12 Mart 2017 Pazar

SAINT PHILOMENE'S INFIRMARY by Bill Cotter

Sizlerle gelecek yıl yayınlanacak zeki yaratıcı ve asla unutmayacağınız bir karakter dökümüyle  büyülü bir orta sınıf maceramızın duyurusunu paylaşmaktan memnunum! Dileyen yayıncılarımız eserin ilk haliyle müsveddesini benden isteyebilirler. Ocak 2018'de Henry Holt Books for Young Readers listesinden tamamen ilgi çekici ve keyifle okunacak SAINT PHILOMENE'S INFIRMARY   çıkıyor.


SAINT PHILOMENE'S INFIRMARY 
by Bill Cotter
Henry Holt Books for Young Readers
Ocak 2018; 5 ½ x 8 ¼; 288 sayfa .; 10-14 yaş grubuna yönelik ; Editör: Laura Godwin

İnsanların istenmediği, sadece büyülü yaratıklara hizmet veren bir yeraltı hastanesinde(adeta bir şehir gibi)bir erkek  ve kız kardeşin milyonlarca büyülü yaratığın-ve kendilerinin- hayatını kurtarmak için çıktıkları çılgın serüven leri.

Yerin çok derinlerinde, büyülü yaratıklar için gizli bir hastane var. Saint Philomene'nin revirinde, insanlar hariç, tüm canlılar hoş karşılanır. On iki yaşındaki (insan) Chance Jeopard, hastaneyi ve milyonlarca yerleşik hastayı imha edebilecek bir planı ortaya çıkardığında, bira anda sevilmeyen ve istenmeyen kahraman haline döner. Sonsuz pragmatik ve şüpheci kız kardeşi Pauline, bu misyonu benimseyinceye  kadar olan biten her şeyi saçmalık olarak görür. İki kardeşin Aziz Philomene'yi kurtarmaları ve oradan canlı olarak kaçabilmeleri  için tüm zekalarını ve cesaretlerini kullanmaları gerekecek!

Bill Cotter orta sınıflara yönelik kurguda yeni bir yetenek. Daha önce deneme ve kısa öyküleri The Believer, Lucky Peach, The Paris Review, McSweeney’s Quarterly, ve The New York Times'da yayınlandı. 2013'te Pushcart Ödülü sahibi oldu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com