucuz bibloların eş anlamlısı bir yumruk çizgisiydi.

 Fakat 1970'lerin sonlarında ve 1980'lerin başlarında  yeniliklerin istikrarlı bir şekilde yapılması, yüksek kaliteli tüketici elektroniği ve otomobillerine ilginin artmasına sebep oldu. Japonya birbiri ardına Batı endüstrilerini devirirken, onlardaki  küçülme öfkeye döndü. Bununla birlikte, politik olarak yozlaşmış araba ve ev eşyası ithalatının yanı sıra, umutsuzca arzu ettiğimiz, suçsuz ve istikrarsız bir kaynak akını geldi. Walkman ve karaoke makinesi gibi dayanılmaz araçlar. Akıllıca tasarlanmış oyuncaklar. Sevimli maskotlar. Video oyunları, anime ve manga, asla hayal bile edemediğimiz baş döndürücü bir niş ve demografi dizisine hitap ediyor. İhtiyaçları karşılamak için tasarlanmadılar. Sahip olduğumuzu bile bilmediğimiz istekleri yerine getirmek için üretildiler. Küresel bir tüketici toplumunun basit modalarından ve geçicilerinden daha fazlaydılar. Dikkatimizi çekecek ve hayallerimizi eğlendirirken besleyecek benzersiz, neredeyse tekinsiz bir yeteneğe sahiplerdi. Japonya, II. Dünya Savaşı'ndan sonra ihtiyacımız olan şeyleri bize satarak kendisini zenginleştirdi. Ama istediğimiz şeyleri yaratarak kalpleri fethetti.


“Matt Alt’ın sesi ilgi çekici ve yaklaşımı aydınlatıcı ve (PURE INVENTION)Saf Buluş, teknolojinin hayatımızı değiştirdiği şekilleri ve Japonya’nın bu tarihteki kilit rolünü yansıtmak için mükemmel bir kitap.”

—Joi Ito, MIT Medya Laboratuvarı Direktörü“Matt Alt, kendisini Japon pop kültürünün küresel olarak etkili dünyasında akıllı, bilgili, daima anlayışlı bir yazar olarak ortaya koydu. Bu konuyla ilgili yazılarından her zaman öğrenirim ve bu kitabı dört gözle bekliyorum. ”- James Fallows, The Atlantic Monthly“Dikkatli bir gözlemci olan Alt, Japonya’nın kamusal kişiliğinin bir ayna oyunu olduğunun farkındadır ve sihir eylemini ayrıştırmanın çabaya değer olduğu inancına adanmıştır.”

—Jim Ulak, Japon Sanatının Kıdemli Küratörü, Smithsonian Freer / Sackler Galerileri

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAMatt Alt, Japonya hakkında resimli birkaç kitabın yazarı veya ortak yazarıdır. Japonya ve diğer yerler arasındaki kültürler arası bağlantılar hakkındaki gönderileri, TheNewYorker.com'daki 1 numaralı En Çok Okunan noktaya düzenli olarak girdi ve yazıları Wired, Slate, Independent ve Japan Times'da da yayınlandı. NHK World'de Japanology Plus adlı TV şovunun ortak sahibidir.

22 Ocak 2019 Salı

TC Boyle OUTSIDE LOOKING IN


TC Boyle’nın OUTSIDE LOOKING '’inden bir alıntıyı, Amazon’da yakında çıkacak kitaplardan ücretsiz alıntıların derlendiği BUZZ BOOKS 2019’da yayınlandığını duyurmaktan memnuniyet duyuyorum.

Keyifli okumalar:
Garth Nix'den iki yeni roman

Hatırlayacaksınız! sizlere daha önce Garth Nix'den çıkacak iki yeni kitap duyurusu başlığıyla haber vermiştim. Şimdi Angel Mage'in metinleri ilk haliyle hazır. İlgilenen yayıncılarımız benden isteyebilirler.

The Three Musketeers'ın(üç silahşörün) ilham verdiği heyecan verici bir saray entrikaları hikayesi ve sihir öğreten melek ANGEL MAGE- Garth Nix'in en yeni fantezisinin müsveddesiyle ilgilendiğiniz takdirde bana yazın.

Garth'ın kendisi, ekli el yazmasının önünde bulacağınız harika bir tanıtım mektubu yazdı; Bu inanılmaz özel kitap hakkında seninle sohbet etmeyi dört gözle bekliyorum!

Garth Nix'in çıkacak iki kitabıyla ilgili sizlerle İngiliz ve Amerikan basınında yer alan duyuruların linklerini paylaşmak isterim.Aklınızı karıştırmamak için, kitapların ABD'de Genç Yetişkin, Birleşik Krallıkda( İngiltere'de) Yetişkin kategorisinde  yayınlanacağını açıklığa kavuşturmak istedim. ABD’li yayıncı Katherine Tegen Books, Veronica Roth’ın DIVERGENT serisini yayınlıyor ve ikisi arasındaki farkı belirlemede  çok usta.

Gelişmeler oldukça bilgilendirmeye devam edeceğim.


Sizlere  yakında çıkacak iki yeni Garth Nix'den söz etmek isterim. Eserin yayın hakları HarperCollins ABD/Kanada;  Gollancz Birleşik Krallık; ve Allen & Unwin tarafından  Australya/Yeni Zellanda'da çıkacak.

İlk kitap ANGEL MAGE, mahkeme entrikalarıyla, ölümcül sihirler ve korkunç canavarlarla dolu destansı bir Genç Yetişkinlere yönelik fantastik kurgu ve Güz 2019'a yayınlanacak.

Diğer kitap bu ilk kitapla ilgili değil. Buna,  THE LEFT-HANDED BOOKSELLERS OF LONDON (LONDRA'NIN ACEMİ KİTAPÇILARI) ve efsanenin modern dünyaya girdiği aksiyon dolu bir casusluk macerasıdır.

Özellikle ANGEL MAGE, Bologna'da çok büyük bir başlık olacak, bu yüzden sizi bu habere erken uyarmak istedik. Bugüne kadar Garth'ın kitapları 42 dile çevrildi ve uluslararası 5.000.000'den fazla kopya sattı.


VAl Emmich: THE INVENTION OF LIGHT

NYT bestselling yazarı Val Emmich'in (Sevgili Evan Hansen/DEAR EVAN HANSEN; REMAINDERS/ Hatırlatmalar)'den yeni bir genç yetişkin  romanını duyurmaktan heyecan duyuyorum.

Sakladığımız sırlar ve karanlıktan nasıl çıkabileceğimizi anlatan bir kitap olan INVENTION OF LIGHT Val'i gençlerin okuması gereken yeni bir ses olarak ilan etme potansiyeli var.


THE INVENTION OF LIGHT Hakkında;

Tegan Everly çok utangaç biri. Deforme olmuş elinin- (doğumdan gelen bir durum) herkesin görebileceğinden emin. Oysa, Mac Durant herşeye sahip görünüyor. Kulüp futbol takımının yıldızı ve sınıfları onu sınıfının zirvesinde tutuyor. Bir kar fırtınası, Thomas Edison müzesindeki iki yabancıyı gece boyunca esir aldığında, Mac'in depresif alkolik babasıyla mücade lesi, Tegan'ın sırrını gizlemeye çalışırken ettiği mücadele kadar zordur aslında: Tegan,  siber zorbalığa kılavuzluk eden Havoc El Kitabı'nın yazarıdır. ve Mac hakkında dolaşan o korkunç çevrimiçi iletilerin arkasındaki gizli kaynaktır.


Yazar Hakkında:

Emmich, yetişkin romanı THE REMINDERS'ın yazarıdır. Eser (Little Brown dan, 2017'de çıktı - aşağıda listeleyeceğim dillere satıldı) ve NYT'nin en çok satan genç yetişkin romanı Broadway müzikali esasına dayalı DEAR EVAN HANSEN (yine Little Brown yayınevinden 2018'de çıktı - CAA tarafından temsil ediliyor) . New York Post tarafından “Rönesans Adam” olarak adlandırılan Val Emmich gerçekten çeşitli yeteneklere sahip biri. Bir aktör olarak, HBO’s Vinyl'de (Martin Scorsese ve Mick Jagger'ın yapımcılığını üstlendiği) yinelenen rolleri oldu, Showtime’ın The The Big C’sinin, ABC’nin Çirkin Betty’sinde ve NBC’nin 30 Rock’ındaki unutulmaz konuk oyuncu rolünde oynadı. Emmich ayrıca bir düzine albüm çıkarmış ve birkaç kez ABD'yi gezmiş, ödüllü bir sanatçıdır. REMINDERS, Glimmer Train’in New Writers yarışmasında ödül kazanan kısa bir hikayeye dayanıyor.

THE REMINDERS çevrildiği diller: Brazil: Intrinseca. Czech: Dobrovsky. Complex Chinese: Delight Press.Danish: Politikens. Dutch: AmboAnthos. French: HarperCollins France. German: Droemer. Hebrew: Kinneret.Italian: Piemme. Korean: Soso Books. Polish: Pascal. Portugal: Topseller. Simplified Chinese: Horizon. UK:Picador.