11 Temmuz 2017 Salı

Jo Spain: THE CONFESSION


The Confession
Quercus (UK), Ocak  2018. 
Sweden: Modernista.
Müsvedde hazır

Julie ve Harry mükemmel bir evliliğe sahipti. . .
Her şey arapsaçına dönene  kadar.

Bir gece geç saatlerde, bir adam kötü nam salmış bir banker olan Harry McNamara ve eşi Julie'nin lüks evine girdi. Adam, , Harry'ye anlatılamayacak kadar acımasız bir saldırı başlattı. Gözünün nündeki saldırıdan korkuya kapılan Julie dehşetten donakalır

Olayın üserinden sadece bir saat geçtikten sonra saldırgan,  polise teslim oldu. Suçunu itiraf etti. ancak kurbanını tanımadığını iddia etti; saldırının plansız olduğu ve cinnet anında yapıldığı iddia edilir. Bu sadece rastgele bir şiddet saldırısı mıydı? Yoksa Harry'nin birçok günahlarından biriyle bağlantılı mıydı: yolsuzluk, açgözlülük, ihanet?

Ve olayın işlendiği sırada bir arada olan üçlü, yani Harry, Julie ve yabancı - içinde acaba gerçek suçlu kim?

Sleeping Beauty

Quercus, Eylül 2017. World English.
misvedde hazır

Müfettiş kaşlarını çattı ve  ağaçların altındaki toprağı inceledi. Orman içindeki açık alanı tararken, birden midesine kramp girdi. Bir, iki, üç, dört. Beş, çadırın altındaki hafif tümsekde duran toprağa denk geliyordu. Biri toprağın doğal katmanını temizlemiş ve kendi çiçeklerini dikmişti.

Beş yerde.
Beş mezar.


Ve genç bir kadın, Fiona Holland, küçük bir İrlanda köyünden kaçıyor. Bir arama yapılır, ancak fısıltılar var. Fiona vahşi bir üne sahipti. Kaçırıldı mı yoksa kaçtı mı?Bir hafta sonra, İrlanda'nın en doğal güzelliği olan ormanda, Glendalough vadisinde korkunç bir keşif yapılır. Cesetler son yıllarda ortadan kaybolan genç kadınlara aittir. D.I. 

Tom Reynolds ve ekibi kariyerinin en sert davasıyla karşı karşıya -bir seri katil, savunmasız kadınları avlıyor ve hayatlarını sona erinceye dek kurbanlarını esir tutuyor.

Yakında Fiona Holland'ı bulmak üzeredir. Çok geç olmadan ona ulaşmalılar