6 Eylül 2017 Çarşamba

Jo Spain: THE CONFESSION ve THE SLEEPING BEATUY


The Confession
Quercus (UK), Ocak  2018. 
Sweden: Modernista.
Müsvedde hazır

Julie ve Harry mükemmel bir evliliğe sahipti. . .
Taa ki her şey arapsaçına dönene  kadar.

Bir gece geç saatlerde, bir adam kötü nam salmış bir banker olan Harry McNamara ve eşi Julie'nin lüks evine girdi. Adam, Harry'ye anlatılamayacak kadar acımasız bir saldırı başlattı. Gözünün önündeki saldırıdan dehşete kapılan  Julie, korkudan oracıkta donakalır.

Olayın üzerinden sadece bir saat geçtikten sonra saldırgan,  polise teslim oldu. Suçunu itiraf etti. ancak kurbanını tanımadığını iddia etti; saldırının plansız olduğunu ve cinnet anında yapıldığı iddia etti. acaba bu sadece rastgele bir şiddet saldırısı mıydı? Yoksa Harry'nin birçok günahlarından biriyle bağlantılı mıydı: yolsuzluk, açgözlülük, ve ihanet gibi?

Ve olayın işlendiği sırada bir arada olan üçlü, yani Harry, Julie ve o yabancı - aralarındaki gerçek suçlu acaba kimdi?


Sleeping Beauty

Quercus, Eylül 2017. World English.
misvedde hazır

Müfettiş kaşlarını çattı ve  ağaçların dibindeki toprağı inceledi. Orman içindeki açıklık alanı tararken, birden midesine kramp girdi. Bir, iki, üç, dört. Beş, çadırın altındaki hafif tümsekte duran toprağa denk geliyordu. Biri toprağın doğal katmanını temizlemiş ve üstüne çiçek dikmişti.

Beş yerde.
Beş mezar.


Ve genç bir kadın olan Fiona Holland, küçük bir İrlanda köyünden kaçar. Bir arama yapılır, ancak fısıltılar var. Fiona vahşi bir üne sahiptir. Kaçırıldı mı yoksa kaçtı mı? Bir hafta sonra, İrlanda'nın doğal güzelliğiyle bilinen ormanında, Glendalough vadisinde korkunç bir şey bulunur. Cesetler, son yıllarda ortadan kaybolan o beş genç kadına aittir. 

Tom Reynolds ve ekibi kariyerinin en çetin davasıyla karşı karşıya - savunmasız kadınları avlayan ve hayatlarını sona erinceye dek kurbanlarını esir tutan bir bir seri katil olayı.

Yakında, seri katil  Fiona Holland'ı bulmak üzeredir. Müfettiş, çok geç olmadan ona ulaşmalıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com