8 Şubat 2018 Perşembe

Rachel Z Arndt: BEYOND MEASURE

Beyond Measure hayatlarımıza değer katmaya ve değer vermeye çalıştığımız ritüelleri, rutinleri, ölçütleri ve beklentilerin büyüleyici bir araştırmasıdır. Keskin mizahı ve içinize işleyen aklıyla, Arndt bakışlarını olay odaklı anlatıların ötesine taşıyıp,  judo yarışmalarındaki tartım ve bekleme sürelerindeki ölçümlemelere; eliptiklerin sabit istikametinin önemine; tanıştırma uygulamalarının yazılımlarına; günlük işe gidişin sersemletici benzerliğine, odaklar. 
Rachel Z. Arndt'ın yazıları Popular Mechanics, Quartz, The Believer ve pek çok yerde yayınlandı. Iowa Üniversitesi'nden kurgusal olmayan ve şiirde MFA'lar aldı ve burada The Iowa Review'ın imgesel editörü ve Iowa Sanat Fellowuydu. Rhode Island ve New York'ta görev yaptıktan sonra Chicago'da yaşıyor ve Modern Healthcare'de sağlık teknolojisini kapsayan bir muhabir olarak çalışıyor.

Unclaimed Baggage by Jen Doll

Entertainment Weekly, Jen Doll'un ilk genç yetişkin romanı "UNCLAIMED BAGGAGE" ın kapağını basına duyurdu; Kitap sırtlarında taşıdıkları çantaya rağmen harekete geçmeyi öğrenen  üç genç hakkında müthiş bir roman. Buraya bir göz atın ve ortaya çıkan konunun derinliklerini keşfedin. Dileyen yayıncılarımız eserin müsveddesini benden isteyebilir.(Eylül 2018, Farrar Straus Giroux Kitapları, Genç Okuyucular için, Kılıf,
384 sayfa, 12 yaş ve üstü)


Doris-(Muhafazakâr küçük bir kasabada yalnız bir kız) , birkaç yıl önce yaşanan korkunç su kaydırağı faciasından bu yana, iyice içine kapandı. Nell, Alabama'ya taşınmak için Chicago'daki en iyi arkadaşlarını, mükemmel yaşamını ve gerçek olamayacak kadar en iyi erkek arkadaşını bırakmak zorunda kaldı. Grant, iyi bir sporcu ve "Popüler" biriydi ama içki sorunlarından hayatını mahvolmuştu. Bu üçünün ortak noktası neydi? Unclaimed Baggage adlı başkalarının unuttuğu bagajları kataloglayıp, satan bir mağazada yaz ayında çalışmalarıydı.

Birlikte, dostluk yoluyla, kendi duygusal açıdan üzerlerine yükledikleri bagajlarının bir kısmından kurtulup,  geleceğe umutla bakabilirlerdi.5 Şubat 2018 Pazartesi

Sarah Varon NEW SHOES

Sizlerle Sarah Varon'un en yeni grafik romanı NEW SHOES'u paylaşmaktan heyecan duyuyoruz! Yazarın, Robot Dreams adlı eseri First Second'an 2007'de ilk kez yayınlandığında, bestseller listelerine girdi ve çıkar çıkmaz büyük sıçrayış yaptı.Basılı kitaplarla ve çocuk grafik romanları dünyasında bir başyapıt olarak  unvanını korudu. Sarah Varon'un adeta alameti farikası olan tatlı ve nazik hikaye anlatımı burada sergileniyor ve süper sevimli çizimleriyle bir araya getirilen eşek hikayesi için mükemmel bir karışım oluşturuyor. Genç okuyucular Francis ve yeni arkadaşlarıyla bu macerasına bayılacaktır!
Robot Dreams, Bake Sale'in yazarı Sara Varon'un en yeni kitabı NEW SHOES mükemmel bir çift ayakkabı yapmak isteyen sevimli bir eşeğin, maceraları konu ediliyor.

Eşek Francis, köyün en iyi ayakkabıcısıdır. Ayakkabı yapımında yalnızca en iyi malzemeleri kullanır: Tabanlar için hindistancevizi ahşabı, tabanlık için keçi yünü ve üst kısımlar için vahşi kaplan çimleri.

Bir gün en sevdiği şarkıcıdan özel bir istek alır: Calypso kraliçesi Bayan Manatee'den. Ama maalesef elinde kaplan çimlerinden hiç kalmamış! Mükemmel ayakkabı çiftini yapmak için Francis, ormanın derinliklerine yolculuk etmelidir. . . ve bu,  köyünü ilk kez terk etmesi demektir.

New Shoes(Yeni Ayakkabılar'da) Sara Varon bizi Güney Amerika ormanlarında canlı bir yolculuğa çıkarıyor. Hintdomızundan, Jaguar'a, üç başparmaklı tenyeye kadar, Francis mahallesinin dışındaki çeşitli hayvanlarla buluşuyor. Onları tanıdığıkça aslında hiç de göründükleri gibi korkunç değiller!


Sara Varon, basım yapımcısı, grafik romancı ve Brooklyn'de yaşayan bir çocuk kitabı yazarı / illüstratörüdür. Kitapları arasında Odd Duck, Bake Sale, Robot Dreams, Chicken & Cat, and Chicken & Cat Clean Up yer alıyor. Odd Duck, Kirkus Reviews tarafından 2013 Yılının En İyi Çocuk Kitaplarından biri olarak seçildi. Bake Sale, 2012 için YALSA Büyük Grafik Romanı olarak seçildi ve Robot Dreams Oprah'ın Çocuk Kitapları Okuma Listesi'nde yer aldı. 2013 yılında Sara Varon Maurice Sendak Fellowship aldı.