19 Eylül 2017 Salı

No Other Gods: The Countercultural Vision of the Ten Commandments by Ana Levy-Lyons

Bütün dinlerin yanı sıra, dinten uzaklaşan siyasi ilerici kişiler de, bu tür radikal düşünce kitaplarında en çok bilinen (ve yanlış anlaşılmış olan) İncil metinlerini hem kişisel haysiyet hem de siyasi direniş için bir kaynak bulacaktır. Yaşadığımızda, bu anlayışlı kitaptan sökülürken, Emirler bizi baskıcı sistemlerden kurtarır, bizi hafifçe dünyada yaşatmaya yönlendirir ve sevgili toplumu inşa ettiğimiz temeli yaratır.

Progressives bugünlerde, değerlerinin ışığında yaşamanıza yardımcı olacak anlamlı uygulamaları istiyor - dinsel hakların muhafazakârlar için o kadar faydalı sağladığı dini kaynaklar ve disiplinler arasında. Yok Diğer Tanrılar: On Emir'in Karşı Kültür Vizyonu bu yönde bir adımdır. On Emir'in metnini siyasi ve manevi açıdan radikal bir reçete olarak tekrar ortaya koymaktadır. Çalınmayla ilgili emir, tüketim malları için adil ticaret fiyatını ödemeyen herhangi bir başarıyı içerecek şekilde genişletilir. Öldürmeye karşı emir, çevresel yıkımın yol açtığı ölümleri içerir. Maneviyatlarını ve siyasetlerini yaşamak için anlamlı bir yol isteyen ilericiler, bir sürü yeni uygulama icat etmek zorunda değildirler. Herhangi birimizin üstesinden gelebileceği, 3000 yıldır var olan kadar ilerici ateş gücü ile hepsinden çok iyi hazırlanmış on tane mükemmel bir set var.

Ana, hızla büyüyen kentsel Unitarian Universalist cemaat Brooklyn'de bulunan Firstarian Unit Congregational Society'nin kıdemli bakanıdır. Brown Üniversitesi'nden lisans ve M.Div. Chicago İlahiyat Okulu Üniversitesi'nden. 1 Mayıs 2017'de Bahar 2018'in yayınlandığı bir tarihe kadar teslim etmeyi planlıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com