13 Ocak 2018 Cumartesi

Zachariah OHora. NIBLET & RALPH

Yazar-illüstratör Zachariah OHora'nın en yeni resimli kitabını sizlerle ile paylaşmaktan çok memnunuz. NIBLET & RALPH Haziran 2018'de Dial / Penguin Random House'dan yayınlanacak ve sanırım bugüne kadar yayınlanan Zachariah'ın en güçlü ve en heyecan verici kitaplarından biri.

Sevgili yazar-çizer Zachariah OHora'nın bu yeni gülünç ,tatlı hikayesinde iki evcil kedi yanlışlıkla birbirinin yerine geçer.

Niblet ve Ralph birbirlerine çok benzeyen, ama zevkleri konusunda birbirlerinden bir o kadar farklı iki sevimli kedi. Niblet, mayonezli çıtır patates seviyor. Ralph ise kulaklık takıp en sevdiği parçaları dinlemeyi seviyor. Ama ikisinin de ortak bir yanı var: yaşadıkları apartmanın avlusundaki ortak pencereden birbirleriyle arkadaşlık etmeyi çok seviyorlar ve artık birbiriyle daha yakından tanışmayı çok istiyorlar.


Bir gün, Niblet ve Ralph tanışmak için randevulaşırlar. Ancak sonunda yanlışlıkla birbirlerinin dairelerine dönerler. Niblet, Ralph ve Ralph, Niblet'in yerine geçer! Çıtır patates seven Niblet'in ve müzik dinlemeyi seven Ralph'in yerine geçmesi mümkün olmadığından, bu oyuna son vermenin yolunu bulup, biran önce kendi evlerine dönmeliler. Daha da önemlisi, acaba insan ailelerini bir araya getirmeleri mümkün olacak mıdır?


Oldukça gülünç mizahı, cesur ve parlak çizimleri ile
Zachariah OHora,her yaştaki çocuk ve yetişkinin sevebileceği bir resimli çocuk kitabı hazırladı.

Zachariah OHora, No Fits, Nilson!, My Cousin Momo, ve The Not So Quiet Library gibi beğenilen kitapların yazar-illüstratörü ve New York Times'ın en çok satanlarından kitaplarından Wolfie the Bunny'nin illüstratörüdür. Kitaplarını Korece, Çince (Karmaşık ve basit), Fransız, Alman ve Hollandalı yayınevlerine satıldı ve Birleşik Krallıkta yayınlandı