16 Eylül 2017 Cumartesi

Karen Rivers:ALL THAT WAS

Usta yazar Karen Rivers'tan güçlü yeni romanı ALL THAT WAS'ı  paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Sevdiğin birini kaybetme, sevgi ve huzuru bulma üzerine kurgulanan bu hikayemiz, özellikle keder ve anksiyete ile mücadele edengençlere hitap edecek. Zaman zaman bu kitabın dünyası inanılmaz kasvetli olsa da, sonunda her zaman umut ve sevgi galip geliyor. Kitabın dili okuyucuyu çok derinden etkileyecek ve son sayfayı okuduktan sonra bile okuyucuyla uzun süre kalacak.


ALL THAT WAS by Karen Rivers
Ocak 2018; Farrar, Straus ve Giroux; 384 sayfa; yaş Grubu 12-18

İki iyi arkadaşları. Ikisini de seven bir çocuk. Sadece kızlardan biri gitse ne olur?

Piper ve Sloane çok iyi arkadaşlar. Onlar hem birlikte  büyüdüler ve tek yumurta ikizleri gibi birbirleri olmadan hiçbir şey yapamazlar.  Sloane'a göre Piper, hep olağanüstü olmuştur- o hep içten, güçlü ve çok güzeldir. Piper'a göre, Sloane'ı özel kılan tek şey ise, Piper'ın onu sonsuza dek bir kardeş olarak seçmesidir. Bu durum Sloane, Piper'n ı erkek arkadaşı Soup ile öpüşürken yakalayıncaya dek böyle devam eder. -Ertesi gün Piper'ın bir plajda karaya vurmuş cesedi bulunur.

 Sloane ve Soup Piper'la derin, ve bazen de sancılı dostluklarını hatırlayıp, yeniden yaşamakta ve onsuz bir gelecekle nasıl yüzleşleşeceklerini düşünürken, onlara yöneltilen sorulardan çok acı çekerler. Piper'ın ölümünden kim sorumludur? Artık hayatta olmayan sevdiğiniz birini incittiğinizde, hatanızı nasıl telafi edersiniz? Hayata hiç bir şey olmamış gibi nasıl devam edip, nasıl tekrar sevebilirsiniz?
 Karen Rivers imzalı bu lirik kurgu, ALL THAT WAS  alternatif bakış açılarıyla dostluklar, bağışlayıcılık ve ergenliğin karmaşıklığı üzerine bir hikaye
Karen Rivers Girl in the Well Is Me dahil olmak üzere çocukl ve gençler için çoğu ödüllü kitabın, yazarı. O çocukları ile, Victoria, BC yaşıyor.


12 Eylül 2017 Salı

THE GREAT NADAR by Adam Begley

Parisli bir fotoğrafçının, maceraperest ve öncünün göz kamaştırıcı, şık bir biyografisi.

Yakın tarihli bir Fransız biyografisi şöyle başlar, "Nadar'ı kim tanımaz?" Fransa'da bu cevabı beklenmeyen bir soru. Victor Hugo, Baudelaire, Gustave Courbet ve Alexandre Dumas-Nadar'ın da bulunduğu 19. yüzyılın ortalarında Paris'te gelişen efsanevi figürlerin hepsinin arasında belki de en yenilikçi, en huzursuz, en modern olanı Nadar'dı.

Nadar, ilk büyük portre fotoğrafçısı, öncü bir baloncu, Paris'i balonla havadan fotoğraflayarak dünyadaki ilk hava fotoğrafını gerçekleştiren kişi ünlü sanatçı-girişimcilerden biriydi. 19. Yüzyılın bir tür  Andy Warhol'u diyebiliriz. Manis, Sarah Bernhardt, Delacroix, Daumier gibi  Parisli ve ünlü sayısız kişinin paha biçilmez fotoğraflarını çekti .

Sizinle publishers weekly de eserle ilgili çıkan makalenin linkini paylaşıyorum:http://www.publishersweekly.com/9781101902608

ilgilenen yayıncılarımıza duyurulur.